Цефекон Д

склад

Зміст Показати

До складу свічок входять Парацетамол в різному дозуванні і вітепсол як свічковий маси.

Форма випуску

Анальгезірующєє, слабко протизапальну, жарознижувальну.

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Фармакодинаміка

Дитячий Цефекон володіє аналгетичну і жарознижуючим ефектом . В ЦНС препарат викликає блокаду циклооксигенази, впливаючи тим самим на больовий центр і систему терморегуляції. У вогнищі запалення вплив парацетамолу на циклооксигеназу нейтралізується пероксидазою клітин, що значно знижує протизапальний ефект. Цефекон не впливає негативно на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту і водно-електролітний обмін, тобто, затримки води натрію в організмі не відмічається.

Фармакокінетика

Препарат має високу абсорбцію, швидко всмоктується через слизову оболонку. Легко долає гематоенцефалічний бар’єр. Володіє високою біодоступністю. Розподіляється головним чином в рідких середовищах організму. Зв’язування з білками незначне (менше 10%). Метаболізується в печінці. Максимальна концентрація препарату в крові настає протягом 10-60 хвилин після його прийому. Виводиться нирками у формі неактивних метаболітів (сульфатів і глюкуронідів).

Показання до застосування

Препарат призначається дітям в якості:

  • жарознижуючий засіб . Призначаються при грипі , ГРВІ , поствакцинальні реакції, інфекціях дитячого віку та інших станах, що викликають підвищення температури тіла;
  • анальгезирующего коштів а при больовому синдромі ( невралгії , міалгії , головний і зубний біль, болі при опіках і травмах).

Протипоказання

Дітям до 1 місяця, гіперчутливість до парацетамолу, хронічний алкоголізм. Препарат необхідно призначати з обережністю при захворюваннях системи крові, вираженої дисфункції нирок і печінки , генетично обумовленому ферментативном відсутності глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Цефекон Д – свічки при вагітності і лактації можна призначати з урахуванням користі і ризику для вагітної та дитини (плода). У дослідженнях тератогенного, мутагенного та ембріотоксичної дії парацетамолу не встановлено.

Побічні дії

Нудота блювота; анемія , агранулоцитоз, лейкопенія, тромбоцитопенія; алергічні реакції (свербіж і висип на слизових оболонках і шкірі, кропив’янка ), розвиток папілярного некрозу і інтерстиціального нефриту , гемолітичної анемії.

Інструкція на Цефекон Д

Супозиторій вводиться дитині або підлітку ректально. В інструкції на свічки Цефекон Д для дітей рекомендується вводити свічки після очисної клізми. Супозиторій вводять 2 – 3 рази на добу. Разова доза Цефекон Д в середньому не повинна перевищувати 15 мг на кілограм ваги дитини, а максимально добова доза – 60 мг.

Особливого призначення препарату вимагає дитячий вік 1 3 місяці – разове введення одного супозиторія (0.05 г парацетамолу) на добу.

У віці від 3 місяців до одного року при вазі дитини 6 -10 кг доза препарату становить 1-2 свічки по 0,1 г; 1-3 роки з вагою тіла 10-15 кг 1-2 свічки по 0,1 г; 3-10 років (вага 16-32 кг) 1 свічка по 0,25 г; 10-12 років (вага 33-36 кг) 2 свічки по 0,25 г.

Цефекон – свічки для дітей інструкція не рекомендує використовувати тривалий час. Прийом Цефекон Д для зниження температури обмежується 3 днями, а для зняття болю – використовувати не більше п’яти днів.

Передозування

Інформації щодо передозування препарату немає.

взаємодія

При одночасному прийомі з саліцилатами різко зростає ризик розвитку нефротоксичної дії . При одночасному призначенні з Парацетамолом посилюється токсична дія хлорамфеніколу , знижується ефективність засобів, які гальмують синтез і прискорюють виведення сечової кислоти, посилюється ефект антикоагулянтів непрямої дії.

Умови продажу

Умови зберігання

При температурі не вище 20 ° C.

Термін придатності

аналоги

Аналогів препарату «дитячий Цефекон», що містять в своєму складі парацетамол, досить багато.

Відзначимо лише деякі з них: Парацетамол дитячий , Дитячий Панадол , Тайленол дитячий , Біндард (шипучий порошок для дітей), Дайнафед ЕХ , Вольпан (порошок), Дайнафед юніор , Дафалган , Демінофен , Калпол 6 плюс , Парацетамол МС , Еффералган та інші.

Відгуки про цефекон Д

На численних інтернет форумах, які обговорюють препарати для дітей, відгуки про свічках Цефекон підтверджують високу ефективність препарату. Цефекон Д особливо незамінний в тих випадках, коли дитина категорично відмовляється приймати жарознижуючі і знеболюючі засоби у вигляді напою (сиропи) або таблеток або у дитини починається блювота після прийому сиропу.

Деякі батьки при наявності у дитини температури дають йому антибіотик , що категорично не можна робити без консультації з лікарем. Не забувайте, що температура є захисною реакцією організму і в помірних межах її не потрібно знижувати. Робіть вологі обтирання дитині, давайте багато пити.

Жарознижуючі свічки Цефекон для дітей-це оптимальний варіант, проте не слід забувати, що дитячі свічки від температури можна приймати більше 3-5 діб. До того ж препарат не дорогий. Інформація з форумів підтверджує, що свічки для дітей, склад яких містить парацетамол, досить популярні серед родітелей.Часто на форумах запитують «через скільки діють свічки Цефекон Д?». Як правило, ефект з’являється через 15-20 хвилин і триває до п’яти годин.

Деякі батьки стоять перед вибором «що краще: Цефекон або Нурофен ?» і чи можна Цефекон і Нурофен одночасно давати дитині? Ці два препарати мають різні активні речовини ( парацетамол і ібупрофен ). Тут все індивідуально. У деяких випадках більш ефективний Цефекон, в інших – Нурофен. Давати одночасно Цефеконс Нурофеном не рекомендується. Якщо між прийомом, наприклад, Нурофен температура піднімається, знижуйте обтирання. Однак, якщо ваша дитина п’ять днів приймає Цефекон, а температура не падає, тоді необхідно Цефекон замінити іншим препаратом. Але не можна давати дитині один препарат, між прийомами іншого.

Іноді батьки використовують для зниження температури у дитини свічки для дорослих. Цього робити не можна, оскільки більшість батьків не можуть правильно розрахувати дозу для дитини. Краще використовувати препарат, призначений для дітей.

Ціна Цефекон Д, де купити

Ціна свічок Цефекон для дітей 0,25 г №10 варіює в межах 44 – 58 рублів за упаковку. Ціна свічок Цефекон Д 0,05 г №10- 34-42 рубля, а 0,1 г №10 -38-47 рублів за упаковку. Придбати препарат можна в більшості аптек Москви і інших містах.

Цефекон ® Д (Cefecon D)

Діюча речовина:

зміст

  • 3D-зображення
  • Склад і форма випуску
  • Фармакологічна дія
  • Фармакодинаміка
  • Фармакокінетика
  • Показання препарату Цефекон Д
  • Протипоказання
  • Побічні дії
  • взаємодія
  • Спосіб застосування та дози
  • особливі вказівки
  • Виробник
  • Умови зберігання препарату Цефекон Д
  • Термін придатності препарату Цефекон Д
  • Ціни в аптеках
  • Відгуки

фармакологічна група

Нозологічна класифікація (МКБ-10)

  • G43 Мігрень
  • J06 Гострі інфекції верхніх дихальних шляхів множинної і неуточненої локалізації
  • K08.8.0 * Біль зубна
  • M79.1 Міалгія
  • M79.2 Невралгія і неврит неуточнені
  • R50 Лихоманка неясного походження
  • R51 Головний біль
  • R52.0 Гострий біль
  • T94.1 Наслідки травм, неуточнених по локалізації
  • T95.9 Наслідки неуточнених термічних і хімічних опіків і обморожень

3D-зображення

Склад і форма випуску

Супозиторії ректальні для дітей 1 супп.
парацетамол 0,05 г
0,1 г
0,25 г
допоміжні речовини: вітепсол – достатня кількість для отримання супозиторія масою від 1,25 г

в блістері 5 шт .; в пачці картонній 2 упаковки.

Опис лікарської форми

Супозиторії білого або білого з кремовим або жовтуватим відтінком кольору, торпедообразной форми.

Фармакологічна дія

Фармакодинаміка

Парацетамол має знеболювальну та жарознижувальну дію. Блокує циклооксигеназу в ЦНС, впливаючи на центри болю і терморегуляції. У збуджених тканинах клітинні пероксидази нейтралізують вплив парацетамолу на циклооксигеназу, що пояснює відсутність значущого протизапального ефекту.

Препарат не має негативного впливу на водно-сольовий обмін (затримка натрію і води) і слизову шлунково-кишкового тракту.

Фармакокінетика

Абсорбція висока, швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Період досягнення C max – 30-60 хв, зв’язування з білками плазми – 15%. Проникає через гематоенцефалічний бар’єр. Величина об’єму розподілу та біодоступності у дітей і новонароджених подібна таким у дорослих.

Метаболізується в печінці: 80% – вступає в реакції кон’югації з глюкуроновою кислотою і сульфатами з утворенням неактивних метаболітів; 17% – піддається гідроксилювання з утворенням активних метаболітів, які кон’югують з глутатионом і утворюють неактивні метаболіти. При нестачі глутатіону ці метаболіти можуть блокувати ферментні системи гепатоцитів і викликати їх некроз. У новонароджених перших двох днів життя і у дітей 3-10 років основним метаболітом парацетамолу є сульфат парацетамолу, у дітей 12 років і старше – кон’югований глюкуронід.

T 1/2 – 2-3 ч. Протягом 24 год 85-88% парацетамолу виводиться нирками у вигляді глюкуронідів та сульфатів, в незміненому вигляді – 3%. Значущою вікової різниці в швидкості елімінації парацетамолу і в загальній кількості препарату, що виділяється з сечею, немає.

Показання препарату Цефекон ® Д

Застосовують у дітей з 3 місяців до 12 років в якості:

жарознижуючий засіб при ГРЗ, грипі, дитячих інфекціях, поствакцинальні реакції та інших станах, що супроводжуються підвищенням температури тіла;

болезаспокійливий засіб при больовому синдромі слабкої та помірної ступеня інтенсивності, в т.ч. головний і зубний біль, біль в м’язах, невралгія, болі при травмах і опіках.

У дітей від 1 до 3 міс можливий одноразовий прийом препарату для зниження температури після вакцинації.

Протипоказання

гіперчутливість до компонентів препарату;

вік до 1 міс життя.

З обережністю:

порушення функції печінки і нирок;

синдром Жильбера; Дубина-Джонсона і Ротора;

захворювання системи крові (анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія);

генетична відсутність ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Побічні дії

З боку органів шлунково-кишкового тракту: нудота, блювота, болі в животі.

Алергічні реакції: свербіж, висипи на шкірі і слизових оболонках, кропив’янка, набряк Квінке.

З боку органів кровотворення: анемія, лейкопенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія.

При тривалому застосуванні у великих дозах – гепатотоксична та нефротоксична дія (інтерстиціальний нефрит, папілярний некроз), гемолітична анемія.

взаємодія

Стимулятори мікросомального окислення в печінці (фенітоїн, етанол, барбітурати, флумецінол, рифампіцин, фенілбутазон, трициклічні антидепресанти), гепатотоксичні ЛЗ збільшують продукцію гідроксильованих активних метаболітів, що обумовлює можливість розвитку тяжких інтоксикацій навіть при невеликій передозуванні.

Інгібітори мікросомального окислення (у т.ч. циметидин) знижують ризик гепатотоксичної дії.

При прийомі разом з саліцилатами нефротоксичність парацетамолу різко зростає.

Поєднання з хлорамфеніколом призводить до підвищення токсичних властивостей останнього.

Підсилює дію антикоагулянтів непрямої дії, знижує ефективність урикозуричних засобів.

Спосіб застосування та дози

Ректально, після очисної клізми або мимовільного випорожнення кишечника. Дозування препарату розраховується залежно від віку та маси тіла, відповідно до таблиці. Разова доза становить 10-15 мг / кг 2-3 рази на добу через 4-6 год. Максимальна добова доза парацетамолу не повинна перевищувати 60 мг / кг.

Дозування препарату для дітей різного віку

вік вага, кг разова доза
1-3 міс 4-6 1 супп. по 0,05 г (50 мг)
3-12 міс 7-10 1 супп. по 0,1 г (100 мг)
1-3 роки 11-16 1-2 супп. по 0,1 г (100 мг)
3-10 років 17-30 1 супп. по 0,25 г (250 мг)
10-12 років 31-35 2 супп. по 0,25 г (250 мг)

особливі вказівки

При продовженні лихоманки більше 3 днів і больового синдрому більше 5 днів слід звернутися до лікаря.

Слід уникати одночасного застосування парацетамолу з іншими парацетамолсодержащімі препаратами, оскільки це може викликати передозування парацетамолу.

При застосуванні препарату більше 5-7 днів слід контролювати показники периферичної крові і функціональний стан печінки. Парацетамол спотворює показники лабораторних досліджень при кількісному визначенні глюкози і сечової кислоти в плазмі.

Д (свічки)

Лікарський засіб

Ідентифікація та класифікація

Лікарська форма

склад

Один супозиторій містить:

діюча речовина – парацетамол 50 мг; 100 мг; 250 мг;

допоміжні речовини: жир твердий (вітепсол (марки H 15, W 35), Суппосір (марки NA 15, NAS 50)) – до отримання супозиторія масою 1,25 г.

опис

Фармакотерапевтична група

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка

Парацетамол має аналгетичну і жарознижувальну дію. Точний механізм дії парацетамолу не встановлено. Мабуть, він включає в себе центральний і периферичний компоненти. Відомо, що препарат блокує циклооксигеназу в центральній нервовій системі, впливаючи на центри болю і терморегуляції. Тривалість аналгетичної дії – 4-6 год, жарознижуючого – не менше 6 год. У збуджених тканинах клітинні пероксидази нейтралізують вплив парацетамолу на циклооксигеназу, що пояснює відсутність значущого протизапального ефекту.

Відсутність блокуючого впливу на синтез простагландинів у периферичних тканинах обумовлює у нього відсутність негативного впливу на водно-сольовий обмін (затримка натрію і води) і слизову шлунково-кишкового тракту.

Фармакологічні властивості. Фармакокінетика

При ректальному введенні парацетамол добре абсорбується з прямої кишки (68-88%); максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 2-3 год. Парацетамол слабо зв’язується з білками плазми крові. Проникає через гематоенцефалічний бар’єр.

Метаболізується в основному в печінці з утворенням глюкуронідів і сульфатів. Невелика частина (4%) парацетамолу метаболізується цитохромом P450 з утворенням активного проміжного метаболіту (N-ацетілбензохіноніміна), який в нормальних умовах швидко знешкоджується відновленим глутатионом і виводиться з сечею після зв’язування з цистеїном і меркаптурової кислотою. Однак при масивної передозуванні кількість цього токсичного метаболіту зростає.

Період напіввиведення у дорослих становить 2,7 год, у дітей – 1,5-2 год; загальний кліренс 18 л / год. Парацетамол виводиться, головним чином, з сечею; 90% прийнятої дози виводиться нирками протягом 24 год, в основному у вигляді глюкуроніду (60-80%) і сульфату (20-30%); менше 5% виводиться в незміненому вигляді.

При тяжкій нирковій недостатності (кліренс креатиніну

Показання до застосування

Застосовують у дітей з 3-х місяців до 12 років в якості:

  • жарознижуючий засіб при гострих респіраторних захворюваннях, грипі, дитячих інфекціях, поствакцинальні реакції та інших станах, що супроводжуються підвищенням температури тіла;
  • болезаспокійливий засіб при больовому синдромі слабкої та помірної інтенсивності, в тому числі: головний і зубний біль, болі в м’язах, невралгії, болю при травмах і опіках.

У дітей від 1 до 3 місяців можливий одноразовий прийом препарату для зниження температури після вакцинації, застосування препарату за всіма показниками можливо тільки за призначенням лікаря.

У разі необхідності, будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем перед застосуванням лікарського препарату.

Протипоказання

  • підвищена чутливість до парацетамолу або до інших компонентів препарату;
  • період новонародженості (до 1 місяця);
  • тяжкі порушення функції печінки (9 і більше балів за шкалою Чайлд-П’ю);
  • запалення прямої кишки, кровотеча з прямої кишки;
  • дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

З обережністю

Тяжка ниркова недостатність (кліренс креатиніну менше 10 мл / хв), печінкова недостатність (менше 9 балів за шкалою Чайлд-П’ю), доброякісні гіпербілірубінемії (у т.ч. синдром Жильбера), вірусний гепатит, алкогольне ураження печінки, хронічний алкоголізм, вагітність, період грудного вигодовування, одночасний прийом інших парацетамолсодержащіх препаратів.

Слід дотримуватися обережності при застосуванні препарату у пацієнтів з дегідратацією, при гіповолемії, анорексії, кахексії і булімії.

Чи не застосовуйте препарат, якщо у вашої дитини діарея!

Застосування при вагітності і в період грудного вигодовування

Досвід застосування у людини свідчить про те, що парацетамол при прийомі всередину в терапевтичних дозах не чинить несприятливого впливу на перебіг вагітності або здоров’я плода та новонародженого. Передозування парацетамолом під час вагітності не підвищує ризик вроджених вад розвитку. Дослідження репродуктивної токсичності при пероральному введенні не виявили тератогенної або фетотоксичну потенціалу. Після ретельної оцінки користі і ризику парацетамол можна застосовувати протягом усього терміну вагітності. Парацетамол не слід застосовувати під час вагітності протягом тривалих періодів часу, в високих дозах або в поєднанні з іншими лікарськими засобами, оскільки безпека застосування в цих обставинах не була встановлена. Парацетамол може використовуватися під час вагітності,проте доцільно використовувати мінімальні ефективні дози і максимально коротким курсом.

Парацетамол в невеликих кількостях проникає в грудне молоко людини, однак при застосуванні препарату в терапевтичних дозах вплив на новонароджених / дітей на грудному вигодовуванні не очікується.

Існують обмежені дані, що лікарські засоби, які пригнічують синтез циклооксигенази / простагландину, в тому числі і парацетамол, можуть привести до зниження жіночої фертильності внаслідок впливу на овуляцію, яке є оборотним після припинення лікування. Оскільки парацетамол, імовірно, пригнічує синтез простагландинів, це потенційно може знижувати фертильність, хоча це не було продемонстровано.

Спосіб застосування та дози

Ректально. Після мимовільного випорожнення кишечника або очисної клізми, супозиторій звільняють від контурної осередкової упаковки і вводять в пряму кишку. Дозування препарату розраховується залежно від віку та маси тіла, відповідно до таблиці. Разова доза становить 10-15 мг / кг маси тіла дитини; інтервал між кожною дозою повинен становити не менше 6 годин. Максимальна добова доза парацетамолу (у т. Ч. При одночасному застосуванні інших парацетамолсодержащіх препаратів) не повинна перевищувати 60 мг / кг маси тіла дитини.

вік

вага

разова доза

У дітей у віці до 3 місяців
даний препарат застосовується одноразово (1 супозиторій)
в разі розвитку лихоманки
на тлі щеплень, які проводяться
у віці 2 місяців. Препарат
застосовується тільки за призначенням лікаря!

1 супозиторій по 50 мг одноразово. Тільки за призначенням лікаря!

1 супозиторій по 100 мг

1-2 супозиторія по 100 мг

1 супозиторій по 250 мг

2 супозиторії по 250 мг

Тривалість курсу лікування: 3 дні як жарознижуючий і до 5 днів, як анальгетического кошти. Продовження курсу при необхідності після консультації з лікарем.

Пацієнти з порушенням функції нирок

При порушенні функції нирок часовий інтервал між прийомом препарату повинен становити не менше 8 годин при кліренсі креатиніну менше 10 мл / хв, не менше 6 годин при кліренсі креатиніну більше 10 мл / хв.

Пацієнти з порушенням функції печінки

У пацієнтів з хронічними захворюваннями печінки, в тому числі компенсованими, особливо у пацієнтів з гепатоцелюлярної недостатністю, хронічним алкоголізмом, хронічною недостатністю харчування (недостатнім запасом глутатіону в печінці) або зневодненням добова доза парацетамолу не повинна перевищувати 3 г / сут.

Якщо після лікування поліпшення не настає або з’являються нові симптоми, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Застосовуйте препарат тільки згідно з тим способом застосування і в тих дозах, які вказані в інструкції. У разі необхідності, будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем перед застосуванням лікарського препарату.

Ви повинні звернутися до лікаря, якщо симптоми погіршуються або не покращується після 2-3 днів лікування.

Побічна дія

З боку органів травлення: біль у животі, діарея, нудота, блювота, тенезми.

З боку печінки та жовчовивідних шляхів: печінкова недостатність, некроз печінки, гепатити, підвищення активності печінкових ферментів.

З боку органів кровотворення: тромбоцитопенія, анемія, лейкопенія, нейтропенія.

З боку серцево-судинної системи: зниження або збільшення протромбінового індексу, зниження артеріального тиску (як симптом анафілаксії).

З боку шкіри і підшкірної клітковини: алергічні реакції (шкірний висип, свербіж, кропив’янка, набряк Квінке), гострий генералізований екзантематозний пустульоз, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз.

З боку імунної системи: анафілактичний шок.

Місцеві реакції: подразнення слизової оболонки прямої кишки, подразнення в області анального проходу.

Якщо будь-які із зазначених в інструкції побічних ефектів поглиблюються, або Ви помітили будь-які інші побічні ефекти, не зазначені в інструкції, повідомте про це лікаря.

Передозування

Поріг передозування може бути знижений у дітей, у пацієнтів, які страждають виснаженням, літніх людей, пацієнтів із захворюваннями печінки, при хронічному алкоголізмі, у пацієнтів, що приймають індуктори мікросомальних ферментів печінки. У подібних випадках передозування може призвести до летального результату.

У разі передозування слід негайно звернутися до лікаря, навіть якщо стан пацієнта не викликає побоювань.

Симптоми: протягом перших 24 годин після передозування – блідість шкірних покривів, нудота, блювота, анорексія, абдомінальний біль; порушення метаболізму глюкози, метаболічний ацидоз (у т. ч. лактоацидоз). Симптоми порушення функції печінки можуть з’явитися через 12-48 годин після передозування. При важкому передозуванні – печінкова недостатність з прогресуючою енцефалопатією, кома, смерть; гостра ниркова недостатність з тубулярним некрозом (в т. ч. при відсутності тяжкого ураження печінки); аритмія, панкреатит. Гепатотоксический ефект у дорослих проявляється при прийомі 10 г і більше.

Лікування: введення донаторів SH-груп і попередників синтезу глутатіону – метіоніну і ацетилцистеїну – протягом 10 годин після передозування. Необхідність проведення подальших терапевтичних заходів (подальше введення метіоніну, внутрішньовенне введення ацетилцистеїну) визначається залежно від концентрації парацетамолу в крові, а також часу, що пройшов після його прийому. Симптоматичне лікування. Печінкові тести слід проводити на початку лікування і потім – кожні 24 год.

Взаємодія з іншими лікарськими препаратами

Фенітоїн знижує ефективність парацетамолу і збільшує ризик розвитку гепатотоксичності. Пацієнтам, які приймають фенітоїн, слід уникати частого застосування парацетамолу, особливо у високих дозах. Пацієнтів слід проводити моніторинг для виключення гепатотоксичности.

Пробенецид майже в два рази знижує кліренс парацетамолу, пригнічуючи процес його кон’югації з глюкуроновою кислотою. При одночасному застосуванні слід розглянути питання про зниження дози парацетамолу.

Слід дотримуватися обережності при одночасному застосуванні парацетамолу і індукторів печінкових ферментів (наприклад, етанол, барбітурати, ізоніазид, рифампіцин, карбамазепін, антикоагулянти, зидовудин, амоксицилін + клавуланова кислота, фенілбутазон, трициклічні антидепресанти).

Тривале застосування барбітуратів знижує ефективність парацетамолу.

Саліциламід збільшує час напіввиведення парацетамолу.

Слід проводити моніторинг міжнародного нормалізованого відношення (МНО) під час і після закінчення одночасного застосування парацетамолу (особливо у високих дозах і / або протягом тривалого часу) і кумаринів (наприклад, варфарину), так як парацетамол при прийомі в дозі 4 г в протягом не менше 4-х діб може посилювати дію непрямих антикоагулянтів.

Слід інформувати лікуючого лікаря про застосування парацетамолу при проведенні аналізів на визначення сечової кислоти і рівня глюкози в крові.

особливі вказівки

Уважно прочитайте інструкцію перед тим, як розпочати застосування препарату. Збережіть інструкцію, вона може знадобитися знову. Якщо у Вас виникли питання, зверніться до лікаря. Лікарський засіб, яким Ви лікуєтеся, призначене особисто Вам, і його не слід передавати іншим особам, оскільки воно може заподіяти їм шкоду навіть при наявності тих же симптомів, що і у Вас.

При продовженні лихоманки більше 3 днів і больового синдрому більше 5 днів слід звернутися до лікаря.

Парацетамол може викликати серйозні шкірні реакції, такі як гострий генералізований екзантематозний пустульоз, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, які можуть привести до летального результату. При появі шкірного висипу або інших ознак реакцій гіперчутливості негайно припиніть прийом препарату і зверніться до лікаря!

Слід уникати одночасного застосування парацетамолу з іншими парацетамолсодержащімі препаратами, оскільки це може викликати передозування парацетамолу.

Існує ризик передозування у пацієнтів, які страждають захворюваннями печінки, хронічний алкоголізм, хронічною недостатністю харчування (у зв’язку з низьким рівнем запасів глутатіону в гепатоцитах) і у пацієнтів, які отримують індуктори мікросомальних ферментів печінки.

Добова доза парацетамолу не повинна перевищувати 4 г у дорослих пацієнтів. При хронічних захворюваннях печінки, в тому числі компенсованих, добова доза парацетамолу не повинна перевищувати 3 г / сут!

При застосуванні препарату більше 5-7 днів слід контролювати показники периферичної крові і функціональний стан печінки. Парацетамол спотворює показники лабораторних досліджень при кількісному визначенні глюкози і сечової кислоти в плазмі.

Тривале застосування аналгетичних препаратів у високих дозах з порушенням інструкції по застосуванню (особливо при одночасному застосуванні декількох аналгетиків) може привести до розвитку головного болю, яка не піддається лікуванню підвищеними дозами даних препаратів.

Тривале застосування аналгетичних препаратів (особливо комбіноване застосування декількох аналгетиків) може привести до незворотного пошкодження нирок з ризиком виникнення ниркової недостатності (анальгетическая нефропатія).

Різка відміна анальгетических препаратів після їх тривалого застосування у високих дозах може призвести до розвитку головного болю, а також втоми, болю в м’язах, нервозності і вегетативним симптомів. Симптоми «скасування» зменшуються протягом декількох днів. Протягом цього періоду слід уникати застосування аналгетичних препаратів і не починати їх застосування без консультації лікаря.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами і роботі з механізмами

Форма випуску

Супозиторії ректальні (для дітей) 50 мг, 100 мг або 250 мг. 5 супозиторіїв поміщають в контурну чарункову упаковку з плівки полівінілхлоридної ламінованої поліетиленом.

Дві контурні чарункові упаковки разом з інструкцією із застосування лікарського препарату поміщають в пачку з картону.

Умови зберігання

При температурі не вище 20 ° С.

Зберігати в недоступному для дітей місці.

Термін придатності

умови відпустки

Виробник

Виробник / Організація, яка приймає претензії

Цефекон Д свічки для дітей: інструкція із застосування, відгуки, дозування (50, 100, 150 мг), ціна

Цефекон Д для дітей рекомендований як болезаспокійливий і жарознижуючий медикаменту. Його можна пацієнтам старше 1 місяця. Нижче представлена ​​докладна інструкція із застосування свічок Цефекон Д.

Форма випуску

Цефекон Д у продажу буває в ректальних супозиторіях. Вони можуть містити по 0,05 г, 0,1 г і 0,25 г парацетамолу.

Фармакологічна дія

Терапевтичний ефект від Цефекон Д пояснюється парацетамолом. Він усуває болі і знижує високу температуру тіла. Парацетамол пригнічує активність ферменту, який називається циклооксигеназа. Цей ензим відповідає за утворення простагландинів, через які з’являються болі. Також Цефекон Д діє на центр болю і терморегуляції, який розташований в головному мозку.

показання

Цефекон Д дітям у віці старше 3 місяців, але молодше 12 років призначається для нормалізації високої температури тіла, в тому числі після щеплення.

Також свічки можна вставляти для купірування слабких і помірних болів, в тому числі що виникли після травми, опіку.

Малюкам у віці 1-3 місяці за призначенням педіатра можна ввести 1 супозиторію для нормалізації температури після щеплення.

З якого віку можна Цефекон Д дітям?

Вік з якого можна Цефекон Д дитині залежить від його дозування:

Дозування Цефекон Д (мг) вік пацієнта
50 1 місяць
100 3 місяці
150 3 роки

Інструкція із застосування

Свічки потрібно вводити в пряму кишку. Схему терапії доктор повинен підбирати індивідуально в залежності від ваги і віку дитини.

Разова дозування парацетамолу становить 10-15 мг на кг ваги. Вводити ліки потрібно двічі-тричі на добу кожні 4-6 год. Протягом 24 год не можна вводити парацетамолу більше 60 мг на кг ваги пацієнта.

Під час терапії потрібно пам’ятати наступне:

  1. Супозиторій потрібно вводити в задній прохід після спорожнення кишечника. Якщо дитина не може сходити в туалет, то йому треба поставити очисну клізму.
  2. З метою зниження температури ліки можна використовувати протягом 3 днів. При болях препарат не можна вставляти довше 5 діб. Якщо доктор вважатиме за потрібне, то курс лікування він може продовжити.
  3. Коли тривалість терапії більше 5 днів, то треба перевіряти стан печінки, а також здавати кров, щоб оцінити її картину.
  4. Щоб супозиторії не втратили свого лікувальної дії їх потрібно зберігати при температурі до 20 градусів протягом 36 місяців.
  5. На тлі лікування спотворюються результати аналізів при визначенні змісту сечової кислоти і глюкози в організмі.
  6. Парацетамол посилює токсичність хлорамфеніколу.
  7. Саліцилати підвищують ризик нефротоксичності від Цефекон Д.
  8. Парацетамол посилює ефект непрямих антикоагулянтів і послаблює від медикаментів, які виводять сечову кислоту.
  9. Цефекон Д можна поєднувати з іншими парацетамолсодержащімі засобами, так як існує ризик отруєння парацетамолом.
  10. Прийом на тлі терапії препаратів, які стимулюють мікросомальне окислення в печінці, спиртовмісних коштів і медикаментів, що володіють гепатотоксичностью може стати причиною важкого отруєння, навіть при невеликій передозуванні парацетамолом.
  11. Медикаменти, які пригнічують мікросомальне окислення в печінці, зменшують токсичний вплив парацетамолу на печінку.

Протипоказання

Цефекон Д дітям не можна при алергії на склад супозиторій.

З обережністю свічки дитині потрібно вводити, якщо він вже проходить лікування медикаментами на основі парацетамолу або при наявності у нього таких патологій:

  • запалення печінки вірусної етіології;
  • дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
  • порушення функції печінки і нирок;
  • алкогольна залежність, ураження печінки етанолом;
  • пігментний гепатоз, при якому в організмі підвищується рівень білірубіну.

Побічні дії

Цефекон Д у дитини може викликати алергію, яка проявляється висипаннями.

У разі передозування медикаменту він може стати причиною таких симптомів отруєння:

  • блідість шкіри;
  • болі в животі;
  • нудота;
  • блювота;
  • повна відсутність апетиту;
  • розлад обміну глюкози;
  • зміщення кислотно-лужної рівноваги в організмі в кислу сторону;
  • порушення функції печінки.

При сильному передозуванні Цефекон Д може спровокувати такі небажані реакції:

  • дисфункції нирок і печінки;
  • органічне ураження головного мозку;
  • порушення серцевого ритму;
  • запалення підшлункової залози.

Як антидот при отруєнні парацетамолом використовується метіонін і N-ацетилцистеїн.

Вартість Цефекон Д залежить від дози і конкретної аптеки. Ціна супозиторіїв приблизно 40-50 рублів.

аналоги

У продажу є аналоги Цефекон Д. Наприклад, такі як:

  • Панадол;
  • Парацетамол дитячий;
  • Перфалган (Дорогий препарат з США);
  • Еффералган.

Що вибрати Нурофен або Цефекон Д?

Нурофен в якості головного компонента містить ібупрофен, який знижує підвищену температуру. Ліки позбавляє від болю, пригнічує запалення, застосовується в тих же випадках, що і Цефекон Д. Воно буває в кількох формах випуску, в тому числі і у вигляді свічок, які вставляються в пряму кишку. Вони протипоказані при гіперчутливості до їх складу і інших НПЗЗ, загостренні ерозивно-виразкових патологій шлунково-кишкового тракту, вираженому порушенні функції печінки і нирок. Нурофен заборонений дитині, якщо у нього були випадки розриву виразки шлунково-кишкового тракту і шлунково-кишкових кровотеч, викликані лікуванням НПЗП. Свічки можна, якщо за допомогою аналізів було виявлено високий вміст калію в організмі. Супозиторії заборонені при термінальній кінцевої стадії серцевої недостатності, після перенесеного аортокоронарного шунтування,при проблемах зі згортанням крові, запаленні прямої кишки, крововилив в мозок. Їх не можна, якщо вага пацієнта менше 6 кг.

Нурофен може стати причиною зменшення числа тромбоцитів і лейкоцитів, зниження гемоглобіну, алергії, проносу, підвищеного газоутворення, затримки стільця, блювоти, нудоти, болю в черевній порожнині, розриву стінок шлунково-кишкового тракту, запалення слизової травного тракту і печінки, стоматиту, крові в блювотних і калових масах, рецидиву патологій кишечника, дисфункції нирок і печінки, серозного менінгіту, головних болів, гіпертонії, набряків кінцівок, серцевої недостатності, задишки, звуження просвіту бронхів, бронхіальної астми. Лікування свічками може викликати зменшення вмісту глюкози в організмі, підвищувати активність ензимів печінки і рівень креатиніну. Воно може збільшувати тривалість кровотечі і сповільнювати швидкість ниркового кровотоку.

Однозначно сказати який засіб краще Цефекон Д або Нурофен не можна. Перше ліки більше підходить одній дитині, другого інше.

Чи можна ставити Цефекон Д і Нурофен одночасно?

Коли після введення Цефекон Д температура не нормалізується, то через годину після цього можна застосовувати Нурофен.

Який медикамент краще Панадол або Цефекон Д?

Лікувальна дія від Панадола пояснюється парацетамолом. Препарат випускається в декількох формах, в тому числі у вигляді ректальних супозиторій. Вони можуть містити 125 мг і 250 мг активного компонента. У першій дозуванні ліки призначене для дітей віком старше півроку і з вагою від 8 кг, але молодше 2,5 років і масою тіла менше 12,5 м В дозі 250 мг супозиторії Панадол рекомендовані для пацієнтів у віці 5-11 років і з вагою 16-40 кг.

Незважаючи на те, що обидва медикаменту містять парацетамол, Панадол в свічках має більше протипоказань. Його не можна при непереносимості складу супозиторіїв, патологіях крові, печінки і нирок, проктиті, кровотечах із заднього проходу, дефіциті Г-6-ФДГ. Панадол заборонено використовувати, якщо дитина отримує інші медикаменти парацетамолу.

Вирішувати який засіб краще для конкретного пацієнта повинен педіатр індивідуально.

Цефекон Д або Парацетамол: які ліки краще?

Парацетамол випускається декількома вітчизняними компаніями. У продажу він буває в сиропі, суспензії, таблетках, розчині для внутрішньовенного вливання, свічках.

Лікарські засоби є повними аналогами, тому після консультації з педіатром можна застосовувати будь-який з них.

Який засіб ефективніше Еффералган або Цефекон Д?

Терапевтичний ефект від еффералган пояснюється парацетамолом. Медикамент буває в свічках, які протипоказані немовлятам молодше 3 місяців та вагою менше 6 кг.

Супозиторії Еффералган протипоказані при гіперчутливості до їх складу, хворобах крові, виражених патологіях печінки і нирок, якщо у дитини недавно були проктит або анальні кровотечі. Свічки можна при дефіциті ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Медикаменти є аналогами, тому після консультації з педіатром можна використовувати будь-який з них.

Відгуки

думка батьків

Батькам подобається, то що медикамент коштує недорого, супозиторії зручно використовувати, коли дитина відмовляється пити ліки або у нього блювота.

Негативні відгуки пов’язані з тим, що Цефекон Д може стати причиною алергії.

Думка доктора Комаровського

Відомий педіатр вважає, що препарати, що містять парацетамол безпечні для дітей. Вони ефективно знижують температуру і купируют больовий синдром, але на жаль, вони не усувають причину хвороби, а лише полегшують самопочуття пацієнта і без консультації з лікарем ними не можна лікуватися довше 3 днів. Євген Олегович рекомендує їх при вірусних інфекціях з метою зниження високої температури.

Незважаючи на те, що жарознижуючу і болезаспокійливу засіб продається без рецепта самолікування їм заборонено, тільки лікар повинен вирішувати, як часто можна Цефекон Д дитині.

Автор: Наталя Гусейнова

ПІБ: Гусейнова Наталія Олександрівна. Закінчила фармацевтичний факультет КДМУ. Стаж роботи в аптеці 13 років.

цефекон Д

Клініко-фармакологічна група

Діюча речовина

Форма випуску, склад і упаковка

◊ Супозиторії ректальні для дітей білого або білого з кремовим або жовтуватим відтінком кольору, торпедообразной форми.

1 супп.
парацетамол 50 мг
– «- 100 мг
– «- 250 мг

5 штук. – упаковки осередкові контурні (2) – пачки картонні.

Фармакологічна дія

Надає болезаспокійливу і жарознижуючу дію. Блокує циклооксигеназу в ЦНС, впливаючи на центри болю і терморегуляції. У вогнищі запалення клітинні пероксидази нейтралізують вплив парацетамолу на циклооксигеназу, що пояснює відсутність значущого протизапальної дії.

Препарат не має негативного впливу на водно-електролітний обмін (не приводить до затримки натрію і води) і слизову оболонку шлунково-кишкового тракту.

  • Задати питання терапевта
  • Подивитися установи
  • купити ліки

Фармакокінетика

Всмоктування і розподіл

Швидко і у високому ступені абсорбується з шлунково-кишкового тракту. C max досягається через 30-60 хв. Зв’язування з білками плазми – 15%. Проникає через гематоенцефалічний бар’єр.

Метаболізм і виведення

Метаболізується в печінці; 80% вступає в реакцію з глюкуроновою кислотою і сульфатами з утворенням неактивних метаболітів; 17% піддається гідроксилювання з утворенням активних метаболітів, які потім кон’югують з глутатионом і утворюють неактивні метаболіти. При нестачі глутатіону ці метаболіти можуть блокувати ферментні системи гепатоцитів і викликати їх некроз. T 1/2 – 2-3 ч. Протягом 24 год 85-95% парацетамолу виводиться нирками у вигляді глюкуронідів та сульфатів, в незміненому вигляді – 3%.

Фармакокінетика в особливих клінічних випадках

V d і біодоступність у дітей (в т.ч. новонароджених) подібна таким у дорослих. У новонароджених перших 2 днів життя і у дітей у віці 3-10 років основним метаболітом парацетамолу є сульфат парацетамолу, у дітей 12 років і старше – кон’югований глюкуронід. Значущою вікової різниці в швидкості елімінації парацетамолу і в загальній кількості препарату, що виділяється з сечею, немає.

показання

Препарат призначений для застосування у дітей віком від 3 місяців до 12 років.

У дітей у віці від 1 до 3 місяців можливе одноразове застосування препарату для зниження температури після вакцинації (можливість застосування препарату за іншими свідченнями вирішується лікарем індивідуально).

Застосовують в якості:

  • жарознижуючий засіб при ГРВІ, грипі, дитячих інфекціях, поствакцинальні реакції та інших станах, що супроводжуються підвищенням температури тіла;
  • анальгезирующего кошти при больовому синдромі слабкої та помірної інтенсивності, в т.ч .: головний біль, зубний біль, болі в м’язах, невралгії, болю при травмах і опіках.

Протипоказання

  • вік до 1 місяця;
  • підвищена чутливість до парацетамолу.

З обережністю застосовують препарат при порушеннях функції печінки і нирок, синдромі Жильбера, Дубіна-Джонсона, Ротора, захворюваннях системи крові (анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія), дефіцит ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

дозування

Препарат застосовують ректально. Супозиторії вводять в пряму кишку дитини після очисної клізми або мимовільного випорожнення кишечника.

Режим дозування встановлюють залежно від віку та маси тіла. Середня разова доза становить 10-15 мг / кг маси тіла дитини. Препарат у разовій дозі вводять 2-3 рази / добу, через 4-6 ч. Максимальна добова доза препарату не повинна перевищувати 60 мг / кг маси тіла.

вік Маса тіла разова доза
1-3 міс 4-6 кг 1 супп. по 50 мг (50 мг)
3-12 міс 7-10 кг 1 супп. по 100 мг (100 мг)
від 1 року до 3 років 11-16 кг 1-2 супп. по 100 мг (100-200 мг)
від 3 до 10 років 17-30 кг 1 супп. по 250 мг (250 мг)
від 10 до 12 років 31-35 кг 2 супп. по 250 мг (500 мг)

При застосуванні препарату як жарознижуючий засіб тривалість курсу лікування становить 3 дні; в якості знеболюючого – 5 днів. При необхідності лікар може продовжити курс лікування.

Побічні дії

З боку травної системи: можливі нудота, блювота, болі в животі.

Алергічні реакції: висип на шкірі і слизових оболонках, свербіж, кропив’янка, набряк Квінке.

З боку системи кровотворення: рідко – анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз.

При тривалому застосуванні у високих дозах можливий розвиток гепатотоксичної та нефротоксичної (інтерстиціальнийнефрит і папілярний некроз) дії, гемолітичної анемії, апластичної анемії, метгемоглобінемії, панцитопенії.

Передозування

лікарська взаємодія

Індуктори мікросомального окислення в печінці (фенітоїн, етанол, барбітурати, флумецінол, рифампіцин, фенілбутазон, трициклічні антидепресанти), етанол, гепатотоксичні лікарські засоби збільшують продукцію гідроксильованих активних метаболітів, що обумовлює можливість розвитку тяжких формах захворювань навіть при невеликій передозуванні.

Інгібітори мікросомального окислення (циметидин) знижують ризик гепатотоксичної дії.

При прийомі одночасно з саліцилатами ймовірність розвитку нефротоксичної дії зростає.

При спільному застосуванні з парацетамолом посилюються токсичні ефекти хлорамфеніколу.

При спільному застосуванні з парацетамолом посилюється дія антикоагулянтів непрямої дії і знижується ефективність урикозуричних засобів.

особливі вказівки

Пацієнт повинен бути попереджений про необхідність звернутися до лікаря при продовженні лихоманки більше 3 днів і больового синдрому більше 5 днів.

Слід уникати одночасного застосування з іншими парацетамолосодержащімі препаратами, тому що це може викликати передозування парацетамолу.

При застосуванні препарату більше 5-7 днів слід контролювати показники периферичної крові і функціональний стан печінки. Парацетамол спотворює показники лабораторних досліджень при кількісному визначенні глюкози і сечової кислоти в плазмі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *