Як приймати парацетамол і анальгін від температури дітям

Кіпферон® при ГРВІ – Коли мама молодець!

Зміст Показати

Для боротьби проти вірусів і бактерій. Подвійна допомогу малюкові при симптомах ГРВІ.

Чи можна при головному болю з’їдати анальгін і цитрамон одноразово? Якщо ні, то чому?

Давайте спробуємо розібратися, що ж таке Цитрамон. Це вдала комбінація деяких лікарських засобів, винайдена в СРСР і отримала визнання населення, в тому числі скопійована іноземними виробниками (препарат сарідон). Але насправді зараз випускається зовсім інший Цитрамон, ніж раніше. Він і називається Цитрамон П, тому що одне з речовин входили до складу, а саме фенацетин, замінили на парацетамол. Тепер розберемося з фенацетином, що ж це таке. Це лікарський засіб, анальгетик і антипіретик з групи піразолонів, близьке за дією до метамізолу (анальгіну). Точно так же заборонений до виробництва і застосування в багатьох країнах, тому що Анальгін це норамідопірін, який як і амідопірин так само заборонений (не буду описувати побічні дії). А ось Амідопірин входив до складу пиркофен,«Дідуся» цитрамон, який теж потрапив під заборону в класичному міксі. Тобто якщо ви простежили за ходом моєї думки, доповнивши прийом Цітромона П анальгін, ви отримаєте всередині себе Піркофен- в “стародавньому” первозданному, забороненому складі, з купою протипоказань і побічних ефектів.

3 · Хороший відповідь

Знижує чи аспірин тиск?

Звичайно, ні! Аспірин – це ацетилсаліцилова кислота, за своєю суттю антиагрегант (препарат, «розріджує» кров). Він ніяк не впливає на тиск. Більш того його роль в профілактиці інсультів і інфарктів піддається серйозному сумніву. За останніми даними, він залишається в рекомендаціях по ВТОРИННОЇ профілактиці серцево-судинних катастроф (інсульт, інфаркт), якщо у пацієнта ніколи не було інсульту або інфаркту, приймати його не має сенсу, часом навіть ризиковано (аспірин підвищує ризик кровотеч).

Для початку потрібно зрозуміти що з тиском. Якщо це ситуаційний підйом (через стрес, фізичної активності, прийому їжі та ін.), То ніяких препаратів пити не потрібно, це фізіологічний підйом артеріального тиску. Інший момент, якщо є гіпертонічна хвороба, але для постановки цього діагнозу, як мінімум, потрібно вести щоденник АТ із записами на папері і звернутися з ними до лікаря, в ідеалі робиться добове моніторування АТ. Якщо діагноз підтвердиться, тиск не надто висока, з низьким серцево-судинним ризиком, то можна спробувати обійтися без препаратів (зменшення кухонної солі, фізична активність, зниження ваги, відмова від куріння і алкоголю), якщо немає, то призначаються спеціальна базова (постійна) терапія. Препаратами вибору, як правило,є комбінація (за новими рекомендаціями) інгібіторів АПФ / сартанів і антагоністів кальцію / тіазиднихдіуретиків, їх підбирає лікар

Як правильно приготувати політично суміш для дітей

Висока температура дуже небезпечна для малюків. Якщо її вчасно не знизити, у дитини часом виникають фебрильні судоми. Коли стан малюка критичне, рекомендується викликати «швидку». Коли такої можливості у батьків немає, йому дають політично суміш.

Що таке літична суміш?

Літична суміш від температури для дітей використовується для швидкого полегшення важкого стану хворого. Її застосовують, коли гарячка більш 38˚С, а всі інші жарознижуючі не дали очікуваного результату.

Літична суміш дітям дається, якщо лихоманка провокує виникнення судом. Батькам слід уважно обстежити стан хворої дитини. Якщо у нього лихоманка, а ніжки і ручки холодні і шкіра дуже бліда, необхідно негайно ж дати лікарський засіб.

склад

Літичної сильнодіючу засіб в уколах зазвичай використовують лікарі «швидкої допомоги», коли потрібно швидко «збити» занадто високу температуру. Класичний склад цього комплексного препарату складається з трьох основних компонентів. Кожен з них полегшує стан хворого.

Склад літичної суміші:

Його частка становить 50% від інших. Це жарознижувальну аналгезуючий засіб.

Підсилює активність Анальгіну. Його частка становить 1% від інших. Це антигістамінний препарат, що знімає алергічну реакцію. Додатково виявляє седативну дію. Можна замінити на Супрастин або тавегіл.

Спазмолітик, який розширює судини. Відноситься до групи опіумних алкалоїдів. Збільшує тепловіддачу, зменшує ризик виникнення судом. Його частина – всього 0,1% від загального складу. Можна замінити Но-шпой.

Важливо! З’єднуючись разом в одній суміші ці лікарські препарати не утворюють якийсь новий склад. Вони всього лише підсилюють дію один одного. Всі складові литического кошти не лікують ніяку хворобу. Вони лише спільно знімають гострі симптоми запального процесу, тобто швидко «збивають» гарячку.

ін’єкції

Уколи, що включають відразу два або три лікарські препарати, дітям старше трьох років роблять не частіше ніж один раз кожні 6 годин, до трьох років – один раз на 24 години. Їх застосовують, якщо жарознижуючі сиропи і свічки малюкові не допомагають. Ін’єкція внутрішньом’язова. Поліпшення стану настає через 10 хвилин.

Анальгін з димедролом

Дітям до 1,5 років часто при лихоманці роблять уколи з двох лікарських засобів – Анальгіну і Димедролу. У сукупності ці препарати надають швидке знижує гарячку дію.

Склад дитячої літичної суміші (до 1,5 років):

  1. Анальгін: 10 мг помножити на вагу в кг.
  2. Димедрол: 0,1 мл.

Зробити укол просто: потрібно взяти шприц на 2 мл або 5 мл і набрати з ампул необхідну кількість ліків. Ін’єкцію роблять у верхній зовнішній квадрант сідниці. Голка входить в м’яз перпендикулярно. Ліки вводять плавно і дуже повільно.

Тройчатка – Анальгін, Димедрол, Папаверин

Тройчатку готують з трьох лікарських препаратів. Для малюків до 12 місяців і дітей після одного року склад цієї суміші трохи відрізняється. З віком величина активних речовин збільшується.

Тройчатка для дітей до 12 місяців:

  1. Анальгін (50%): 10 мг множать на вагу малюка.
  2. Димедрол (2%): 0,1 мл.
  3. Папаверин (2%): 0,1 мл.

Скільки мл кожного препарату беруть для суміші дітям після 1 року:

  1. Анальгін (50% розчин метамізол натрію): 0,1 мл множиться на вік.
  2. Димедрол (2%): 0,1 мл множиться на вік.
  3. Папаверин (2%): 0,1 мл множиться на вік.

Важливо! Лікарську суміш можна готувати на око. Потрібно точно дотримуватися пропорції. Дітям до одного року доза розраховується виходячи від маси тіла, а після року – від кількості прожитих повних років.

Анальгін, Парацетамол, Супрастин (тавегіл, Фенистил)

Тройчатку готують також з супрастин або тавегілом. Ці препарати мають антиалергічну дію. Їх використовують, щоб зняти рівень токсичності при запальному процесі.

Рецепт приготування суміші:

  1. Анальгін: 0,1 мл помножити кількість повних років.
  2. Парацетамол: 0,1 мл помножити кількість повних років.
  3. Супрастин: 0,1 мл помножити кількість повних років.

Перед уколом ампули потрібно якийсь час потримати в руці, щоб зігріти. Введене ліки повинні мати температуру тіла. Шприц використовується тільки одноразовий. Повторно не застосовується. Всі складові суміші змішуються в одному шприці.

Анальгін, Димедрол, Но-шпа

Замість Папаверина дозволяється взяти Но-шпу. Цей препарат також проявляє спазмолітичну і судинорозширювальну активність.

Літична суміш – розрахунок дозування дітям:

  1. Анальгін: 0,1 мл помножити вік.
  2. Димедрол: 0,1 мл помножити вік.
  3. Но-шпа: 0,1 мл помножити вік.

Важливо! Літична суміш від температури – це дуже сильний засіб для блискавичного зняття температури. Вона може викликати алергічну реакцію. Попередньо перевіряють, як організм поставиться до засобу: пару крапель суміші наносять на шкіру обличчя. Якщо не з’явиться жодного почервоніння або подразнення, ін’єкцію можна робити.

У домашніх умовах не фахівцеві робити самостійно уколи не рекомендується. Краще викликати додому «швидку». До приїзду лікаря дитині можна давати багато пиття.

таблетки

Літичної засіб від гарячки необов’язково призначати у вигляді уколів. Якщо дитина знаходиться в свідомості, у нього немає блювоти, йому дозволяється дати таблетки. Попередньо їх слід потовкти в порошок. Запивають такий засіб водою.

Правда, поліпшення стану настане лише через 30 хвилин. У хворого спаде гарячка, він сильно пропотеет і захоче спати. Обов’язково потрібно змінити мокрий одяг і переодягнути малюка в суху піжаму.

Анальгін, Парацетамол, Супрастин

Дитині старше трьох років можна дати суміш з таблеток. Попередньо засіб слід приготувати, тобто подрібнити таблетки в порошок.

Літична суміш для дитини в таблетках (від цілої частини):

  1. Анальгін: ¼.
  2. Парацетамол: ¼.
  3. Супрастин: ¼.

Порошок насипають в ложку і змішують з невеликою кількістю кип’яченої води. Лікарську суміш запивають теплим чаєм або компотом.

Анальгін, Парацетамол, Но-шпа

Якщо в домашній аптечці немає Папаверина, його можна замінити Но-шпой. Дозування однотипних препаратів не змінюють.

Літична суміш для дітей – дозування препарату в таблетках (від цілої частини):

  1. Анальгін: ¼.
  2. Парацетамол: ¼.
  3. Но-шпа: ¼.

Слід обережно застосовувати Анальгін для зняття жару. Цей засіб може дратувати стінки шлунка і привести до сильних болів в області живота і поносу.

Баралгін, Папаверин, Супрастин

Дозування лікарського засобу призначає лікар на підставі тяжкості захворювання і віку малюка. Самостійно можна дати дітям лише мінімальні дози препарату. Для прикладу: дорослій людині від лихоманки на один прийом дають по одній цілій таблетці кожного засобу.

Літична суміш для дітей – склад (від цілої частини):

  1. Баралгін: ¼.
  2. Папаверин: ¼.
  3. Супрастин: ¼.

Перед використанням засобу з стовчених таблеток рекомендується порадитися з лікарем. Не допускається перевищення дозування. Через 6 годин, якщо гарячка не спадатиме, можна ще раз прийняти засіб в тих же пропорціях.

Таблиця застосування літичної суміші

Таблиця максимальної дози літичної суміші:

вага, кг 3 6 10 12 14 16 18 20
Разова доза, мл 0,3 – 0,45 0,6 – 0,9 1,0 – 1,5 1,2 – 1,8 1,4 – 2,1 1,6 – 2,4 1,8 – 2,7 2,0 – 3,0
Добова доза, мл 1,2 – 1,8 2,4 – 3,6 4,0 – 6,0 4,8 – 7,2 5,6 – 8,4 6,4 – 9,6 7,2 – 10,8 8,0 – 12,0

Взаємодія з іншими засобами

Іноді разом з анальгіном і димедролом до складу літичної суміші вводять новокаїн. Цей препарат має знеболюючу дію і зменшує інтенсивність запального процесу. Часто Новокаїн є причиною розвитку алергічної реакції. Його не слід призначати як жарознижуючий дітям.

Політично суміш не призначають, якщо Димедрол або Анальгін вже використовувалися в якості самостійних препаратів. Подвійна дозування одного і того ж лікарського засобу може викликати небажані ускладнення.

Побічні дії і протипоказання

Застосування лікарських засобів без дозволу дитячого лікаря може призвести до побічних ускладнень. А нальгін іноді призводить до розвитку гострого гастриту, який супроводжується болем в шлунку і проносом. Часом від медикаментів у дитини з’являється висип на шкірі, блювота, судоми.

При алергії на активні компоненти одного з препаратів, слід припинити використання всього складу.

Політично суміш не можна застосовувати в таких випадках:

  • при гострого болю в животі, якщо є ймовірність апендициту;
  • при алергії на складові суміші;
  • дітям до 6 місяців;
  • через 3 години після прийому препаратів з анальгіном в складі.

При передозуванні у дитини може з’явитися блювання, різке зниження температури, утруднене дихання. У цьому випадку застосування медикаментів потрібно припинити. Дитині промивають шлунок і дають випити велику кількість рідини. Обов’язково дають сорбент (активоване вугілля або смекта).

При появі судом слід викликати «швидку».

Доктор Комаровський про літичної суміші

Доктор Комаровський вважає, що гарячку краще збивати за допомогою ін’єкцій. При високій температурі організм страждає від нестачі рідини. Кровопостачання концентрується лише в життєво важливих органах. Всмоктування жарознижуючих засобів через кишечник сповільнюється.

  1. Під час лихоманки малюка потрібно часто поїти.
  2. Повітря в кімнаті має бути прохолодним.
  3. Не можна сильно укутують дитини з високою температурою.
  4. Одяг повинен бути вільним.
  5. Якщо малюк пропотів, білизна потрібно змінити на сухе.

Чи можна давати анальгін дітям від температури?

Багато батьків дають Анальгін дітям від температури, хоча навколо цього лікарського засобу безліч суперечок. Навіть лікарі не можуть прийти до єдиного рішення щодо раціональності його використання.

Чи можна дітям давати Анальгін?

Думки лікарів про те, чи можна давати дітям Анальгін з метою усунення спека при вірусних та інфекційних захворюваннях, розходяться. Одні педіатри вказують на те, що цей засіб можна використовувати, якщо інші ліки не дають потрібного терапевтичного відповіді. Інші наполягають на тому, що Анальгін вкрай негативно впливає на організм, тому від нього варто відмовитися, – краще давати дітям Парацетамол.

Анальгін – лікарський засіб, що володіє знеболюючим дією. Жарознижуючий ефект препарату є допоміжним, хоча і виражений він досить добре. Показання до застосування:

  • вірусні захворювання;
  • хвороби, викликані інфекційними збудниками;
  • наявність в організмі патогенної мікрофлори, що викликає запалення і підйом температури;
  • прорізання зубів (в даному випадку препарат усуває біль і нормалізує температуру);
  • негативна реакція організму на вакцинацію;
  • інтенсивні алергічні реакції (може бути використаний як антигістамінний засіб, купірує негативні реакції).

Даний засіб входить до групи нестероїдних протизапальних препаратів. Завдяки подвійному ефекту – усунення болю і нормалізації температури – Анальгін застосовується в лікуванні бронхіту, гострих вірусних респіраторних захворювань, пневмонії та ряду інших інфекцій, спровокованих вірусами або бактеріями.

Анальгін дітям при температурі прописують, якщо інші, більш безпечні для організму ліки (наприклад Ібупрофен або Парацетамол), не допомагають або дають тільки короткочасний ефект. Анальгін демонструє більш виражений терапевтичний результат. При високих температурах найкраще застосовувати препарат в ін’єкційної формі (для внутрішньом’язового введення з невеликою швидкістю).

Найефективнішим поєднанням є рідкий Анальгін і Димедрол. Після ін’єкційного введення лікарського засобу стан швидко стабілізується і поліпшується. Але після такої ін’єкції дитини потрібно забезпечити великою кількістю гарячих напоїв, щоб попередити розвиток зневоднення.

Перед тим, як давати дитині Анальгін, потрібно пам’ятати, що це засіб є синтетичним і володіє різними дією. З одного боку, має виражений жарознижувальний ефект, допомагає навіть при високих температурах. З іншого, ліки можуть завдати шкоди, ймовірність виникнення побічних ефектів після його прийому висока.

Незважаючи на те що в інструкції по застосуванню Анальгін для дітей дозволений з 3 років, через високі ризики ускладнень і побічних реакцій в більшості країн світу його в педіатрії не використовують, тому що періодичний прийом може спровокувати появу агранулоцитозу – патології, яка характеризується зменшенням концентрації кров’яних тілець (лейкоцитів). При агранулоцитозе організм втрачає свої захисні сили і не може протистояти вірусам і бактеріям.

У країнах СНД Анальгін не заборонений, він знаходиться в аптеках у вільному продажу. Але з недавнього часу цей лікарський засіб виключено зі списку життєво необхідних препаратів.

В яких випадках давати Анальгін дітям заборонено?

Перед тим, як давати дитині Анальгін для нормалізації температури, потрібно впевнитись у відсутності протипоказань. До них відносяться:

  • бронхоспазм;
  • хвороби крові;
  • анемія гемолітичного типу, що носить спадковий характер;
  • ниркова недостатність;
  • випадки аспириновой астми в анамнезі;
  • порушення функціонування кісткового мозку;
  • період відновлення після терапії ліками з групи цитостатиків;
  • гострі болі в животі, особливо якщо причина їх появи не з’ясована.

Потрібно враховувати той факт, що збити температуру у дитини Анальгін допоможе, але одночасно з цим він може викликати алергічну реакцію. Тому, якщо маленький пацієнт схильний до різних алергічних проявів, варто відмовитися від даного препарату на користь більш безпечних.

Заборонено приймати ліки при наявності в анамнезі випадків алергії на інші медикаменти, в складі яких присутній метамізол. Не можна приймати препарат при наявності непереносимості медикаментів з групи анальгетиків, яка проявляється кропив’янкою і розвитком ангіоневротичного набряку.

При наявності болю в животі приймати засіб без встановленого діагнозу категорично заборонено. Ліки, крім зниження температури, прибирає і біль, змащуючи тим самим симптоми, які можуть вказувати на екстрені випадки, що вимагають негайного надання лікарської допомоги, аж до необхідності хірургічного втручання.

Особливості впливу лікарського препарату

Анальгін при температурі у дитини дає хороший і досить швидкий результат завдяки чинному компоненту – метамізолу натрію. Активна речовина впливає на нервові закінчення, блокуючи процес проходження больових імпульсів і пригнічуючи чутливість реакцій організму.

Метамізол натрію має високу швидкість всмоктування, швидко розноситься по організму, тому зниження температури настає швидко: через 20-30 хвилин після прийому всередину. Якщо Анальгін буде вводитися ін’єкційно, діяти він почне швидше: від 10 до 15 хвилин. Ліки діє тривалий час (протягом 4-6 годин).

Форми випуску препарату

Знеболюючий і жарознижуючий Анальгін продається в 3 формах: ректальних супозиторіях, таблетках і розчині для ін’єкційного введення. Кожна форма випуску має свої особливості застосування і вікові обмеження для прийому дітьми.

Свічки Анальгін для дітей

Супозиторії для ректального введення мають білий колір з жовтуватим відтінком. Дозування свічок – 100 і 250 мг чинного компонента. Рекомендовані супозиторії до застосування дітьми з 3 місяців.

таблетки

Кількість чинного компонента в 1 таблетці – 500 мг. Анальгін в таблетованій формі не рекомендований дітям. Давати його можна тільки у виняткових випадках, якщо немає інших засобів. Препарат в таблетках призначений тільки для короткого курсу застосування, що становить не більше 3 днів.

Допустимий вік – з 3 років, поки дитина не буде в змозі ковтати таблетки. Недолік таблетованій форми полягає в скрутному підборі дозування.

розчин

Анальгін в ампулах випускається з концентрацією діючої компонента 25% і 50%, по 1 і 2 мл. Використовувати Анальгін при температурі у дітей без дозволу лікаря заборонено, тому що потрібен індивідуальний підбір дози в залежності від віку і ваги.

Ін’єкційна форма ліки застосовується досить рідко, переважно в умовах лікарняного стаціонару і при наявності до цього особливих показань. Рідкий Анальгін має перевагу – допомагає збивати занадто високу температуру, починає діяти набагато швидше, ніж супозиторії і таблетки.

Малюкам укол Анальгіну роблять виключно внутрішньом’язово. Категорично забороняється введення ліків під шкірний покрив, т. К. Це призводить до виникнення запальних процесів і сильного роздратування на шкірі. Анальгін можна вводити в плече або стегно. Ставити ін’єкції в м’яз сідниці не рекомендоване, тому що при такому введенні ризик потрапляння засобу під шкіру збільшується.

Дитяча дозування застосування Анальгіну

Незважаючи на те що більшість педіатрів досить негативно ставиться до цього препарату як до жарознижувальній засобу, така практика існує. З метою безпеки, щоб попередити будь-які ускладнення і виникнення побічних реакцій, потрібно ретельно стежити за дозуванням.

Дозування Анальгіну для дітей в залежності від віку:

  1. З 6 до 12 місяців: використовуються тільки ректальні свічки, ½ супозиторія або 100 мг діючої речовини.
  2. 1-3 роки: 200 мг ліки в добу, перевага віддається ректальним суппозиториям.
  3. 3-7 років: 400 мг, кращі супозиторії.
  4. З 7 до 12 років: 600 мг препарату на добу.

Дитяча дозування Анальгіну в таблетках і формі розчину визначається за вагою пацієнта. Але вона не повинна перевищувати таких значень:

  • 2-3 роки: 50-100 мг;
  • 4-5 років: 100-200 мг;
  • 6-7 років: 200 мг;
  • Від 8 років: від 250 до 300 мг.

Давати дітям молодше 2 років таблетовану форму препарату вкрай не рекомендується.

Рекомендовані дозування ректальних супозиторіїв:

  1. До 12 місяців. 50 мг або ½ свічки по 100 мг активного компонента.
  2. 1-3 роки. 100-200 мг або 1, 2 супозиторії на добу.
  3. 4-7 років. 200-400 мг або до 3 свічок в день.
  4. З 8 років. 200-600 мг або від 1 до 2 свічок з вмістом активного компонента 250 мг.

Перевищення дози призводить до виникнення побічних симптомів і може стати причиною передозування.

Наявність побічної симптоматики

Негативна реакція організму на перевищення дозування може виникнути відразу або через деякий час (у міру накопичення активного компонента в організмі). Можливі побічні ефекти:

  • непритомність;
  • гіпотермія;
  • алергічні прояви аж до анафілактичного шоку;
  • зниження артеріального тиску;
  • поява запальних вогнищ;
  • сонливість і надмірна втома;
  • нудота і блювота;
  • порушення серцевого ритму;
  • болю в животі і шлунку.

Передозування може виникнути при разовому попаданні в організм занадто високої дози препарату. Ознаки передозування:

  • нудота і рясна блювота;
  • раптове зниження температури тіла з вираженою гіпотонією;
  • шум у вухах;
  • прискорений пульс;
  • зменшення добового об’єму сечі.

При сильному передозуванні виникають судоми, порушення в роботі нирок і печінки. Надання першої допомоги при передозуванні – провокування блювання, промивання шлунка, прийом сорбентів. У важких випадках може знадобитися проведення симптоматичної терапії для нормалізації роботи внутрішніх органів. Провокувати блювоту у дітей до 3 років категорично заборонено.

Умови покупки та зберігання

Анальгін знаходиться у вільному продажі, для його придбання не потрібно надавати рецепт від лікаря. Зберігається при температурному режимі до + 25 ° С в сухому місці без доступу сонячних променів.

Поєднання з іншими ліками

При проведенні комплексної терапії із застосуванням Анальгіну як жарознижуючий засіб потрібно враховувати, що він взаємодіє не з усіма медикаментами. Слід уникати комбінацію Анальгіну з:

  1. Препаратами знеболюючого спектра дії – підсилюють ступінь його токсичного впливу на організм, збільшують ймовірність виникнення побічних ознак.
  2. Антидепресантами – збільшують його токсичність.
  3. Барбітуратами – зменшують його терапевтичну дію.
  4. Засобами седативного дії і транквілізаторами – підсилюють його дію, що призводить до виникнення побічних ефектів.
  5. Парацетамолом – може призвести до колапсу і гіпотермії, тому що Парацетамол збільшує токсичну дію Анальгіну.

Крім того, ін’єкційний розчин жарознижуючого ліки категорично забороняється змішувати в одному шприці з іншими медикаментами. Також Анальгін посилює дію антикоагулянтів непрямої дії, препаратів гипогликемической групи іглюкокортикостероїдів, тому таке поєднання заборонено в дитячому віці.

Допустимі поєднання препарату з метою більш ефективного зниження температури – Папаверин, Димедрол, Супрастин, Но-шпа.

аналоги

Лікарські засоби, які можуть бути використані як аналоги Анальгіну для зниження високої температури:

  1. Парацетамол. Має різні форми випуску: таблетки, сироп, ректальні супозиторії, ін’єкційний розчин. Дітям дозволено давати з 12 місяців. Йому віддається перевага через мінімальні ризиків розвитку побічних реакцій, добру переносимість і швидкої дії.
  2. Панадол. Чинний компонент – парацетамол. Дозволений до застосування з 3 місяців.
  3. Еффералган. В основі медикаменту – парацетамол. Форми випуску: ректальні супозиторії і сироп. Давати дітям можна з 1 місяця.
  4. Нурофен. Активна речовина – ібупрофен. Форми випуску: ректальні свічки і суспензія. У педіатрії застосовується з 3 місяців.
  5. Ібуклін. Має 2 діючих компонента – парацетамол та ібупрофен. Випускається в таблетованій формі. Приймати можна з 3-річного віку.
  6. Німесил. Головним компонентом в складі є німесулід. Форма випуску: порошок. Приймати можна дітям з 12-річного віку.

Незважаючи на те що Анальгін дозволений дітям, це все-таки не найбезпечніший для організму препарат, тому приймати його можна тільки коротким курсом. Як жарознижуючий засіб рекомендується вибирати інші ліки з більш м’яким спектром дії, а Анальгін використовувати тільки у виняткових випадках.

Парацетамол і Анальгін, чи можна разом? Дізнайся як правильно лікуватися!

опис препаратів

Протизапальні засоби по праву вважається найбільш широко застосовується групою лікарських препаратів. Однак, кожне з цих ліків є по-своєму унікальним і володіє своїми свідченнями. Парацетамол і Анальгін не ця одне і те ж засіб, будучи одними з найбільш ходових протизапальних засобів, так само мають свої відмінностями.

склад

  • До складу Анальгіну входить речовина метамізол натрію. Одноразова доза становить 0,5 – 1,0 г, максимальна добова – 6 м
  • В парацетамолу діюча речовина не відрізняється від назви самого препарату. Одноразова доза для дорослої людини становить 500 мг, добова – до 4 м

Знання дорослих дозувань допомагає в підрахунку кількості препарату для дітей. Залежно від віку вони становлять певну частину від дорослої дозування:

  • До 6 міс. – 1/10;
  • 6 – 12 міс. – 1/8;
  • 1 – 2 роки – 1/7;
  • 2 – 3 роки – 1/6;
  • 3 – 4 роки – 1/5;
  • 4 – 6 років – 1/4;
  • 6 – 8 років – 1/3;
  • 8 – 10 років – 1/2;
  • 10 – 14 років – 3/4;
  • 14 і старше – повна доросла дозування.

Дана схема дозування прийнятна для всіх протизапальних засобів, що використовуються в лікуванні дітей.

Механізм дії

Запалення є складним біологічним процесом, що складається з п’яти основних складових: підвищення температури (місцевої або загальної), почервоніння (якщо вогнище запалення доступний огляду), припухлість, біль і втрата функції. Кожен з протизапальних препаратів в більшій чи меншій мірі впливає на всі складові даного патологічного процесу, проте, є деякі особливості. Так, Парацетамол переважно знижує температуру тіла, а Анальгін – зменшує больові відчуття.

Механізм дії будь-яких протизапальних препаратів заснований на блокуванні роботи ферменту циклооксигенази-2 (ЦОГ-2). Ця речовина відіграє важливу роль в утворенні біологічно активних речовин, що викликають як місцеві, так і загальні прояви запальної реакції (підвищення температури, біль і т.д.). Однак, Анальгін і Парацетамол мають свої особливості.

  • Переважно знеболюючий ефект Анальгіну визначається здатністю препарату знижувати збудливість провідних шляхів больової чутливості. Як наслідок – головний мозок просто перестає отримувати частину больових імпульсів, що відчувається людиною у вигляді зменшення неприємних відчуттів.
  • Парацетамол є єдиним препаратом, який блокує ЦОГ-3. Цей фермент здійснює свою роботу в центрах терморегуляції головного мозку. Зниження активності ЦОГ-3 призводить до того, що центральна нервова система перестає так сильно, як під час хвороби, посилати сигнали про підвищення температури тіла.

показання

Показання до використання парацетамолу:

  • Болі будь-якої локалізації;
  • Симптоматичне лікування при простудних захворюваннях;
  • Температура тіла понад 38 С.

Показання до використання Анальгіну:

  • Болі в суглобах;
  • Головний біль;
  • Зубний біль;
  • Хворобливі менструації;
  • Болі в м’язах (міалгія) або по ходу нервів (невралгії);
  • При ниркових, печінкових, кишкових кольках (надмірно сильне і хворобливе скорочення гладкої мускулатури органа);
  • Інфаркт (закупорка судини) легені;
  • Інфаркт міокарда (тільки в разі слабовираженних болів);
  • Тромбозі (закупорці) великих судин;
  • Будь-які запальні захворювання;
  • травми;
  • опіки;
  • Тривале здавлювання кінцівки (при обвалах, землетрусах і т. Д.);
  • Оперізуючий лишай (висипання в міжреберних проміжках супроводжуються сильним болем);
  • Больовий синдром при різних пухлинах;
  • Панкреатит (запалення підшлункової залози);
  • Підвищення температури внаслідок отруєнь, запальних процесів.

Список показань застосування Анальгіну може здатися значним, проте, практично всі ці пункти об’єднує спільна особливість – наявність больових відчуттів.

Протипоказання

Анальгін не можна використовувати в разі:

  • Непереносимості препарату;
  • Зниження кількості клітин в крові;
  • Тяжка ниркова або печінкова недостатність;
  • Аспіринова бронхіальна астма (напади задухи, викликані прийомом протизапальних засобів);
  • Вагітність і годування груддю (вплив Анальгіну на організм вагітної жінки і плоду невідомо).
  • Індивідуальна непереносимість препарату;
  • Ниркова або печінкова недостатність тяжкого ступеня;
  • алкоголізм;
  • Вік до 6 років (за винятком випадків високої температури тіла, стійкої до застосування інших препаратів).

Парацетамол дозволений до використання у вагітних і годуючих жінок.

Побічні дії

Анальгін може привести до:

  • Зниженню кількості клітин в крові;
  • Появі синців;
  • Зниженню артеріального тиску;
  • Запалення нирок;
  • Алергічних реакцій.

Побічні ефекти парацетамолу:

  • Алергічні реакція;
  • Ураження печінки або нирок;
  • Зменшення кількості клітин в крові.

Форми випуску і ціна

Вартість Анальгіну коливається в залежності від фірми-виробника:

  • Таблетки по 500 мг:
    • 10 шт. – 10 – 90 р;
    • 20 шт. – 40 – 70 р;
  • Розчин для внутрішньом’язового, внутрішньовенного введення 50% 2 мл, 10 ампул – 50 – 80 р.

Ціна парацетамолу також сильно залежить від виробника:

  • Суспензія або сироп для прийому всередину для дітей 120 мг / 5 мл, 100 мл – 45 – 90 р;
  • Ректальні свічки (дитячі) 100 мг, 10 шт. – 20 – 30 р;
  • Таблетки 500 мг, 20 шт. – 14 – 53 р.

Парацетамол і Анальгін разом

Дані препарати мають сумісність, використання комбінації жарознижувальну Парацетамол плюс знеболююче Анальгін може бути актуальним при будь-яких запальних процесах, що супроводжуються болем. Це можуть бути різні захворювання зубів, гайморит (запалення воздухоносной пазухи черепа), плеврит (запалення плеври, оболонки легені) і т.д. Тільки від температури використовувати одночасно Парацетамол з анальгіном у дорослих не має ніякого сенсу: жарознижуючі властивості Анальгіну практично ніяк себе не проявлять на тлі дії парацетамолу.

Будь-які хвилювання про те, що буде якщо випити обидва препарати разом абсолютно безглузді. Одноразове використання подібної комбінації ніяк не відіб’ється на стані організму, за умови переносимості як Анальгіну, так і парацетамолу. Практично всі побічні ефекти здатні розвинутися тільки на тлі тривало прийому препаратів.

Парацетамол з анальгіном дітям

Показання до використання комбінації парацетамолу з анальгіном у дітей нічим не відрізняються від таких у дорослих. Головне – пам’ятати про те, що дозування дітям препаратів слід підбирати в залежності від віку, а Парацетамол не можна давати до 6 років.

Однією з серйозних проблем при розвитку запальних захворювань у дітей, в тому числі і застуди, є висока температура. Основна небезпека криється в ризик розвитку судом з втратою свідомості при температурі тіла вище 38,5 С. ​​Особливо небезпечно це для дітей у віці до 3 років. У ситуації, коли стовпчик термометра не знижується незважаючи на всі зусилля, батьки можуть почати давати всі препарати поспіль, що буде грубою помилкою. При температурі у дитини поєднання парацетамолу з анальгіном не здатна ніяк допомогти.

Що краще: Анальгін або Парацетамол?

Обидва препарати хороші при використанні по своїх показань, через що їх неможливо порівнювати в цілому. Наприклад, Парацетамол добре підходить для того, щоб збити температуру дорослому або дитині, часто використовується при симптоматичному лікуванні ГРВІ та грипу. Через свого хорошого жарознижуючого ефекту Парацетамол входить до складу багатьох комбінованих лікарських засобів, що просуваються фармацевтичними фірмами як «порошки від симптомів застуди».

Прикладом таких розчинних у воді порошків можуть служити Ринза, Терафлю. Один пакетик такого препарату може містити в собі від 200 до 500 мг парацетамолу та кілька інших діючих компонентів. Це завжди слід враховувати, щоб уникнути передозування ліками.

Різниця лише в тому, що Анальгін краще себе показує при застосуванні від зубної, головного болю, при різних ушкодженнях, ударах і інших травмах. Ін’єкційна форма препарату може використовуватися навіть для знеболювання після оперативних втручань.

Перед вживанням даних препаратів необхідно проконсультуватися з лікарем. Тільки він може оцінити стан вашого здоров’я і призначити точне лікування

Парацетамол, Анальгін, Но-шпа

Особливою популярністю серед людей користуються «народні» комбінації з трьох препаратів, що підсилюють дію один одного – тройчатки. Деякі з цих поєднань добре себе показують під час лікування на дому, іноді навіть можуть використовуватися в медичних установах для надання невідкладної допомоги.

Дозування Но-шпи для дорослих: 40 мг за один раз, до 240 мг на добу.

Одна з таких комбінацій – Парацетамол, Анальгін і Но-шпа. До складу останньої входить діюча речовина дротаверин, яке усуває спазм гладкої мускулатури. Дана комбінація препаратів добре себе показує при вираженому больовому синдромі, пов’язаному зі спазмом, наприклад, різних коліках, головних болях. Анальгін і Парацетамол надають безпосередньо знеболюючий ефект, а Но-шпа зменшує неприємні відчуття за рахунок усунення спазму. Безумовно, така тройчатка може значно полегшити симптоми під час нападу коліки, але для ефективного лікування захворювання абсолютно не підходить.

Тройчатка Анальгін, Аспірин, Парацетамол

Ще одним щодо популярним поєднанням є Анальгін, Парацетамол і Аспірин (ацетилсаліцилова кислота). Аспірин також є протизапальним і жарознижуючим засобом, також він кілька розріджує кров. Оскільки всі три медикаменту вкрай схожі між собою, їх комбінація є малоефективною і значно підвищує ризик розвитку ускладнень у вигляді алергічних реакцій, порушень з боку травної системи.

Дозування Аспірину для дорослих: 500 мг за один прийом, до 3 г на добу.

Однак, застосування Аспірину і парацетамолу без Анальгіну досить добре себе показує при усуненні головного болю, зниження температури. Наприклад, навіть до складу препарату Цитрамон входить Парацетамол, Аспірин і незначна кількість кофеїну.

Тройчатка Анальгін, Парацетамол, Супрастин

Комбінація з парацетамолу, Анальгіну і Супрастин (протиалергічний засіб із заспокійливим ефектом) може застосовуватися від температури. Подібна тройчатка досить добре справляється зі своїм завданням. Однак, якщо замінити Парацетамол або Анальгін на Но-шпу, то жарознижуючий ефект буде в рази сильніше. Подібне поєднання препаратів можливо навіть для одноразового застосування у маленьких дітей з метою зниження високої температури тіла.

Дозування Супрастин для дорослих: 25 мг за один прийом, до 100 мг на добу.

Анальгін від температури: дитяча дозування

Анальгін є вельми популярним знеболюючим ліками, у якого також є здатність знижувати температуру тіла, якщо вона підвищена. Раніше такий медикамент часто застосовували при лихоманці і у дорослих, і у дітей, але зараз думки лікарів і батьків про його безпеку для малюків змінилося. Чи можна збити температуру дитині анальгін і в якій дозі допустимо дати маленькому пацієнтові цей препарат?

Чи дають дітям?

В анотації до анальгіну відзначається можливість застосування такого препарату з тримісячного віку, однак на практиці малюкам до року це засіб призначають тільки при наявності серйозних показань. Це означає, що давати препарат дитині, якій ще не виповнився рік, без припису педіатра категорично заборонено.

Дитині старше року медикамент дозволяється використовувати в свічках з відповідною дозуванням (дитячої). Тверду форму можна застосовувати у дітей, здатних без проблем проковтнути таблетку. Найчастіше такий засіб виписують дитині у віці від 6 років і старше. Що стосується ін’єкцій, то вони затребувані в педіатрії лише при ситуаціях, коли температура критично висока.

Протипоказаннями до застосування Анальгіну при температурі у дітей є:

  • Непереносимість препарату.
  • Проблеми з кроветворением.
  • Ниркова недостатність.
  • Важкі патології печінки.
  • Гострі болі в животі (до постановки діагнозу).

Особливої ​​уваги і контролю лікаря вимагає лікування анальгін, якщо у пацієнта є алергічні захворювання, травми, бронхіальна астма або знижений тиск крові. При будь-яких захворюваннях, наприклад, появі кровотечі або запаленні слизової рота, медикамент негайно скасовується.

В яких випадках анальгін можна дітям ви дізнаєтеся з наступного короткого відео. Коментує популярний педіатр Е.О. Комаровський.

Як діє при високій температурі?

Активним інгредієнтом в анальгін служить метамізол натрію. У такого з’єднання відзначають властивість заважати проведенню больових імпульсів, завдяки чому медикамент особливо затребуваний при болях. Його часто приймають при головному, зубному, м’язової або інший сильного болю. Він призначається після операції, при опіках, радикулітах або травмах.

Як і у інших препаратів з групи нестероїдних протизапальних засобів, до яких відноситься Анальгін, у таких ліків є і жарознижуючий ефект. Це обумовлює його застосування при підвищеній температурі, якщо вона виступає симптомом пневмонії, ГРВІ, бронхіту та інших патологій.

Приймається всередину, Анальгін вельми швидко всмоктується. Приблизний час початку дії такої форми ліки – 20-30 хвилин після прийому. Початок дії ін’єкційної форми спостерігається через 10-20 хвилин після уколу. Ефект від препарату зберігається протягом 4 годин або довше.

Небезпека і протипоказання

Застосовуваний для зниження температури у дітей Анальгін може провокувати такі побічні ефекти:

  • Алергію, аж до анафілаксії.
  • Виражену тривалу гіпотермію.
  • Непритомність.
  • Зниження кров’яного тиску.
  • Пригнічення вироблення лейкоцитів, що призводить до запально-інфекційних ускладнень.

Негативна дія медикаменту на організм деяких дітей іноді закінчується летальним результатом. Саме тому в лікуванні малюків Анальгін застосовується вкрай рідко і в основному разово, коли більш безпечні ліки недоступні.

При перевищенні дозування Анальгіну у дитини виникає сонливість, блювота, задишка, тахікардія, болі в животі та інші ознаки отруєння.

Зайве велика доза негативно позначається на функції нирок, може спровокувати судоми, різке зниження тиску, крововиливи і інші небезпечні симптоми. У багатьох випадках діти з передозуванням вимагають госпіталізації і серйозного лікування.

В яких формах проводиться

Анальгін буває:

У таблетках. Зазвичай вони представляють собою круглі білі таблетки в баночках або блістерах по 10 штук і більше. Дозування метамізолу в 1 таблетці становить 500 мг, а допоміжними речовинами в такий твердій формі виступають тальк, стеарат кальцію, повідон та інші сполуки.

У ректальних свічках. Це пулеобразной супозиторії білого кольору з жовтуватим або кремовим відтінком. Вони запаковані по 5 штук в одному блістері і продаються по 10 штук в одній пачці. Кожна свічка може містити 100 мг або 250 мг активної речовини, доповненого твердими жирами.

В ампулах для уколів. Такий рідкий препарат має концентрацію 25 або 50% і випускається в ампулах 1 і 2 мл. У пачці може міститися 5-10 ампул. Цю форму Анальгіну застосовують внутрішньом’язово або вводять у вену. Крім метамізолу ампули містять тільки стерильну воду.

Інструкція із застосування

Давати препарат при температурі у дітей радять при показниках понад +38,5 градусів. Хоча іноді потрібно збивати температуру нижче цієї цифри, наприклад, при ризику судом.

Оскільки у ліки є негативний вплив на слизову шлунка, випити таблетовану форму при лихоманці радять під час прийому їжі або відразу після їжі.

Перш ніж ввести дитині свічку, варто зробити клізму, оскільки це поліпшить ефект від лікування. Супозиторій акуратно вводять маленького пацієнта в задній прохід, після чого дитині потрібно лежати в ліжку мінімум 30 хвилин.

Уколи Анальгіну дітям до року повинні бути тільки внутрім’язовими. Неприпустимо, щоб медикамент потрапив під шкіру або всередину шкіри, оскільки такий спосіб введення стане причиною запальної реакції або подразнення. Робити внутрішньом’язові уколи допустимо і в домашніх умовах. Препарат вводиться в м’язову тканину плеча або стегна, оскільки укол в сідниці може призвести до потрапляння медикаменту під шкіру.

Внутрішньовенне введення Анальгіну виконується лише в стаціонарі, де можна проконтролювати показники серцебиття, дихання і кров’яного тиску. Розчин вводиться дуже повільно, а дитина під час ін’єкції повинен бути в лежачому положенні.

Анальгін від температури: дитяча дозування

Кількість препарату в уколах або таблетках дітям до 8 років розраховують за вагою , множачи масу тіла малюка в кілограмах на 5 або 10 мг. Так розраховують добове дозування, а оскільки частота застосування Анальгіну у діток становить 2-3 рази на день, її ділять на 2-3 прийоми.

Разова доза ліків в 2-3-річному віці зазвичай становить 50-100 мг метамізолу, в 4-5-річному – 100-200 мг, а в 6-8-річному – 200 мг. Для дітей 8-13 років на один прийом беруть від 250 до 300 мг препарату, а в 14-річному віці і старше разову дозу допустимо підвищити до 500 мг.

Супозиторії застосовують у віці 3-12 місяців по половині свічки на добу. Дітям 1-3 років допустимо вводити по 1 свічці 1-2 рази на день, а в 4-7-річному віці – одну свічку на добу з дозуванням 250 мг або по 1 свічці з дозуванням 100 мг 2-3 рази на день. Дитині старше 8 років супозиторії застосовують в кількості від 1 до 3 штук протягом дня.

Тривалість застосування Анальгіну при високій температурі не повинна бути більше 3 днів. Якщо потрібно продовжити лікування, слід порадитися з лікарем і зробити аналіз крові.

Застосування разом з іншими препаратами

Анальгін не слід давати одночасно з іншими знеболюючими ліками, оскільки це буде посилювати токсичний побічний вплив препаратів.

Комбінація з іншими жарознижувальними засобами (наприклад, з Парацетамолом) підвищує ризик колапсу і гіпотермії.

Якщо поєднувати метамізол і барбітурати, жарознижуючий ефект зменшиться, а доповнення препарату седативними засобами або транквілізаторами, навпаки, посилить його дію.

При застосуванні ліків разом з антидепресантами або алопуринолом його токсичний вплив підвищиться.

Ін’єкційна форма не повинна з’єднуватися в одному шприці з якимись іншими препаратами. Її допустимо змішувати лише з розчином глюкози або фізіологічним розчином.

Лікування анальгін підвищує ефективність глюкокортикоїдних гормонів (преднізолон, дексаметазон та інших). Таке ж взаємодія відзначають при лікуванні гіпоглікемічними ліками і непрямими антикоагулянтами.

Щоб швидко знизити температуру у дитини, часто використовується комбінація Анальгіну з димедролом, до якої іноді додають Папаверин. Альтернативним варіантом такої суміші, званої літичної, виступає поєднання метамізолу з ліками Но-шпа (замінює Папаверин) і Супрастин (замінює Димедрол). Використання жарознижуючого ліки разом з димедролом особливо затребуване при «білої» лихоманці.

Якщо у дитини кишкова, жовчна або ниркова колька, Анальгін призначають в ін’єкційної формі, поєднуючи медикамент з будь-яким спазмолитиком (Папаверин, Дротаверин).

Як купити і зберігати

Щоб придбати дитині ліки в аптеці, слід спочатку отримати рецепт від лікаря. Тримати препарат будинку важливо в віддаленому від маленьких діток місці при температурі не вище 25 градусів тепла. Термін придатності супозиторіїв становить 3 роки, а розчину для ін’єкцій або таблеток – 5 років. При цьому розкриту ампулу дозволено зберігати не більше 15 хвилин.

Відгуки

Лікарі відгукуються про анальгін дітям як жарознижуючий медикаменту, лише як про швидкодіючому і тимчасовому способі збити високу температуру. Педіатри, серед яких і доктор Комаровський, при лихоманці у дітей більше схильні використовувати менш небезпечні ліки, наприклад, Парацетамол. Вони допускають застосування Анальгіну, якщо інші нестероїдні препарати виявилися неефективними або відсутні в домашній аптечці, а ситуація критична.

Мами серед переваг Анальгіну часто називають доступність і невисоку ціну таких ліків, а також виражений ефект при його використанні. Вони відзначають, що засіб досить швидко допомагає при температурі, а якщо давати його рідко, ніяких негативних ефектів на дитячий організм не робить. Що стосується мінусів, то батьки відносять до них високий ризик побічних ефектів, наприклад, гіпотермії.

Чим можна замінити?

Щоб знизити високу температуру у дітей, замість Анальгіну найчастіше використовують препарати, що містять парацетамол:

  • Свічки або суспензію Панадол.
  • Сироп, супозиторії, таблетки або суспензію Парацетамол.
  • Свічки або сироп Еффералган.

Також ефективними жарознижувальними аналогами метамізолу, дозволеними для дітей, є ібупрофен і німесулід. У лікуванні дитини старше 3 років також можна використовувати комбінований засіб Ібуклін, що містить і ібупрофен, і парацетамол.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *