Парацетамол (Paracetamol)

Діюча речовина:

Зміст Показати

зміст

Нозологічна класифікація (МКБ-10)

  • G43 Мігрень
  • M25.5 Біль в суглобі
  • M79.1 Міалгія
  • N94.6 Дисменорея неуточнені
  • R50 Лихоманка неясного походження
  • R51 Головний біль
  • R52 Біль, не класифікована в інших рубриках
  • R52.2 Інша постійний біль

3D-зображення

Склад і форма випуску

1 таблетка містить парацетамолу 500 мг; в упаковці 10 шт.

Фармакологічна дія

Блокує синтез ПГ в ЦНС. Порушує проведення больових імпульсів в аферентних шляхах, зменшує пірогенний дію ПГ на центр терморегуляції в гіпоталамусі, підсилює тепловіддачу.

Показання препарату Парацетамол

Больовий синдром різного генезу (головний та зубний, мігрень, біль у м’язах, меналгія, артралгія); лихоманка при інфекційно-запальних захворюваннях; погана переносимість похідних саліцилової кислоти.

Протипоказання

Гіперчутливість, виражені порушення функції печінки і / або нирок, анемія, алкоголізм, вагітність (I триместр).

Побічні дії

Алергічні реакції; при тривалому застосуванні – метгемоглобінемія, порушення функції нирок і печінки, гіпохромна анемія.

взаємодія

Підсилює ефект непрямих антикоагулянтів (похідних кумарину та індандіону). Жарознижувальну і болезаспокійливу активність підвищує кофеїн, знижують – рифампіцин, фенобарбітал і алкоголь (прискорюють біотрансформацію, індукуючи мікросомальні ферменти печінки).

Спосіб застосування та дози

Всередину. Дорослим і підліткам старше 12 років: по 1-2 табл. до 4 разів на день (не більше 4 г на добу).

Дітям: у віці 6-12 років – по 0,5-1 табл. 4 рази на добу, до 6 років (з 3 міс) – 10 мг / кг.

Передозування

При прийомі в токсичних дозах (10-15 г у дорослих осіб) може розвинутися некроз печінки.

Умови зберігання препарату Парацетамол

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності препарату Парацетамол

Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Дозування парацетамолу в таблетках 200 і 500 мг дітям при температурі: інструкція із застосування препарату

Багато захворювань супроводжуються високою температурою і больовим синдромом. Самим перевіреним медикаментом для таких випадків є Парацетамол. Він має кілька форм випуску, тому важливо враховувати обсяг ліки при лікуванні дітей. Потрібно знати, з якого віку дозволений препарат, від чого він, які можливі протипоказання і побічні ефекти, а також аналоги ліків, що мають доступну вартість і великий спектр дії.

Форма випуску та склад лікарського засобу

Препарат має п’ять основних форм випуску: таблетки, капсули, супозиторії ректальні, сироп і суспензія. З недавнього часу є шипучі таблетки і розчинний порошок, які володіють не менш високою ефективністю, ніж перевірені випускаються форми. В основі кожного виду – активна речовина парацетамол, в залежності від форми випуску присутні допоміжні речовини. У таблиці вказано основний склад кожного типу ліки.

форма Активна речовина допоміжні компоненти
таблетки 200, 325 і 500 мг желатин, молочний цукор, картопляний крохмаль і стеаринова кислота
капсули 325 мг
сироп 120 або 125 мг на 5 мл рибофлавін, кислота лимонна, бензонат натрію, етиловий спирт, ароматизатор
суспензія 120 на 5 мл для дорослих і 24 мг на 1 мл для дітей целюлоза, сорбіт харчовий, ароматизатор, гліцерин, сахароза, вода очищена, ксантанова смола, пропіленгліколь
свічки 50, 100, 250 і 500 мг для дорослих і 50, 100, 125 і 250 мг для дітей гліцериди напівсинтетичні, твердий жир
таблетки шипучі 0,5 г лимонна кислота, натрію гідрокарбонат, сорбітол, сахарин натрію, повідон
Порошок для розчинення 650 мг аскорбінова кислота

дія парацетамолу

Медикамент швидко розчиняється в тонкій кишці. При прийомі 0,5 г засобу в плазмі крові протягом 10-60 хвилин налічується до 6 мкг / мл активної речовини. Далі протягом 6 годин цей показник доходить до 11 мкг / мл. Препарат швидко розподіляється по всьому організму, крім жирового прошарку і спинномозкової рідини. Переробка складових парацетамолу відбувається в печінці і сечовивідних шляхах. Саме тому треба стежити за дозуванням препарату: скупчення речовин здатне викликати пошкодження тканин печінки.

Особливість ліки в тому, що основний компонент спрямований на блокування циклооксигенеза в центральній нервовій системі. Це позитивно позначається на купірування больового нападу і зниженні температури, причому немає навантаження на слизові оболонки шлунка. Медикамент не володіє запальним процесом, що дозволяє використовувати його перед відвідуванням лікаря.

Парацетамол є найбільш сильним засобом у порівнянні з іншими. Він має широкий спектр дії, крім збивання температури: допомагає послабити помірний больовий синдром при грипі, невралгії, менструації і болю в голові або зубах.

Показання до застосування препарату

Всі види парацетамолу мають абсолютно однакові показання до застосування. Всім відомо, що ліки допомагають від підвищеної температури, але воно також допоможе при слабо вираженому больовому синдромі.

Засіб дозволяється приймати при:

  • ревматичних болях;
  • дискомфорті в м’язах при простудних захворюваннях;
  • головний, зубний біль;
  • періодичних жіночих болях;
  • невралгії.

Сильний ефект помітний при грипі або ГРВІ, коли разом з температурою з’являється ломота в суглобах і м’язах. Важливо враховувати, що засіб направлено лише на зняття больового синдрому і зниження високої температури, але не лікування. Слід застосовувати комплексну терапію для запобігання ускладнень.

Інструкція по застосуванню і дозування парацетамолу

При лікуванні будь-якого захворювання треба взяти до уваги всі нюанси. Особливо це стосується застосування парацетамолу маленьким дітям. Передозування препаратом здатна викликати небезпечні ускладнення. Щоб уникнути наслідків, важливо знати, скільки речовини можна давати в добу в залежності від форми випуску.

З якого віку можна приймати і як розрахувати дозу для дитини?

Зі скількох років можна використовувати Парацетамол дітям? Допускається застосування препарату у вигляді таблеток пацієнтам старше 24 місяців. Однорічній дитині рекомендується використовувати ректальні супозиторії, а в 2 роки – сироп, який має приємний смак. Якщо немає можливості придбати саме сироп або свічки, можна дати малюкові таблетку. Попередньо її потрібно розтовкти в порошок і змішати з водою.

Залежно від причини поганого самопочуття, необхідно давати певну дозування парацетамолу дітям. Для маленьких пацієнтів вона розраховується так: на 1 кг ваги потрібно 10 мг препарату. У 5-6 років дитині дається близько 200 мг на добу, після 12 можна збільшити дозу до 0,5 г в день.

застосування сиропу

Дітям у віці 2 років краще використовувати при терапії свічки і сироп. Ці форми випуску відрізняються ефективністю і доступною вартістю. До того ж, для маленьких пацієнтів їх легко використовувати.

Перед застосуванням пляшечка з препаратом збовтувати. Малюкові необхідно запропонувати сироп перед їжею, даючи запити великою кількістю чистої води. Не слід розбавляти рідина компотом або соком, так як ліки має приємний смак. Для немовлят допускається змішати засіб з молоком або кашею.

Дозування підбирається індивідуально, виходячи з віку, ваги і діагнозу малюка. Діткам у віці менше 2 місяців обов’язково потрібна консультація лікаря. У більш старшому віці (12 місяців) дозволяється вживати в день 20 мл ліки, в 1 рік – 28 мл, в після двох років – 36 мл. Для дошкільнят підійде обсяг в 40 мл, а після 7 років – 56 мл. У віці 9-12 років допускається прийом 80 мл засобу.

Не можна давати сироп більш ніж чотири рази на день, при цьому часовий проміжок між прийомами повинен становити 4-5 годин. Курс терапії – приблизно три дня, більш тривале застосування небажано.

Використання свічок

Свічки можна використовувати для самих маленьких дітей. Перед застосуванням необхідно вимити руки, витягнути супозиторій з упаковки і акуратно ввести малюкові в анальний отвір. Рекомендовано проводити процедуру після дефекації або клізми. Для меншою дозування допустимо розділити свічку на кілька частин, згладивши краю розрізу.

Свічки слід застосовувати 2-4 рази на добу з інтервалом в 3 години. Допустиму дозу також треба розрахувати за простою формулою: вага помножити на 10 мг. У день можна використовувати більше 60 мг / кг ліки. Засіб випускається в різній дозуванні. У віці до 3 років необхідно застосовувати не більше 100 мг, після 3 – до 200 мг. Від 5 до 10 років рекомендовано вибирати дозування в 250 мг за один прийом. Тривалість лікування – не більше 3-5 днів.

дозування таблеток

Дозування таблеток розраховується так: на 1 кг ваги доводиться до 15 мг препарату. Тривалість лікування – до 3-5 днів. При відсутності симптомів слід плавно скорочувати кількість медикаменту. Таблетки не потрібно давати часто: максимальна норма на добу ділиться на кілька прийомів і застосовується з інтервалом в 4 години. Яка доза є безпечною? У день допустимо використовувати до 60 мг на 1 кг тіла дитини.

Протипоказання

Препарат має порівняно невеликий список протипоказань. До них можна віднести індивідуальну непереносимість і алергічну реакцію на компоненти засобу. Таблетки не можна використовувати для пацієнтів молодше 2 років. Виразкова хвороба шлунка або ерозії на слизовій оболонці, схильність до внутрішньої кровотечі та інші захворювання шлунково-кишкового тракту також є перешкодою для застосування парацетамолу для дитини. При високому рівні калію в крові вдаватися до подібного лікування не рекомендується.

Побічні ефекти

Основний наслідок негативного впливу речовини на організм – алергічна реакція, що виявляється в свербінні, почервонінні або висипаннях на шкірі. Дуже рідко прийом кошти здатний викликати кровотечу або розлад шлунково-кишкового тракту. Якщо після вживання медикаменту на тілі дитини з’явилася алергія або він став гірше почуватися, то необхідно припинити лікування і негайно показати малюка лікаря.

Симптоми передозування і дії батьків

Важливо точно розраховувати добову норму або дотримуватися призначеної схеми. Передозування ліками може викликати важке ураження печінки або летальний результат. При легкому отруєнні відзначається нудота або блювота, а також розлад кишечника. Середня і важка ступінь характеризуються сильним болем справа, збільшенням печінки, сонливістю. Можливий розвиток жовтяниці, зниження артеріального тиску або порушення в роботі внутрішніх органів.

аналоги кошти

Прямі замінники парацетамолу з аналогічним діючою речовиною:

  • еффералган;
  • Панадол;
  • Калпол;
  • Ібуклін Юніор (парацетамол + ібупрофен).

Серед схожих по дію засобів – нестероїдні протизапальні препарати (Ібупрофен, Диклофенак, Німесулід і ін.). Ці ліки мають іноді високу вартість, але схожі свідчення. Не всі препарати випускаються саме для дітей, тому доведеться вираховувати дозування самостійно. Краще віддати перевагу перевіреному парацетамолу через доступної ціни і малого списку протипоказань.

“Парацетамол”: інструкція із застосування таблеток для дітей від 1 року з розрахунком дозування

Парацетамол дитині дають при високій температурі, головний і зубний біль. Він вважається безпечним ліками, оскільки навіть при триразовою передозуванні ускладнень не викликає. Проте, як і будь-який лікарський засіб, Парацетамол має свою специфіку, і ставитися до нього треба обережно. Перед лікуванням слід уважно вивчити інструкцію по застосуванню парацетамолу, особливу увагу звернувши на розрахунок дозування таблеток для дітей в 1 рік і старше.

Склад і форми випуску препарату

Парацетамол для дітей є жарознижуючим і знеболюючим засобом, що володіє незначним протизапальним ефектом. Особливо висока його ефективність при вірусних інфекційних захворюваннях – при бактеріальних недугах він допомагає мало.

Лікувальна дія препарату базується на пригніченні вироблення хімічних сполук, які відповідають за розвиток запальних процесів, стимулюють підвищення температури і поява больового синдрому. Знеболюючу і протизапальну дію досягається завдяки впливу ліки на клітини центральної нервової системи.

Перевагою препарату перед іншими протизапальними засобами є те, що він не надає особливого дратівної дії на слизову оболонку шлунка. Парацетамол швидко потрапляє в кров, де його найбільша концентрація досягається в період від 30 хвилин до півтори години – в залежності від форми ліки. Засіб виводиться з організму разом з сечею після переробки в печінці протягом 4-х годин.

Активна речовина ліки носить однойменну назву, воно також відоме як пара-ацетамінофенол. Для дітей Парацетамол випускають в різних формах:

  • Свічки – в їх складі містяться компоненти, найбільш безпечні для дитини. Ректально введений препарат всмоктується в кров повільніше, ніж при ковтанні (годину-півтора), через що ефект настає пізніше, однак він більш тривалий. Лікарі можуть призначити свічки для лікування однорічної дитини і навіть немовля від 3 місяців.
  • Суспензія – серед допоміжних речовин – гліцерин, сорбітол, ароматизатори і сахароза. Можна застосовувати з 1 місяця (тільки за вказівкою педіатра).
  • Сироп – містить етанол (96%), допоміжні речовини, ароматизатори, барвники. Максимальна концентрація в крові спостерігається через півгодини після проковтування. Засіб рекомендують у віці від півроку до 12 років.
  • Таблетки або капсули – випускають в дозуванні 200, 500 мг. Дітям можна давати від 3 років (при дотриманні дозування).
  • Таблетки-шипучки для приготування розчину.

Останнім часом особливої ​​популярності отримав Парацетамол, що випускається у формі солодких сиропів, суспензій. Беручи ці препарати, поряд з активними лікувальними компонентами малюк отримує величезну кількість ароматизаторів, підсолоджувачів, смакових добавок. Вони можуть спровокувати алергічні реакції, тоді як алергія на сам Парацетамол зустрічається дуже рідко. Це означає, що ідеальний варіант для маленьких дітей – свічки.

Показання до прийому парацетамолу в таблетках (200 і 500 мг)

Парацетамол ефективний при:

  • температурі, спровокованої застудою, грипом, скарлатиною, кором, вакцинацією і т.д .;
  • головних болях, в т. ч. при перенапруженні;
  • зубного болю (карієс, прорізування зубів і т (рекомендуємо прочитати: що з препаратів можна дати дитині при зубному болю?). д.);
  • больових проявах, не пов’язаними із запаленням;
  • полегшенні таких проявів застуди або грипу, як гарячка, ломота;
  • запаленні середнього вуха (отиту) в якості комплексної терапії.

Парацетамол застосовується як жарознижуючий і болезаспокійливий засіб

Коли засіб протипоказано?

Як і будь-який лікарський засіб, Парацетамол має протипоказання. До них відносяться:

  • алергія на компоненти препарату;
  • серйозні проблеми з нирками і печінкою, які беруть участь в переробці і виведення ліків з організму в складі сечі;
  • вроджена гіпербілірубінемія, або синдром Жильбера – підвищений рівень білірубіну в крові (продукту розпаду еритроцитів);
  • деякі різновиди важких інфекцій (наприклад, сепсис);
  • лейкопенія (знижений число лейкоцитів);
  • хвороби крові;
  • дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
  • сильна анемія;
  • прийом деяких препаратів (протисудомні засоби, барбітурати, рифампіцин та ін.);
  • запалення слизової оболонки прямої кишки (для використання свічок).

Інструкція по застосуванню таблеток

Доктор Комаровський називає ці ліки своєрідним маркером: якщо жар знизився після його прийому, велика ймовірність, що хвороба не небезпечна – це звичайна ГРВІ. Якщо ефект від препарату відсутній – проблема серйозна, треба терміново викликати фахівця.

Дозування для дітей різного віку

Парацетамол у таблетках дозволений малюкам старше трирічного віку. Для дорослих хлопців максимальна добова доза становить 60 мг / кг. В якій дозуванні дають Парацетамол дітям:

  • норма від 3 до 6 років – 100-200 мг за раз;
  • від 6 до 12 років – 1-2 табл. (200-400 мг);
  • підліткам і дорослим – 500 мг.

Перш ніж дати дитині таблетку, слід ознайомитися з інструкцією і дізнатися, скільки парацетамолу вона містить. Якщо лікар призначив дозу в 100 мг, капсулу 200 мг слід розділити на 2 частини, таблетку, що містить 500 мг, поділити на 5 частин. Невелике передозування небезпеки не несе.

Скільки разів на добу можна приймати препарат?

Згідно з інструкцією, діти повинні пити Парацетамол кожні 4 години. Більш частий прийом не рекомендований, оскільки кращого ефекту від збільшення кратності дози не буде. Парацетамол всмоктується в кров через 30 хвилин після потрапляння в шлунок і починає активно діяти (рекомендуємо прочитати: чи не протипоказаний Парацетамол мамі, що годує?). Максимальна концентрація і позитивний ефект досягаються через 2 години – температура починає знижуватися.

Як тільки Парацетамол потрапляє в кров дитини, нирки і печінку починають його обробляти і виводити з організму. Через 4 години 50% речовини залишає організм, що призводить до зниження ефекту препарату. Повністю ліки виводиться через 8 годин. У міру одужання потреба в частому прийомі ліків пропадає, тому інтервал можна збільшити до 5-6 годин.

тривалість лікування

Скільки триватиме курс лікування Парацетамолом, повинен сказати лікар. При високій температурі засіб можна приймати не більше 3-5 діб. Чи варто далі використовувати препарат, і яка доза покладена на добу, визначає лікар. Нераціональне застосування ліків може спровокувати некроз клітин печінки, нирок та інші проблеми.

Тривалий прийом парацетамолу при головних і зубних болях недоцільний, оскільки він здатний зняти симптоми, але не вилікувати від основного захворювання. Хворі зуби потрібно лікувати якомога швидше, так як вони не тільки завдають малюкові біль, але і здатні негативно вплинути на зростання постійних зубів. Безпричинна головний біль повинна насторожити, оскільки може говорити про серйозні захворювання і бути приводом для подальшої діагностики.

Побічні дії

Застосування парацетамолу рідко викликає побічні дії. Проте, не можна повністю виключити їх відсутність після вживання ліків.

В окремих випадках препарат може викликати розлад шлунково-кишкового тракту

Вони можуть проявлятися:

  • нудотою, проносом, блювотою, болем в шлунку, запамороченнями;
  • зниженням в крові рівня лейкоцитів, еритроцитів, тромбоцитів (вкрай рідко);
  • патологіями печінки;
  • алергією;
  • бронхоспазмом.

Передозування

Дитина не повинна приймати на добу більше 60 мг активної речовини на кг маси тіла. Для малюка є токсичною дозування в 150 мг / кг. Це означає, що якщо вага малюка складає 20 кг, він може померти, якщо протягом доби прийме 3 г парацетамолу.

Передозування є причиною появи побічних дій і ознак інтоксикації: побледнения шкіри, блювоти, пітливості, втрати свідомості. Якщо відмовить печінку, можлива жовтяниця, печінкова кома, смерть. Може з’явитися гостра ниркова недостатність, яка дасть про себе знати болями в попереку, панкреатитом, аритмією, появою білка і крові в сечі.

аналоги препарату

Парацетамол входить до складу багатьох лікарських препаратів – Колдрекса, ТераФлю, антигриппина, Панадола, Антіфлу, каффетін і т.д. Їх основні відмінності – допоміжні речовини, виробник, ціна.

Якщо ліки не допомагають, його замінюють аналогом з іншим активним компонентом. Схожим дією володіють ліки на базі ібупрофену – Нурофен, Ібуфен ® і ін. В будь-якому випадку необхідно пам’ятати: навіть самі нешкідливі ліки не можна призначати собі самостійно з метою уникнення можливих непередбачуваних наслідків.

Парацетамол (500 мг)

Інструкція

  • російська
  • қазақша

Торгівельна назва

Міжнародна непатентована назва

Лікарська форма

Таблетки 500 мг

склад

Одна таблетка містить

допоміжні речовини: желатин, крохмаль картопляний, тальк, гліцерин, кальцію стеарат і цукор-пісок.

опис

Таблетки круглої форми, з плоскоциліндричною поверхнею і фаскою, білого або білого з кремовим або рожевим відтінком кольору, з рискою на одному боці.

Фармакотерапевтична група

Анальгетики. Анальгетики-антипіретики інші. Аніліди. Парацетамол.

Код ATХ N02BE01

Фармакологічні властивості

Фармакокінетика

Парацетамол, при прийомі всередину швидко і майже повністю абсорбується з шлунково-кишкового тракту. Максимальний рівень концентрації в крові досягається через 0,5-2 години. Парацетамол швидко і рівномірно розподіляється по тканинах організму. З білками плазми зв’язується 10-15% прийнятої дози. Величини обсягу розподілу і біодоступності у дітей і дорослих істотно не відрізняються. Препарат проникає через плацентарний бар’єр. У грудне молоко матерів-годувальниць надходить менше 1% від прийнятої дози. Парацетамол метаболізується мікросомальними ферментами печінки, близько 80% утворює кон’югати з глюкуроновою кислотою і сульфатами, до 17% піддається гідроксилювання з утворенням активних метаболітів, які кон’югують з глютатіоном.

При передозуванні або нестачі глютатиона ці метаболіти можуть викликати некроз гепатоцитів. У період напіввиведення парацетамолу становить 1,5-2,5 години. Він може збільшуватися у хворих з вираженим порушенням функції печінки і літніх пацієнтів. Через 24 години після прийому 85-90% парацетамолу виводиться з сечею у вигляді глюкуроніду та сульфатів, а 3% в незмінному вигляді. У дітей до 10-12 років утворення кон’югатів з сульфатами є основним шляхом метаболізму і виведення парацетамолу. Імовірність гепатотоксичних ефектів у дітей нижче, ніж у дорослих.

Інші фармакокінетичні параметри дорослих і дітей не відрізняються.

Фармакодинаміка

Ненаркотичний анальгетик. Володіє жарознижуючим і знеболюючу дію. Препарат блокує циклооксигеназу в ЦНС, впливаючи на центри болю і терморегуляції. Втрата тепла тілом при гарячкових станах зростає в результаті розширення судин і підвищення периферичного кровотоку. У збуджених тканинах клітинні пероксидази нейтралізують вплив парацетамолу на циклооксигеназу, що пояснює практично повну відсутність протизапального ефекту препарату.

Показання до застосування

інфекційно-запальні захворювання, що супроводжуються підвищенням температури тіла (ГРЗ, грип, дитячі інфекції, поствакцинальні реакції)

больовий синдром слабкої та помірної інтенсивності різного генезу, в т. ч. головний біль, зубний біль, невралгія, альгодисменорея, біль при травмах, опіках, біль у м’язах.

Спосіб застосування та дози

Дорослим і дітям старше 15 років разова доза всередину 500 мг ; максимальна разова доза – 1000 мг. Максимальна добова доза – 4000 мг.

Дет і від 6 до 9 років (з масою тіла 22-30 кг: разова доза залежить від маси тіла дитини і становить 250 мг, максимальна добова доза 1000-1500 мг; віком 9-12 років (масою тіла до 40 кг) разова доза 500 мг, максимальна добова доза 2000мг; віці старше 12 років (з масою тіла більше 40 кг) разова доза 500 мг, максимальна добова доза 2000-4000 мг.

Рекомендований інтервал між прийомами препарату 6-8 годин (не менше 4-х годин).

Тривалість лікування становить не більше 3 днів як жарознижуючий засіб і не більше 5 днів як знеболюючий.

Необхідність продовження лікування препаратом вирішує лікар.

Побічні дії

з боку травної системи: нудота, блювота, болі в животі,

рідко при тривалому застосуванні – порушення функції печінки

алергічні реакції: шкірний висип, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, набряк Квінке, синдром Лайєлла

з боку сечовидільної системи: рідко при тривалому застосуванні порушення функції нирок

з боку системи кровотворення: рідко при тривалому застосуванні -анемія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія.

При появі побічних реакцій необхідно припинити прийом препарату і звернутися до лікаря.

Протипоказання

підвищена чутливість до парацетамолу та інших компонентів препарату

виражені порушення функції печінки і нирок

захворювання крові, в т. ч. анемія

дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази

вагітність і період лактації

дитячий вік до 6 років.

лікарські взаємодії

При одночасному прийомі пацієнтом інших лікарських препаратів слід проконсультуватися з лікарем. Кофеїн може посилювати знеболювальну дію парацетамолу. Парацетамол може посилювати дію непрямих антикоагулянтів, похідних кумарину, індолу. При призначенні у високих терапевтичних дозах і одночасному прийомі антигістамінних препаратів, глюкокортикоїдів, рифампіцину, фенобарбіталу, етакриновою кислоти, алкоголю посилюється гепатотоксична дія. При застосуванні холестираміну протягом періоду менше 1 години після прийому парацетамолу можливе зменшення абсорбції останнього, а при застосуванні метоклопраміду можливе підвищення адсорбції. Барбітурати зменшують жарознижувальну активність. Не застосовувати з іншими препаратами, що містять парацетамол.При одночасному прийомі з саліцилатами значно підвищується ризик нефротоксичної дії. Парацетамол посилює дію спазмолітиків.

особливі вказівки

З обережністю призначають пацієнтам з порушеннями функції печінки і нирок, при синдромі Жильбера, з доброякісною гіпербілірубінемією, а також пацієнтам похилого віку. Ризик розвитку пошкодженої печінки зростає у хворих на алкогольний гепатоз.

Спотворює показники лабораторних досліджень при кількісному визначенні глюкози і сечової кислоти в плазмі.

При тривалому застосуванні препарату необхідний контроль картини периферичної крові і функціонального стану печінки.

Парацетамол є метгемоглобіноутворювачами.

При прояві побічних ефектів слід припинити прийом препарату.

Вагітність і лактація

При необхідності застосування препарату в період лактації слід припинити грудне вигодовування.

Особливості впливу на здатність керувати автотранспортом і механізмами .

Питання про можливість занять потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають підвищеної уваги і швидкої реакції, слід вирішувати тільки після оцінки індивідуальної реакції пацієнта на препарат.

Передозування

Симптоми: блідість шкірних покривів, пітливість, запаморочення, відсутність апетиту, нудота, блювота, болі в животі, підвищення активності печінкових ферментів, збільшення протромбінового часу, пізніше проявляється хворобливість в області печінки. У важких випадках розвивається печінкова недостатність, коматозний стан, і енцефалопатія, виникає дзвін у вухах, олігурія, колапс, судоми.

Лікування: промивання шлунка, сольові проносні, прийом ентеросорбентів, призначення всередину метіоніну через 8-9 годин після передозування і N-ацетілцістеіна- через 12 ч. Необхідність в проведенні додаткових терапевтичних заходів (подальше введення метіоніну, внутрівенне введення-ацетилцистеїну) визначається залежно від концентрації парацетомолу в крові, а також часу, що пройшов після прийому.

Форма випуску і упаковка

По 10 таблеток поміщають в контурну чарункову упаковку з плівки полівінілхлоридної або аналогічної імпортної і фольги алюмінієвої друкованої лакованої або аналогічної імпортної.

Первинні упаковки разом з відповідною кількістю інструкцій для медичного застосування на державному та російською мовами поміщають в ящик з гофрованого картону або аналогічного імпортного.

Умови зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати в недоступному для дітей місці!

Термін зберігання

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.

Умови та термін зберігання

Виробник

ТОВ «Павлодарський фармацевтичний завод»

Казахстан, м Павлодар, 140011, вул. Камзіна, 33

пакувальник

ТОВ «Павлодарський фармацевтичний завод».

Казахстан, м Павлодар, 140011, вул. Камзіна, 33.

Власник реєстраційного посвідчення

ТОВ «Павлодарський фармацевтичний завод», Казахстан

Адреса організації, що приймає на території Республіки Казахстан претензії від споживачів щодо якості продукції (товару)

Як використовувати Парацетамол при температурі

Парацетамол від температури – це ефективний болезаспокійливий і жарознижуючий засіб, яке до того ж володіє слабо виражену протизапальну дію. Парацетамол призначають при високій температурі, яка виникає внаслідок вірусних і інфекційних патологій, крім цього дана речовина входить до складу багатьох засобів від застуди та грипу. Даний препарат є одним з найбільш ефективних і перевірених ліків, які застосовуються для лікування людей похилого віку, дорослих і дітей.

  1. Парацетамол від температури інструкція із застосування
  2. Форма випуску та склад препарату
  3. властивості
  4. Показання до застосування
  5. дозування
  6. Час дії
  7. Протипоказання
  8. Побічні дії
  9. Переваги та механізм дії при спеці
  10. Взаємодія з іншими лікарськими засобами
  11. При якій температурі показаний прийом препарату

Парацетамол від температури інструкція із застосування

Ефект кошти в першу чергу залежить від дотримання інструкції та правильного дозування. Перед прийомом медикаменту слід проконсультуватися з лікарем, оскільки препарат має ряд протипоказань, які можуть привести до розвитку більш важких ускладнень.

Скільки пити дорослій людині таблеток парацетамолу від температури? Дозування визначається за загальним станом хворого, але при цьому не повинна перевищувати в добу 4 грами. Разова доза парацетамолу дорослим становить 1 грам. Кратність прийомів дорівнює п’ятій годині, саме за цей час речовина виводиться з організму через печінку. Також слід дотримуватися проміжок між застосуванням ліки і прийомом їжі, він повинен становити одну годину. В іншому випадку дія ліків буде менш потужним.

Дозування парацетамолу при температурі у дітей залежить від маси тіла і віку маленьких пацієнтів. В такому випадку допустимо прийом ліків в різних формах – таблетках, суспензіях, суппозиториях.

Особливо обережно слід приймати медикамент в період вагітності і при патологіях нирок або печінки. Під час годування груддю слід враховувати, що активний компонент ліки виділяється в грудне молоко, але в дуже незначних кількостях. Тому в період лактації використовувати ліки можна, але тільки при дотриманні інструкції по застосуванню парацетамолу і дозувань таблеток при температурі.

Форма випуску та склад препарату

Випускається засіб в чотирьох варіантах, які відрізняються між собою концентрацією діючої речовини. Сюди входять таблетки, супозиторії, суспензія і сироп. Розглянемо склад кожної форми випуску більш детально:

  1. Таблетки містять – 500 або 200 грам парацетамолу, стеаринову кислоту, лактозу, желатин і картопляний крохмаль.
  2. Суспензія містить – 120 міліграм активного компонента, очищену воду, фруктовий ароматизатор, цукор, харчової сорбіт, смолуксантановую, ніпагін, целюлозу і пропіленгліколь.
  3. Супозиторії містять – 100 міліграм діючої речовини і твердий жир.
  4. Сироп містить – 24 міліграма активного компонента, етиловий спирт, лимонну кислоту, воду, цукор, пропіленгліколь, добавки ароматичні, рібофлабін, сорбіт.

Зверніть увагу! Діючою речовиною у всіх чотирьох формах є парацетамол.

властивості

Ліки володіє потужним болезаспокійливу, жарознижувальну дію і слабким протизапальним ефектом. Його дія обумовлена ​​впливом на больові центри та центр терморегуляції. Парацетамол досить ефективно знижує температуру тіла, так само, як і інші протизапальні препарати. Однак якщо вибирати парацетамол або ацетилсаліцилова кислота при температурі, то в порівнянні з аспірином ліки має ряд переваг:

  • має достатню кількість форм випуску;
  • є менш токсичним;
  • не впливає на обмінні процеси;
  • чи не порушує згортання крові;
  • допустимо до застосування в ранньому дитячому віці;
  • не дратує слизові оболонки.

Якщо говорити про болезаспокійливих властивості препарату, то вони менш виражені, ніж у анальгіну. Протизапальні ефекти мають слабку вираженість, тому ліки не застосовують при терапії запалень хронічної форми. Парацетамол при температурі надає найбільш сильний вплив.

Показання до застосування

Парацетамол, як і інші жарознижуючі засоби, використовують при високій температурі. При якій температурі парацетамол потрібно приймати? Як правило, лікарі призначають цей засіб при температурі 38 і вище градусів. Крім лихоманки даний медикамент показаний при таких патологіях:

  1. інфекційні та вірусні захворювання;
  2. артрити, артрози;
  3. мігрені;
  4. зубні болі;
  5. невралгія;
  6. альгодисменорея;
  7. остеохондроз.

Зверніть увагу! При підвищеній температурі засіб найбільш ефективно, оскільки впливає на температурну криву і ефект від прийому настає досить швидко.

дозування

Чи можна пити парацетамол без температури? Як часто пити парацетамол при температурі 38 і вище? Чи можна пити парацетамол при температурі 37? Скільки треба днів парацетамолу пити при температурі 38? Ці питання завжди актуальні, особливо для маленьких пацієнтів, у яких ріжуться зуби. Та й дорослі люди не всі можуть похвалитися хорошим імунітетом. Для того щоб на них відповісти необхідно розібратися в дозуванні для дітей і дорослих.

Інструкція з використання даного засобу свідчить, що його застосовують для лікування простудних і вірусних патологій, при яких виникає лихоманка. Парацетамол без температури призначають для зняття больового синдрому середньої інтенсивності. Засіб може бути застосовано для всіх вікових категорій, але необхідно дотримуватися дозування.

Використовують препарат після прима їжі з великою кількістю рідини. Дорослим з масою тіла більше 40 кг рекомендується приймати 3-5 таблеток на добу по двісті міліграмів. Дітям з шести років по одній таблетці по двісті міліграмів. Для малюків молодшого віку доза розраховується лікарем за індивідуальною формулою.

Свічки використовують для терапії захворювань у маленьких дітей. Вводять їх в задній прохід з інтервалом чотири години. Максимальна добова доза становить 4 прийоми. Використовують цей засіб при прорізуванні зубів і високій температурі до 39,5 градусів.

Суспензія також рекомендована для лікування дітей віком до 12 років, для підлітків застосовують таблетки. До трирічного віку разова доза суспензії становить 2,5 мілілітра, для малюків 3-6 років – 5 мілілітрів, 6-12 – 10 мілілітрів. Інтервал між прийомами не повинен бути менше чотирьох годин.

Час дії

Багатьох цікавить, коли починає діяти, через скільки часу парацетамол збиває температуру. Як правило, ефект починає спостерігатися вже через годину після використання ліків. Крім цього, скільки буде діяти парацетамол і через який проміжок часу зіб’є температуру в чому залежить від загального стану хворого і стану його імунної системи. У деяких пацієнтів ефект препарату настає через двадцять хвилин, інші чекають годину.

Парацетамол досить швидко всмоктується в кров і його максимальна концентрація в плазмі спостерігається через сорок хвилин. Для малюків краще супозиторії, оскільки дана форма випуску, особливості обміну речовин дитячого організму і властивості кровопостачання сприяють попаданню активної речовини вже через десять хвилин.

Протипоказання

Препарат протипоказаний до використання в наступних випадках:

  1. Патології органів шлунково-кишкового тракту;
  2. Печінкова або ниркова недостатність;
  3. Гіперчутливість до компонентів;
  4. Дитячий вік до одного місяця;
  5. Дефіцит глюкози в крові;
  6. Цукровий діабет;
  7. Патології органів кровотворення.

Крім перерахованих протипоказань існують стану, при яких застосування ліків слід тимчасово відкласти. До них відносяться:

  • вагітність і період лактації;
  • вірусний гепатит;
  • туберкульоз;
  • великий показник в крові білірубіну;
  • алкогольне сп’яніння.

Побічні дії

При використанні кошти відповідно до інструкції і дотриманні максимальної допустимої дози побічні ефекти у пацієнтів спостерігаються досить рідко, як правило, речовина добре переноситься організмом. У деяких випадках можлива поява наступних негативних реакцій:

  1. порушення функцій системи кровотворення;
  2. розлад травлення.

При перевищенні допустимої дози у пацієнта може розвинутися гостра або хронічна передозування. Гостра фаза настає через дві години після прийому, хронічна фаза з’являється через добу після початку лікування. Про передозування свідчать наявність таких ознак:

  • крововилив;
  • нудота;
  • гіпоглікемія;
  • порушення роботи печінки і нирок;
  • блідість;
  • болю в області шлунка;
  • порушення ритму серця.

Крім цього, приймати ліки з обережністю слід літнім людям, пацієнтам з патологіями серцево-судинної системи і нирковою або печінковою недостатністю. У формі сиропу медикамент протипоказаний людям, що страждають на цукровий діабет, оскільки він містить цукор.

Переваги та механізм дії при спеці

Скільки і як збиває парацетамол температуру? Щоб відповісти на це питання необхідно розібратися в механізмі дії ліки при спеці.

Активна речовина медикаменту пригнічує дію на центральну нервову систему і центри терморегуляції, що призводить до усунення больового синдрому і зняття спека. Ліки не така токсична, як інші жарознижуючі без вмісту парацетамолу. Воно швидко знижує жар до нормальних показників. Також медикамент не робить вплив на згортання, водно-сольовий баланс і слизову шлунково-кишкового тракту.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами

У деяких випадках сильний жар лікують комплексно, коли одні ліки надає видимого ефекту. Однак слід розуміти, що даний препарат взаємодіє з іншими засобами і впливає на їх терапевтичні властивості. Тому при комплексному лікуванні лихоманки необхідно брати до уваги взаємодію парацетамолу з іншими ліками:

  1. Жарознижуючі, які містять аналогічне діюча речовина – може розвинутися тяжка інтоксикація організму.
  2. Аспірин – протипоказано поєднання дітям, оскільки в комплексі препарати можуть призвести до розвитку синдрому Рея
  3. Ібупрофен – підсилює протизапальну дію даного препарату.
  4. Но-шпа – впливає на гладку мускулатуру і покращує лікувальну дію засоби.
  5. Анальгін – одночасне використання цих препаратів протипоказано дітям, оскільки вони посилюють терапевтичні властивості один одного.
  6. Супрастин – застосовується для запобігання можливої ​​алергії на компоненти засобу.
  7. Кофеїн – підсилює жарознижуючі властивості ліки, але при цьому викликає сонливість і втому.

При якій температурі показаний прийом препарату

Застосовувати ліки лікарі рекомендують при температурі тіла 38 і вище градусів. При лихоманці і температурі 37 градусів засіб використовувати не варто, оскільки після усунення спека він може знову з’явитися, але його позначки значно виростуть.

Скільки таблеток парацетамолу пити при високій температурі 38, 39, 40 градусів? Щоб відповісти на це питання розглянемо в загальних рисах, як правильно пити парацетамол при температурі 39 градусів:

  • Застосовувати таблетки потрібно тільки в зазначеній в інструкції дозуванні, після спадання спека стоїть скоротити дозу.
  • Приймати в добу можна не більше чотирьох таблеток.
  • Кратність лікування без консультації фахівця не повинна перевищувати три дні.
  • Якщо жар не спадає протягом цього часу, то необхідно звернутися до лікаря.
  • Дітям давати ліки можна, але тільки строго дотримуючись інструкції. Максимальна доза активної речовини для немовлят не повинна перевищувати 120 міліграм. Дитині до шести років дозволено приймати до 250 міліграмів, підліткам – не більш 500 міліграм.
  • Для малюків молодше шести років краще використовувати свічки і суспензію, які містять цю речовину.
  • Особливо обережно слід використовувати засіб вагітним і тільки після попередньої консультації лікаря.

Парацетамол є потужним болезаспокійливу і жарознижуючим засобом з протизапальним ефектом. Дане ліки має кілька форм випуску, тому кожен пацієнт зможе підібрати оптимальну для себе форму. Медикамент дозволено приймати дітям, але тільки при чіткому дотриманні інструкції. Також слід зазначити, що препарат має ряд протипоказань, при яких прийом таблеток може викликати важку інтоксикацію або інші побічні ефекти.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *