Дозування парацетамолу в таблетках 200 і 500 мг дітям при температурі: інструкція із застосування препарату

Багато захворювань супроводжуються високою температурою і больовим синдромом. Самим перевіреним медикаментом для таких випадків є Парацетамол. Він має кілька форм випуску, тому важливо враховувати обсяг ліки при лікуванні дітей. Потрібно знати, з якого віку дозволений препарат, від чого він, які можливі протипоказання і побічні ефекти, а також аналоги ліків, що мають доступну вартість і великий спектр дії.

Зміст Показати

Форма випуску та склад лікарського засобу

Препарат має п’ять основних форм випуску: таблетки, капсули, супозиторії ректальні, сироп і суспензія. З недавнього часу є шипучі таблетки і розчинний порошок, які володіють не менш високою ефективністю, ніж перевірені випускаються форми. В основі кожного виду – активна речовина парацетамол, в залежності від форми випуску присутні допоміжні речовини. У таблиці вказано основний склад кожного типу ліки.

форма Активна речовина допоміжні компоненти
таблетки 200, 325 і 500 мг желатин, молочний цукор, картопляний крохмаль і стеаринова кислота
капсули 325 мг
сироп 120 або 125 мг на 5 мл рибофлавін, кислота лимонна, бензонат натрію, етиловий спирт, ароматизатор
суспензія 120 на 5 мл для дорослих і 24 мг на 1 мл для дітей целюлоза, сорбіт харчовий, ароматизатор, гліцерин, сахароза, вода очищена, ксантанова смола, пропіленгліколь
свічки 50, 100, 250 і 500 мг для дорослих і 50, 100, 125 і 250 мг для дітей гліцериди напівсинтетичні, твердий жир
таблетки шипучі 0,5 г лимонна кислота, натрію гідрокарбонат, сорбітол, сахарин натрію, повідон
Порошок для розчинення 650 мг аскорбінова кислота

дія парацетамолу

Медикамент швидко розчиняється в тонкій кишці. При прийомі 0,5 г засобу в плазмі крові протягом 10-60 хвилин налічується до 6 мкг / мл активної речовини. Далі протягом 6 годин цей показник доходить до 11 мкг / мл. Препарат швидко розподіляється по всьому організму, крім жирового прошарку і спинномозкової рідини. Переробка складових парацетамолу відбувається в печінці і сечовивідних шляхах. Саме тому треба стежити за дозуванням препарату: скупчення речовин здатне викликати пошкодження тканин печінки.

Особливість ліки в тому, що основний компонент спрямований на блокування циклооксигенеза в центральній нервовій системі. Це позитивно позначається на купірування больового нападу і зниженні температури, причому немає навантаження на слизові оболонки шлунка. Медикамент не володіє запальним процесом, що дозволяє використовувати його перед відвідуванням лікаря.

Парацетамол є найбільш сильним засобом у порівнянні з іншими. Він має широкий спектр дії, крім збивання температури: допомагає послабити помірний больовий синдром при грипі, невралгії, менструації і болю в голові або зубах.

Показання до застосування препарату

Всі види парацетамолу мають абсолютно однакові показання до застосування. Всім відомо, що ліки допомагають від підвищеної температури, але воно також допоможе при слабо вираженому больовому синдромі.

Засіб дозволяється приймати при:

  • ревматичних болях;
  • дискомфорті в м’язах при простудних захворюваннях;
  • головний, зубний біль;
  • періодичних жіночих болях;
  • невралгії.

Сильний ефект помітний при грипі або ГРВІ, коли разом з температурою з’являється ломота в суглобах і м’язах. Важливо враховувати, що засіб направлено лише на зняття больового синдрому і зниження високої температури, але не лікування. Слід застосовувати комплексну терапію для запобігання ускладнень.

Інструкція по застосуванню і дозування парацетамолу

При лікуванні будь-якого захворювання треба взяти до уваги всі нюанси. Особливо це стосується застосування парацетамолу маленьким дітям. Передозування препаратом здатна викликати небезпечні ускладнення. Щоб уникнути наслідків, важливо знати, скільки речовини можна давати в добу в залежності від форми випуску.

З якого віку можна приймати і як розрахувати дозу для дитини?

Зі скількох років можна використовувати Парацетамол дітям? Допускається застосування препарату у вигляді таблеток пацієнтам старше 24 місяців. Однорічній дитині рекомендується використовувати ректальні супозиторії, а в 2 роки – сироп, який має приємний смак. Якщо немає можливості придбати саме сироп або свічки, можна дати малюкові таблетку. Попередньо її потрібно розтовкти в порошок і змішати з водою.

Залежно від причини поганого самопочуття, необхідно давати певну дозування парацетамолу дітям. Для маленьких пацієнтів вона розраховується так: на 1 кг ваги потрібно 10 мг препарату. У 5-6 років дитині дається близько 200 мг на добу, після 12 можна збільшити дозу до 0,5 г в день.

застосування сиропу

Дітям у віці 2 років краще використовувати при терапії свічки і сироп. Ці форми випуску відрізняються ефективністю і доступною вартістю. До того ж, для маленьких пацієнтів їх легко використовувати.

Перед застосуванням пляшечка з препаратом збовтувати. Малюкові необхідно запропонувати сироп перед їжею, даючи запити великою кількістю чистої води. Не слід розбавляти рідина компотом або соком, так як ліки має приємний смак. Для немовлят допускається змішати засіб з молоком або кашею.

Дозування підбирається індивідуально, виходячи з віку, ваги і діагнозу малюка. Діткам у віці менше 2 місяців обов’язково потрібна консультація лікаря. У більш старшому віці (12 місяців) дозволяється вживати в день 20 мл ліки, в 1 рік – 28 мл, в після двох років – 36 мл. Для дошкільнят підійде обсяг в 40 мл, а після 7 років – 56 мл. У віці 9-12 років допускається прийом 80 мл засобу.

Не можна давати сироп більш ніж чотири рази на день, при цьому часовий проміжок між прийомами повинен становити 4-5 годин. Курс терапії – приблизно три дня, більш тривале застосування небажано.

Використання свічок

Свічки можна використовувати для самих маленьких дітей. Перед застосуванням необхідно вимити руки, витягнути супозиторій з упаковки і акуратно ввести малюкові в анальний отвір. Рекомендовано проводити процедуру після дефекації або клізми. Для меншою дозування допустимо розділити свічку на кілька частин, згладивши краю розрізу.

Свічки слід застосовувати 2-4 рази на добу з інтервалом в 3 години. Допустиму дозу також треба розрахувати за простою формулою: вага помножити на 10 мг. У день можна використовувати більше 60 мг / кг ліки. Засіб випускається в різній дозуванні. У віці до 3 років необхідно застосовувати не більше 100 мг, після 3 – до 200 мг. Від 5 до 10 років рекомендовано вибирати дозування в 250 мг за один прийом. Тривалість лікування – не більше 3-5 днів.

дозування таблеток

Дозування таблеток розраховується так: на 1 кг ваги доводиться до 15 мг препарату. Тривалість лікування – до 3-5 днів. При відсутності симптомів слід плавно скорочувати кількість медикаменту. Таблетки не потрібно давати часто: максимальна норма на добу ділиться на кілька прийомів і застосовується з інтервалом в 4 години. Яка доза є безпечною? У день допустимо використовувати до 60 мг на 1 кг тіла дитини.

Протипоказання

Препарат має порівняно невеликий список протипоказань. До них можна віднести індивідуальну непереносимість і алергічну реакцію на компоненти засобу. Таблетки не можна використовувати для пацієнтів молодше 2 років. Виразкова хвороба шлунка або ерозії на слизовій оболонці, схильність до внутрішньої кровотечі та інші захворювання шлунково-кишкового тракту також є перешкодою для застосування парацетамолу для дитини. При високому рівні калію в крові вдаватися до подібного лікування не рекомендується.

Побічні ефекти

Основний наслідок негативного впливу речовини на організм – алергічна реакція, що виявляється в свербінні, почервонінні або висипаннях на шкірі. Дуже рідко прийом кошти здатний викликати кровотечу або розлад шлунково-кишкового тракту. Якщо після вживання медикаменту на тілі дитини з’явилася алергія або він став гірше почуватися, то необхідно припинити лікування і негайно показати малюка лікаря.

Симптоми передозування і дії батьків

Важливо точно розраховувати добову норму або дотримуватися призначеної схеми. Передозування ліками може викликати важке ураження печінки або летальний результат. При легкому отруєнні відзначається нудота або блювота, а також розлад кишечника. Середня і важка ступінь характеризуються сильним болем справа, збільшенням печінки, сонливістю. Можливий розвиток жовтяниці, зниження артеріального тиску або порушення в роботі внутрішніх органів.

аналоги кошти

Прямі замінники парацетамолу з аналогічним діючою речовиною:

  • еффералган;
  • Панадол;
  • Калпол;
  • Ібуклін Юніор (парацетамол + ібупрофен).

Серед схожих по дію засобів – нестероїдні протизапальні препарати (Ібупрофен, Диклофенак, Німесулід і ін.). Ці ліки мають іноді високу вартість, але схожі свідчення. Не всі препарати випускаються саме для дітей, тому доведеться вираховувати дозування самостійно. Краще віддати перевагу перевіреному парацетамолу через доступної ціни і малого списку протипоказань.

Парацетамол (500 мг)

Інструкція

  • російська
  • қазақша

Торгівельна назва

Міжнародна непатентована назва

Лікарська форма

Таблетки 500 мг

склад

Одна таблетка містить

допоміжні речовини: желатин, крохмаль картопляний, тальк, гліцерин, кальцію стеарат і цукор-пісок.

опис

Таблетки круглої форми, з плоскоциліндричною поверхнею і фаскою, білого або білого з кремовим або рожевим відтінком кольору, з рискою на одному боці.

Фармакотерапевтична група

Анальгетики. Анальгетики-антипіретики інші. Аніліди. Парацетамол.

Код ATХ N02BE01

Фармакологічні властивості

Фармакокінетика

Парацетамол, при прийомі всередину швидко і майже повністю абсорбується з шлунково-кишкового тракту. Максимальний рівень концентрації в крові досягається через 0,5-2 години. Парацетамол швидко і рівномірно розподіляється по тканинах організму. З білками плазми зв’язується 10-15% прийнятої дози. Величини обсягу розподілу і біодоступності у дітей і дорослих істотно не відрізняються. Препарат проникає через плацентарний бар’єр. У грудне молоко матерів-годувальниць надходить менше 1% від прийнятої дози. Парацетамол метаболізується мікросомальними ферментами печінки, близько 80% утворює кон’югати з глюкуроновою кислотою і сульфатами, до 17% піддається гідроксилювання з утворенням активних метаболітів, які кон’югують з глютатіоном.

При передозуванні або нестачі глютатиона ці метаболіти можуть викликати некроз гепатоцитів. У період напіввиведення парацетамолу становить 1,5-2,5 години. Він може збільшуватися у хворих з вираженим порушенням функції печінки і літніх пацієнтів. Через 24 години після прийому 85-90% парацетамолу виводиться з сечею у вигляді глюкуроніду та сульфатів, а 3% в незмінному вигляді. У дітей до 10-12 років утворення кон’югатів з сульфатами є основним шляхом метаболізму і виведення парацетамолу. Імовірність гепатотоксичних ефектів у дітей нижче, ніж у дорослих.

Інші фармакокінетичні параметри дорослих і дітей не відрізняються.

Фармакодинаміка

Ненаркотичний анальгетик. Володіє жарознижуючим і знеболюючу дію. Препарат блокує циклооксигеназу в ЦНС, впливаючи на центри болю і терморегуляції. Втрата тепла тілом при гарячкових станах зростає в результаті розширення судин і підвищення периферичного кровотоку. У збуджених тканинах клітинні пероксидази нейтралізують вплив парацетамолу на циклооксигеназу, що пояснює практично повну відсутність протизапального ефекту препарату.

Показання до застосування

інфекційно-запальні захворювання, що супроводжуються підвищенням температури тіла (ГРЗ, грип, дитячі інфекції, поствакцинальні реакції)

больовий синдром слабкої та помірної інтенсивності різного генезу, в т. ч. головний біль, зубний біль, невралгія, альгодисменорея, біль при травмах, опіках, біль у м’язах.

Спосіб застосування та дози

Дорослим і дітям старше 15 років разова доза всередину 500 мг ; максимальна разова доза – 1000 мг. Максимальна добова доза – 4000 мг.

дет і від 6 до 9 років (з масою тіла 22-30 кг: разова доза залежить від маси тіла дитини і становить 250 мг, максимальна добова доза 1000-1500 мг; віком 9-12 років (масою тіла до 40 кг) разова доза 500 мг, максимальна добова доза 2000мг; віці старше 12 років (з масою тіла більше 40 кг) разова доза 500 мг, максимальна добова доза 2000-4000 мг.

Рекомендований інтервал між прийомами препарату 6-8 годин (не менше 4-х годин).

Тривалість лікування становить не більше 3 днів як жарознижуючий засіб і не більше 5 днів як знеболюючий.

Необхідність продовження лікування препаратом вирішує лікар.

Побічні дії

з боку травної системи: нудота, блювота, болі в животі,

рідко при тривалому застосуванні – порушення функції печінки

алергічні реакції: шкірний висип, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, набряк Квінке, синдром Лайєлла

з боку сечовидільної системи: рідко при тривалому застосуванні порушення функції нирок

з боку системи кровотворення: рідко при тривалому застосуванні -анемія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія.

При появі побічних реакцій необхідно припинити прийом препарату і звернутися до лікаря.

Протипоказання

підвищена чутливість до парацетамолу та інших компонентів препарату

виражені порушення функції печінки і нирок

захворювання крові, в т. ч. анемія

дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази

вагітність і період лактації

дитячий вік до 6 років.

лікарські взаємодії

При одночасному прийомі пацієнтом інших лікарських препаратів слід проконсультуватися з лікарем. Кофеїн може посилювати знеболювальну дію парацетамолу. Парацетамол може посилювати дію непрямих антикоагулянтів, похідних кумарину, індолу. При призначенні у високих терапевтичних дозах і одночасному прийомі антигістамінних препаратів, глюкокортикоїдів, рифампіцину, фенобарбіталу, етакриновою кислоти, алкоголю посилюється гепатотоксична дія. При застосуванні холестираміну протягом періоду менше 1 години після прийому парацетамолу можливе зменшення абсорбції останнього, а при застосуванні метоклопраміду можливе підвищення адсорбції. Барбітурати зменшують жарознижувальну активність. Не застосовувати з іншими препаратами, що містять парацетамол.При одночасному прийомі з саліцилатами значно підвищується ризик нефротоксичної дії. Парацетамол посилює дію спазмолітиків.

особливі вказівки

З обережністю призначають пацієнтам з порушеннями функції печінки і нирок, при синдромі Жильбера, з доброякісною гіпербілірубінемією, а також пацієнтам похилого віку. Ризик розвитку пошкодженої печінки зростає у хворих на алкогольний гепатоз.

Спотворює показники лабораторних досліджень при кількісному визначенні глюкози і сечової кислоти в плазмі.

При тривалому застосуванні препарату необхідний контроль картини периферичної крові і функціонального стану печінки.

Парацетамол є метгемоглобіноутворювачами.

При прояві побічних ефектів слід припинити прийом препарату.

Вагітність і лактація

При необхідності застосування препарату в період лактації слід припинити грудне вигодовування.

Особливості впливу на здатність керувати автотранспортом і механізмами .

Питання про можливість занять потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають підвищеної уваги і швидкої реакції, слід вирішувати тільки після оцінки індивідуальної реакції пацієнта на препарат.

Передозування

Симптоми: блідість шкірних покривів, пітливість, запаморочення, відсутність апетиту, нудота, блювота, болі в животі, підвищення активності печінкових ферментів, збільшення протромбінового часу, пізніше проявляється хворобливість в області печінки. У важких випадках розвивається печінкова недостатність, коматозний стан, і енцефалопатія, виникає дзвін у вухах, олігурія, колапс, судоми.

Лікування: промивання шлунка, сольові проносні, прийом ентеросорбентів, призначення всередину метіоніну через 8-9 годин після передозування і N-ацетілцістеіна- через 12 ч. Необхідність в проведенні додаткових терапевтичних заходів (подальше введення метіоніну, внутрівенне введення-ацетилцистеїну) визначається залежно від концентрації парацетомолу в крові, а також часу, що пройшов після прийому.

Форма випуску і упаковка

По 10 таблеток поміщають в контурну чарункову упаковку з плівки полівінілхлоридної або аналогічної імпортної і фольги алюмінієвої друкованої лакованої або аналогічної імпортної.

Первинні упаковки разом з відповідною кількістю інструкцій для медичного застосування на державному та російською мовами поміщають в ящик з гофрованого картону або аналогічного імпортного.

Умови зберігання

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 ºС.

Зберігати в недоступному для дітей місці!

Термін зберігання

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності.

Умови та термін зберігання

Виробник

ТОВ «Павлодарський фармацевтичний завод»

Казахстан, м Павлодар, 140011, вул. Камзіна, 33

пакувальник

ТОВ «Павлодарський фармацевтичний завод».

Казахстан, м Павлодар, 140011, вул. Камзіна, 33.

Власник реєстраційного посвідчення

ТОВ «Павлодарський фармацевтичний завод», Казахстан

Адреса організації, що приймає на території Республіки Казахстан претензії від споживачів щодо якості продукції (товару)

Як давати парацетамол в таблетках дітям: правильне дозування

Серед популярних засобів боротьби з жаром і болем у дітей є таблетки, де в якості активної речовини виступає парацетамол. Він вважається найбільш ефективним і безпечним для організму дитини.

Препарати на основі парацетамолу володіють трьома основними властивостями: знімають жар, запалення і біль.

  • Бореться з високою температурою тіла під час застуди, ГРВІ або грипу. Його можна давати дітям у віці 2 місяців, попередньо зменшивши допустиму дозу.
  • Зниження температури починається швидко і має тривалий ефект – подальше збільшення дози не спостерігається.
  • У деяких дітей висока температура може супроводжуватися судомами. Парацетамол дозволений і при таких неприємних симптомах.
  • Знижує або усуває біль. Наприклад, зубну або головний.
  • Паралельно можна давати і інші ліки. Нурофен в якості діючого компонента містить ібупрофен, тому дозволено їх чергування.

Слід враховувати те, що парацетамол усуває тільки симптоми хвороби, але для її лікування не призначений. Основну причину болю або ж підвищеної температури слід виявляти і лікувати дітей іншими препаратами.

дозування препарату

Парацетамол випускається в трьох основних формах: свічки, таблетки і сиропи. Можна купити в аптеці засіб, де дане діюча речовина знаходиться в чистому вигляді – Панадол наприклад. Таблетки Панадол, крім діючої речовини, мають натрій гідрокарбонат, який створює лужне середовище в організмі. Завдяки цьому Панадол діє швидше.

свічки

Вони вводяться ректально – в задній прохід дитини. Перед процедурою необхідно попередньо вимити руки. Дитину покласти, повернути на бік, зігнути ніжки і притиснути їх до живота. Повільно і обережно ввести супозиторій. Активна речовина всмоктується стінками кишечника і надає швидкий ефект при високій температурі. Дітям до трьох місяців дозування підбирається тільки лікарем .

В аптеці можна знайти наступну дозу препарату:

  • від 3 місяців до року призначаються свічки по 0,08 грам;
  • від 1 року до 3 років – 0, 17 грам;
  • від 3 років до 6 – 0, 33 грама;
  • починаючи від 6 років і старше, призначають по два супозиторія по 0, 33 грама.

Не слід застосовувати більше 4-х свічок на добу.

таблетки

Вони дозволені для дітей, починаючи з двох років. Дитині дають ліки, попередньо подрібнене і розбавлене в воді. Дитячий парацетамол в таблетках випускається в дозуванні 200 мг:

  • від 2 років до 6 призначають по 1/2 таблетки в один прийом;
  • від 7 до 12 років дозволяється одна повна таблетка;
  • дітям старше 12 років дозволено давати дві таблетки за один прийом.

У деяких випадках цю форму можна приймати і дітям до року. Особливо, якщо справа стосується дуже високої температури з появою судом. У таких випадках дозволено вживання ліків в наступній дозуванні:

  • від народження до 3 місяців дозування становить 10 мг на кілограм;
  • від 3 місяців до року максимальна добова доза становить 120 мг;
  • від року до 2 років максимальна добова доза становить 150 мг.

сироп

Дана лікарська форма має рідку консистенцію і приємний смак, тому діти легко проковтують його. Сироп можна давати вже з двох місяців. Іноді лікарі, враховуючи стан дитини на момент хвороби, можуть призначити сироп вже в перші тижні життя.

У комплект входить зручний шприц-дозатор або мірна ложка, за допомогою якої відміряється точну кількість суспензії. Препарат не можна розводити водою, краще дати дитині попити після його прийому.

За розподілам на шприці набирається точне дозування:

  • від народження до 6 місяців дозування розраховується лікуючим лікарем;
  • від 6 місяців до одного року максимальна доза становить 5 мг, мінімальна – 2,5 мг;
  • до 3 років дозування становить 5 – 7,5 мг;
  • від 3 до 6 років – максимальна доза становить 10 мг;
  • від 7 до 12 років – близько 15 мг.

Ліки починає діяти вже через 30 хвилин після прийому. При високій температурі сироп дають не більше трьох днів. В якості болезаспокійливого засобу прийом препарату дозволено до п’яти днів.

Аналогом препарату Парацетамол є Панадол. Він дозволений для дітей у віці від 3 місяців. Панадол Бебі можна застосовувати для зняття жару, запалення і болю. Також можна застосовувати після щеплень.

особливості застосування

Перед тим як дати ліки дитині, слід проконсультуватися з педіатром. Він призначить правильне дозування і розповість про правила прийому.

  • Дозування препарату залежить від віку і ваги дитини.
  • Парацетамол у таблетках слід давати для зняття жару з інтервалом в 6 годин. Не більше чотирьох разів на день.
  • У дітей у віці до року температуру знижувати потрібно, якщо вона піднялася вище 38 градусів.
  • Не слід давати парацетамол немовлятам більше трьох днів. Внутрішні органи у них ще не в повній мірі сформовані, тому створюється зайве навантаження на печінку.
  • Подібне жарознижувальну не слід давати для профілактики.
  • Маленькій дитині таблетку необхідно попередньо розчинити у воді.
  • Не варто користуватися таблеткою, призначеної для дорослих – неможливо точно визначити дозування.
  • Нурофен володіє більш дратівливою дією на шлунок, ніж Панадол. Тому краще зупиниться на останньому препараті.

Поради по прийому ліків, до складу яких входить парацетамол

  • Існують різні форми випуску даного чинного компонента. Він може бути в свічках, сиропах або у вигляді суспензії. Найкраще вони підходять дітям до року.
  • Для зниження шкідливого впливу на печінку, слід давати ліки після їжі.
  • Небезпечною для дитячого організму є дозування 150 мг на один кілограм ваги.
  • Передозування можна розпізнати за такими симптомами: шкіра стає блідою, з’являється нудота і блювота. В цьому випадку потрібно терміново звернутися до лікаря.

Іноді, коли температура висока і важко знижується, дітям призначають два препарати одночасно: Нурофен і Парацетамол. Дають ці препарати, витримуючи інтервал. Нурофен діє швидко і ефект більш тривалий.

Можна поєднувати Нурофен з парацетамолом одночасно. У цьому випадку від кожного препарату береться половина дози.

Протипоказання

  • Не допускається передозування препаратом і часте застосування, яке негативно впливає на функціонування печінки. З’являється нудота, блювота.
  • Індивідуальна непереносимість компонентів ліки. Можуть виникнути алергічні реакції.
  • Для дітей у віці до двох років давати парацетамол слід з обережністю – препарат може викликати астму.
  • Не можна одночасно давати два ліки на основі парацетамолу. Це призведе до отруєння організму. Можна давати з іншими жарознижувальними засобами, наприклад, з Нурофеном.
  • Передозування може виникнути при недотриманні інтервалу між прийомами ліки. Краще поєднувати медикаментозне лікування з народними засобами.
  • Протипоказаний препарат при таких захворюваннях, як анемія, гіпербілірубінемія, при порушеннях в роботі нирок і печінки.

Якщо проявився хоч один симптом, то слід замінити дані ліки на інше. Нурофен рідше викликає алергію і завдає меншої шкоди внутрішнім органам. Так само, як і парацетамол, Нурофен випускається у формі свічок, таблеток і сиропу.

В аптеках багато ліків, які містять парацетамол. Панадол випускається в таблетках, свічках і сиропах. Для самих маленьких спеціально випускається Панадол Бебі

Не варто забувати про те, що всі ліки необхідно тримати далеко від дітей. Краще зберігати ліки для дорослих окремо від дитячих, щоб в період хвороби дитини не переплутати ліки через підвищений хвилювання.

Перш ніж давати парацетамол дитині, слід проконсультуватися з лікарем. Саме він підкаже, яку краще вибрати лікарську форму, чи варто поєднувати його з іншими жарознижувальними. Розрахує точну, дозволену дозу. Тільки дотримуючись правил і рекомендації можна знизити побічні явища і передозування.

Дозування парацетамолу в таблетках дітям при температурі.

Парацетамол дітям: дозування в таблетках при температурі у дитини. Поради лікарів.

При високій температурі будь-яка людина відчуває нездужання. Маленька дитина, на відміну від дорослого не може терпіти тривалі головні болі. Тому слід подбати про те, як знизити температуру ліками. Медичні фахівці рекомендують приймати « парацетамол» дітям. Він вважається найбільш ефективним і безпечним для організму дитини.

  • Бореться з високою температурою тіла під час застуди, ГРВІ або грипу.
  • Можна давати дітям у віці 2 місяців, попередньо зменшивши допустиму дозу.
  • Швидке зниження температури і тривалий ефект.
  • Дозволено при неприємних симптомах. У деяких дітей висока температура може супроводжуватися судомами.

Запам’ятайте! Таблетки усувають тільки симптоми хвороби, але для її лікування не призначені. Основну причину болю або ж підвищеної температури слід виявляти і лікувати у дітей іншими препаратами.

Перш ніж давати парацетамол дитині, слід проконсультуватися з лікарем. Саме він підкаже, яку краще вибрати лікарську форму, чи варто поєднувати його з іншими жарознижувальними. Розрахує точну, дозволену дозу.

Дозування в таблетках при температурі залежить від віку малюка.

Дозування парацетамолу в таблетках для дітей

Медикамент від застуди може випускатися в трьох формах: у свічках, таблетках і сиропі . Всі вони мають однаковий вплив на організм, але варіант в таблетках є найбільш економічним.

Дозування розраховується виходячи з ваги малюка. На один кілограм необхідно 10 міліграм речовини. Тобто, якщо він важить 5 кілограмів, відповідно йому потрібно дати 50 міліграм, що приблизно становить ¼ частину від медикаменту.

Температура стане нижче приблизно через 30 хвилин після використання. У цей час рекомендується відстежувати стан малюка.

Якщо температура у немовляти спостерігається протягом усього дня, то можна давати суспензію кілька разів. При цьому перерва між використанням повинен бути не менше шести годин. За добу можна збивати жар таким способом максимум 4 рази.

Як давати парацетамол 200 мг дітям: дозування в таблетках

Широке застосування набули таблетки в дозуванні 200 мг . Вони здатні швидко всмоктуватися в організм, тим самим надаючи жарознижуючі дію. Крім застуди його приймають при зубних болях, остеохондрозі і невралгії. Передбачувана норма залежить від вікової категорії людини.

Малюкам до року приймати парацетамол в таблетках не рекомендується, але в деяких випадках, коли справа стосується дуже високої температури з появою судом, дозволено вживання в наступній дозуванні:

  • Від народження до 3 місяців дозування становить 10 мг на кілограм;
  • Від 3 місяців до року максимальна добова доза становить 120 мг;
  • Від року до 3 років максимальна добова доза становить 150 мг. Малюкам до трьох років більше 150 мг. давати не рекомендується. Бажано замінити його аналогом у вигляді сиропу. Якщо такої можливості не існує, то можна ¼ частина суспензії розчинити у воді. Знижувати градуси на приладі таким чином можна лише один раз на добу;
  • Якщо малюк входить у вікову категорію від 3 до 6 років , то йому можна давати по 100 мг за один прийом. Проміжок між прийомами повинен становити 6 годин. Також не рекомендується застосовувати його більш, ніж два рази на добу;
  • З таким же інтервалом часу можна знижувати жар маленьким дітям, вік яких від 6 до 12 років . Але його можна давати вже по 200 мг.
  • Дітям старше 12 років дозволено давати дві таблетки за один прийом.

Трохи інакше складається ситуація з дорослими. Для зниження температури для них також досить 200 мг ліки. Але можна збільшити цю кількість до 6 разів на добу при необхідності, з проміжками 4 години. Якщо температура піднялася незначно, скористайтеся «безтаблеточнимі» методами.

Чи можна давати дитині парацетамол в таблетках?

Якщо батько не впевнений в правильності вибору, то експериментувати на дитині не варто, краще порадитися з фахівцем.

Чим загрожує передозування?

Кожен фахівець стверджує, що навіть невелика передозування негативним чином позначається на організмі. Наприклад, якщо дати малюку до трьох років не чверть, а цілу таблетку, то виникає ризик отримання пошкодження печінки і печінкової коми.

Постійно відстежуйте стан свого малюка! Виміряйте температуру раз в 30 хв ..

Існують і менш небезпечні явища, такі, як легка нудота або блювота. У рідкісних випадках через тридцять хвилин можуть з’явитися болі в області середини живота або статися порушення стільця. Найчастіше після прийому препарату з’являється сонливість. Це означає, що організм більшу частину енергії витрачає на боротьбу з інфекцією.

Не можна одночасно давати два ліки на основі парацетамолу. Це призведе до отруєння організму. Можна давати з іншими жарознижувальними засобами, наприклад, з Нурофеном. Найнебезпечніше наслідок передозування – це інтоксикація . У цьому випадку не варто намагатися розправитися з проблемою самостійно, обов’язково слід звернутися до лікаря.

Передозування може виникнути при недотриманні інтервалу між прийомами ліки. Краще поєднувати медикаментозне лікування з народними засобами.

Також може виникнути ряд побічних реакцій , після яких потрібно припинити давати дитині цей препарат:

  • Алергія, яка може проявитися у вигляді висипки або кропивниці. У рідкісних випадках з’являється набряк і сповільнюється сечовипускання;
  • Запаморочення або болю в ділянці потилиці. В цьому випадку потрібно в найкоротші терміни звернутися до лікаря;
  • Ниркові кольки;
  • Зниження тиску;
  • Нефрит.

Після того, як дитина прийняв ліки, його не можна залишати одного. Потрібно уважно спостерігати за його станом.

На цьому відео доктор Комаровський розповість про різницю між аспірином і парацетамолом при високій температурі, яку дозування давати в таблетках:

Відмінність таблеток від сиропу і свічок

При покупці парацетамолу, фармацевт може запропонувати жарознижувальний аналог в трьох видах :

  1. Таблетки є найпоширенішою формою. Основний плюс полягає в тому, що вони являють собою засіб в натуральному вигляді. Але таку форму важко приймати дітям, які не досягли трирічного віку. Для цього її потрібно ретельно розчавити і розбавити теплою водою;
  2. Для раннього віку краще купувати жарознижуючий засіб у вигляді сиропу . Воно більш приємне на смак і дитині легше його проковтнути. Сироп можна давати вже з двох місяців. Іноді лікарі, враховуючи стан дитини на момент хвороби, можуть призначити сироп вже в перші тижні життя. Дітям до одного року потрібно застосовувати 5 мл. Далі, дозування розраховується залежно від ваги дитини. Збивати температуру таким чином можна не більше ніж 4 рази на добу протягом 3х днів. Основний недолік сиропу полягає в тому, що він являє собою розведену суспензію з хімічними добавками, тобто є менш ефективним. Препарат не можна розводити водою, краще дати дитині попити після його прийому.
  • від народження до 6 місяців дозування розраховується лікуючим лікарем;
  • від 6 місяців до одного року максимальна доза становить 5 мг, мінімальна – 2,5 мг;
  • до 3 років дозування становить 5 – 7,5 мг;
  • від 3 до 6 років – максимальна доза становить 10 мг;
  • від 7 до 12 років – близько 15 мг.

3. Свічки також є жарознижуючим препаратом. Їх слід вводити в анальний отвір. Перед процедурою необхідно попередньо вимити руки. Дитину покласти, повернути на бік, зігнути ніжки і притиснути їх до живота. Повільно і обережно ввести свечу.Препарат всмоктується в кишечник і сприятливо впливає на організм. Його також можна застосовувати не більше 4 разів на добу, з перервами 4 години. Дітям до трьох місяців дозування підбирається тільки лікарем .

У рецептах можна знайти наступну дозування:

  • від 3 місяців до року призначаються свічки по 0,08 гр .;
  • від 1 року до 3 років – 0, 17 гр .;
  • від 3 років до 6 – 0, 33 гр .;
  • починаючи від 6 років і старше, призначають по два супозиторія по 0, 33 гр ..

Не слід застосовувати більше 4-х свічок на добу.

Варто підкреслити, що перший варіант, у вигляді таблеток, є найбільш натуральної та економічною формою препарату. Але застосовувати їх дітям маленького віку досить важко.

Сумісність парацетамолу для дітей з іншими препаратами

Разом з температурою у дитини також можуть з’явитися і інші простудні захворювання, наприклад, кашель, нежить, біль у горлі і так далі. У цьому випадку лікування парацетамолом буде недостатньо. Важливо, звернути увагу, чи поєднується він з іншими медичними препаратами.

У ньому міститься невелика доза кофеїну, вона може збільшитися при попаданні в організм іншої ліки.

  • Поєднуються два протизастудних кошти: Но-шпа і Парацетамол . Їх можна застосовувати одночасно;
  • Анальгін можна використовувати тільки через 30 хвилин після прийняття жарознижуючий засіб. Бажано робити це у вигляді внутрішніх ін’єкцій;
  • Чи не поєднуються два абсолютно різних за складом ліки: Парацетамол і Ібуфен ® . Обидва вони виступають як протизапальний засіб;
  • При болях в області живота допустимо використовувати Нурофен . Його можна застосовувати мінімум через дві години після прийому першого ліки;
  • Добре поєднується цей препарат і з супрастин , особливо, якщо у дитини з’являються алергічні реакції.

Якщо приймати жарознижувальну суспензію з несумісними лікарськими засобами, тобто ризик виникнення побічних ефектів, найчастіше під ними передбачається надмірна сонливість.

Переваги при застуді

Що дає парацетамол дітям при застуді:

  • Жарознижуючий ефект;
  • Усуває запалення;
  • Мінімальні побічні дії;
  • Можна використовувати з раннього віку і в поєднанні з іншими ліками;
  • Швидко виводить застуду з організму.

Крім всіх якостей існує ще одне – це низька ціна. Підводячи підсумок, варто сказати, що можна давати парацетамол дітям. Дозування при температурі при цьому має вагоме значення.

Відео про дозування таблеток

У цьому відео-ролику той же доктор розповідає, що застосовувати, коли і парацетамол не допомагає. Чим збити температуру у дитини:

парацетамол дітям

Парацетамол дітям призначають при підвищеній температурі як жарознижуючий засіб. Так само цей препарат застосовують при головному та зубному болю у дітей різного віку. При дотриманні правил прийому і вікової дозування парацетамол вважається досить безпечним ліками для дітей.


Але мамам необхідно бути акуратними при дозуванні цих ліків і звертати увагу на дозування, яка вказана на упаковці. Іноді дві однакові на вигляд упаковки парацетамолу, можуть мати різну кількість діючої речовини в складі . У цій статті представлені таблиці дозування парацетамолу за вагою, віком і конкретних препаратів.

Який парацетамол вибрати дітям до року

У цьому питанні важливу роль відіграє вік дитини. Саме в залежності від віку лікар призначає парацетамол в різній формі (сироп, свічки або таблетки).

Парацетамол дітям від 1 до 3 місяців

В такому крихітному віці діткам призначають парацетамол в свічках, так як ця форма вважається найбезпечнішою. Дозування свічок 50 мг. Максимальна кількість свічок за добу, яке можна поставити – 3 штуки. Час, через яке можна ставити свічки 4-6 годин. Свічки з парацетамолом Цефекон Д.

ВАЖЛИВО! Загальна кількість парацетамолу прийнятого за добу дитиною не повинна перевищувати 60 мг на 1 кілограм ваги малюка.

Парацетамол дітям від 3 місяців до 1 року

Для даного віку застосовують свічки з парацетамолом дозуванням 100 мг або сироп в дозуванні 60-120 мг (2,5-5 мл в мірній ложці). Ліки даються з інтервалом не менше чотирьох годин 3-4 рази на добу.

Парацетамол в такій формі і дозуванні можна знайти під різними торговими назвами (цефекон, панадол, еффералган).

ВАЖЛИВО! Завжди звертайте увагу на дозування, яка вказана на упаковці! Від цього залежить, скільки мл сиропу давати малюкові.

Парацетамол дітям такого виробника містить 120 мг на 5 мл ліки. Тому 2,5 мл = 60 мг, а 5 мл = 120 мг.

Зверніть увагу в еффералгане кількість парацетамолу 30 мг на 1 мл ліки. Значить в 5 мл, буде вже 150 мг діючої речовини. А це дозування для дітей старше року. Дитині з 3 до 6 місяців призначають 3 мл, а з 6 місяців до року 4 мл.

Парацетамол дітям в сиропі 120 мг / 5 мл або Панадол від 3-х місяців до 12 років таблиця

Парацетамол дітям в сиропі «Еффералган» 30 мг / мл від 3-х місяців до 12 років таблиця

Парацетамол дітям в свічках Цефекон Д від 1 місяця до 12 років таблиця

Свічки з парацетамолом – «Панадол» випускаються в двох дозуваннях 125 мг з 6-ти місяців і 250 мг з 3-х років. Еффералган в свічках по 80 мг для дітей від 3-х до 5-ти місяців, 125 мг від 6-ти місяців до 3-х років і 250 мг від 5-ти до 10 років.

З якого віку можна дітям парацетамол в таблетках?

Парацетамол дітям, можливо давати в таблетках по 200 мг, з віку старше трьох років. Однак для дитини краще вибирати дитячі формі у вигляді сиропу, суспензії або свічок.

Для деяких малюків і після трьох років проблематично проковтнути навіть подрібнену пігулку. Так як крихти ліки прилипають до слизової порожнини рота, і вони можуть викликати блювотний рефлекс. Ну і звичайно смак у таблетки жахливий. Але іноді, трапляється так, що у мами під рукою тільки таблетки, і збігати в аптеку немає можливості.

Перед тим як дати дитині молодшого віку парацетамол в таблетці, необхідно її подрібнити і розвести у воді.

Парацетамол дітям дозування в таблетках від 3-х до 12-ти років

ВАЖЛИВО! Дітки в однаковому віці можуть важити по-різному! Тому краще розрахувати дозу по вазі. Для цього помножте вагу дитини в кілограмах на 10 і отримаєте кількість міліграм ліки, яке можна дати в 1 прийом.

ПРИКЛАД : Якщо дитина важить 20 кг, то разова доза (20 * 10 = 200) 200 мг.

Добова кількість парацетамолу не повинно бути більше ніж 60 мг препарату на 1 кг ваги дитини. Якщо дитина важить 15 кілограм, то максимально за добу можна дати (60 * 15 = 900мг) 4 таблетки. Максимальна кількість прийомів в день не повинно бути більше чотирьох.

Приймають препарат через годину або два після їжі. Парацетамол починає діяти через 30-60 хвилин після прийому.

ВАЖЛИВО! Якщо після прийому парацетамолу більше трьох днів, підйоми температури не припиняється, викличте лікаря повторно!

Коли парацетамол дітям протипоказаний

  • індивідуальна непереносимість
  • Порушення роботи печінки або нирок
  • Дефіцит сахарази / ізомальтази, непереносимість фруктози, глюкозо-галактозна мальабсорбция.

Можливі побічні ефекти

  • Алергічна реакція
  • Діарея, біль в животі, нудота, блювота.
  • При тривалому застосуванні може надавати токсичну дію на печінку і нирки

отруєння парацетамолом

Якщо трапилося, що ваша дитина прийняв кількість парацетамолу більше вікової норми необхідно терміново звернутися до лікаря. Навіть якщо симптомів отруєння немає, існує ймовірність розвитку печінкової недостатності.

ВАЖЛИВО! При отруєнні парацетамолом буває прихований період, коли ніяких симптомів немає.

Симптоми гострого отруєння парацетамолом

Перші симптоми отруєння можуть з’явитися через 2-24 години.

  1. Нудота, блювота і біль в животі
  2. Слабкість, сонливість, відсутність апетиту
  3. Запаморочення і непритомність

Парацетамол дітям давати можна. Але необхідно враховувати вагу і зріст дитини і обов’язково проконсультуватися з педіатром.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *