Анальгін: інструкція із застосування для дітей, приготування літичної суміші при температурі

Симптоми лихоманки усувають різними препаратами. Багато дорослих приймають ліки, не замислюючись про можливі наслідки для організму. Однак коли мова йде про терапію дитини, батьки з обережністю ставляться до вибору медикаментів. Анальгін – відомий засіб, що застосовується при температурі і больових синдромах. З якого віку його можна пити дитині?

Зміст Показати

Перед застосуванням препарату

Анальгін – простий жарознижуючий і болезаспокійливий препарат, який має слабку протизапальну дію. Складається з синтетичної речовини – метамізолу натрію. Особливість медикаменту в тому, що він швидко заглушає біль і знижує температуру тіла. Однак саме по собі ліки не усуває причини захворювання, тому його ефект триває всього 2 години.

Випускається Анальгін у вигляді таблеток, розчинів для ін’єкцій і ректальних свічок. Застосовують лікарський засіб як в чистому вигляді, так і в комплексі з іншими препаратами. Для дітей випускають таблетки по 50, 100, 150 мг метамізолу натрію. В ампулах міститься 250 і 500 мг рідкої речовини (на 1 або 2 мл). Дитячі ректальні свічки виробляються в дозуванні по 200 мг.

Чи можна давати дітям Анальгін і в яких ситуаціях?

Перед тим як дати Анальгін дітям, необхідно ознайомитися з протипоказаннями, які полягають в наступному:

  • дитячий вік до 3-х місяців;
  • алергічна реакція на метамізол натрію або його похідні;
  • агранулоцитоз;
  • порушення процесів кровотворення (наприклад, вроджена анемія, порфірія);
  • непереносимість аналгетиків;
  • бронхіальна астма;
  • печінкова і ниркова недостатність;
  • низький артеріальний тиск;
  • одночасний прийом з антибактеріальними препаратами.

Побічні ефекти

Препарати на основі метамізолу натрію можуть викликати негативні реакції організму, які особливо гостро виявляються у малюків. У більшості випадків плачевні наслідки вживання медикаменту виникають при неправильному прийомі. Однак навіть при строгому дотриманні рекомендацій лікаря необхідно уважно стежити за реакцією організму на препарат.

Безконтрольний прийом Анальгіну може спровокувати надмірне зниження артеріального тиску і занепад сил

Можливі побічні ефекти:

  • зниження рівня лейкоцитів в крові і збільшення вмісту гранулоцитів і моноцитів (агранулоцитоз) (рекомендуємо прочитати: що означають моноцити 10 у дитини?);
  • розвиток гострої алергічної реакції (набряк Квінке, анафілактичний шок);
  • зниження температури тіла нижче 35 градусів;
  • порушення в роботі серця і нирок;
  • зниження артеріального тиску;
  • зниження рівня тромбоцитів в крові;
  • непритомний стан;
  • посилення зубного болю після припинення дії ліків.

Як проявляється передозування?

Порушувати дозування препарату категорично заборонено. Анальгін швидко всмоктується в кишечнику, тому вживання великої кількості медикаменту створює високу концентрацію в крові в найкоротші терміни. Деякі люди систематично застосовують ліки при зубному болю, однак цього робити не можна (рекомендуємо прочитати: що можна дати випити дитині від зубного болю?). Багато хто не розуміє, чому це небезпечно.

У людини з’являються виразки в роті, загострюються фарингіти і бронхіти. Отруйна дія препарату провокує задишку, кашель, труднощі з сечовиділенням, забарвлення шкіри в жовтий колір.

При разовому вживанні великої дози ліки симптоми проявляються як відразу, так і протягом 3-х днів. У пацієнта може з’явитися стоматит, запалення ясен, виразки в шлунку і кишечнику, запалення сечовивідних шляхів. Крім перерахованого вище, передозування лікарським засобом виражається в наступних симптомах:

  • нудота і блювота;
  • судоми;
  • шум у вухах;
  • гострий агранулоцитоз;
  • різке зниження тиску;
  • прискорене скорочення серцевого м’яза;
  • болю і різі в животі;
  • невралгічні розлади;
  • втрата свідомості;
  • кома.

Інструкція по застосуванню та дозування

Застосування препарату для швидкого зниження високої температури і зняття больових відчуттів у дітей допускається в екстрених випадках. Малюкам до 2-х років рекомендують застосовувати ректальні супозиторії. Рідкий Анальгін вводиться дітям внутрішньом’язово. Пити лікарський засіб не рекомендується довше 3-4 днів поспіль.

Інструкція по застосуванню і дозування Анальгіну дітям описані в таблиці.

Лікарська форма вік дитини дозування кратність прийому
Ректальні супозиторії (200 мг метамізолу натрію) 3-12 місяців 0,5 свічки разова доза
1-3 роки 1 супозиторій
3-7 років 400 мг добова доза
старше 7 років 600 мг
Таблетки (50, 100, 150 мг активної речовини) 2-3 роки 50-100 мг 2-3 рази на день
4-5 років 100-200 мг
6-7 років 200 мг
старше 8 років 250-300 мг
Розчин для ін’єкцій Більше 3-х місяців Залежно від ваги дитини: маса тіла * 5-10 мг Добова доза ділиться на 2-3 введення

Літична суміш і інші комбінації ліків

В екстрених ситуаціях, коли жарознижуючі засоби не справляються з високою температурою, лікарі використовують політично суміш. Її застосування доцільно при різкому погіршенні стану пацієнта, при якому на тлі лихоманки спостерігаються бліді сухі і холодні шкірні покриви, посиніння кінцівок і губ. Такі симптоми характерні для ангіни.

До складу суміші входять розчини Анальгіну, Димедролу і Папаверина для уколів. Як антигистаминного кошти для дітей замість Димедролу часто використовують Супрастин (рекомендуємо прочитати: дозування Супрастин для дітей). Дія комбінованого препарату настає вже через 15 хвилин. Дозування розраховується залежно від віку і ваги пацієнта.

Коли не можна зробити ін’єкцію, можна приготувати суміш таблеток Анальгіну, парацетамолу та Супрастин (рекомендуємо прочитати: інструкція із застосування парацетамолу для дітей). Для цього їх потрібно змішати в співвідношенні: ¼ анальгетика, ½ парацетамолу, 1/3 антигістамінні препарати. Малюкам, які не можуть проковтнути таблетки, можна зробити клізму.

Процедуру роблять за допомогою ампули анальгетика, Димедролу і чистої води. Розчин для клізми повинен бути теплим. Дія ліків проявиться вже через 10 хвилин. Однак самостійно ставити клізму дитині не рекомендують. Різні симптоми на тлі високої температури знімаються також за допомогою інших комбінацій Анальгіну:

  • Спазми з сильним жаром: Анальгін в уколах змішують з супрастин і Но-шпой. Но-шпа знімає спазм і усуває больовий ефект. Однак цей препарат може негативно позначитися на маленького пацієнта, тому Но-шпу необхідно чітко дозувати відповідно до віку хворого (рекомендуємо прочитати: як застосовується «Но-шпа» дитині в 1 рік?).
  • Лихоманка при вірусних інфекціях: Анальгін + Аспірин.
  • Больовий синдром знімається за допомогою анальгезирующего кошти, змішаного з новокаїном.
  • Сильний жар при ангіні: анальгетик з Парацетамолом (рекомендуємо прочитати: дозування «парацетамолу 500 мг» для дітей).
  • Для зняття збудженого стану застосовують розчин Анальгіну і Димедролу, підбираючи дітям дозування відповідно до віку.

Використання комбінованих сумішей для дітей можливо тільки після попередньої консультації з лікарем. Якщо батьки спостерігали у дитини алергічні реакції на лікарські препарати раніше, то давати малюкові ліки з анальгіном необхідно тільки під контролем медичного персоналу.

Анальгін від температури: дитяча дозування

Анальгін є вельми популярним знеболюючим ліками, у якого також є здатність знижувати температуру тіла, якщо вона підвищена. Раніше такий медикамент часто застосовували при лихоманці і у дорослих, і у дітей, але зараз думки лікарів і батьків про його безпеку для малюків змінилося. Чи можна збити температуру дитині анальгін і в якій дозі допустимо дати маленькому пацієнтові цей препарат?

Чи дають дітям?

В анотації до анальгіну відзначається можливість застосування такого препарату з тримісячного віку, однак на практиці малюкам до року це засіб призначають тільки при наявності серйозних показань. Це означає, що давати препарат дитині, якій ще не виповнився рік, без припису педіатра категорично заборонено.

Дитині старше року медикамент дозволяється використовувати в свічках з відповідною дозуванням (дитячої). Тверду форму можна застосовувати у дітей, здатних без проблем проковтнути таблетку. Найчастіше такий засіб виписують дитині у віці від 6 років і старше. Що стосується ін’єкцій, то вони затребувані в педіатрії лише при ситуаціях, коли температура критично висока.

Протипоказаннями до застосування Анальгіну при температурі у дітей є:

  • Непереносимість препарату.
  • Проблеми з кроветворением.
  • Ниркова недостатність.
  • Важкі патології печінки.
  • Гострі болі в животі (до постановки діагнозу).

Особливої ​​уваги і контролю лікаря вимагає лікування анальгін, якщо у пацієнта є алергічні захворювання, травми, бронхіальна астма або знижений тиск крові. При будь-яких захворюваннях, наприклад, появі кровотечі або запаленні слизової рота, медикамент негайно скасовується.

В яких випадках анальгін можна дітям ви дізнаєтеся з наступного короткого відео. Коментує популярний педіатр Е.О. Комаровський.

Як діє при високій температурі?

Активним інгредієнтом в анальгін служить метамізол натрію. У такого з’єднання відзначають властивість заважати проведенню больових імпульсів, завдяки чому медикамент особливо затребуваний при болях. Його часто приймають при головному, зубному, м’язової або інший сильного болю. Він призначається після операції, при опіках, радикулітах або травмах.

Як і у інших препаратів з групи нестероїдних протизапальних засобів, до яких відноситься Анальгін, у таких ліків є і жарознижуючий ефект. Це обумовлює його застосування при підвищеній температурі, якщо вона виступає симптомом пневмонії, ГРВІ, бронхіту та інших патологій.

Приймається всередину, Анальгін вельми швидко всмоктується. Приблизний час початку дії такої форми ліки – 20-30 хвилин після прийому. Початок дії ін’єкційної форми спостерігається через 10-20 хвилин після уколу. Ефект від препарату зберігається протягом 4 годин або довше.

Небезпека і протипоказання

Застосовуваний для зниження температури у дітей Анальгін може провокувати такі побічні ефекти:

  • Алергію, аж до анафілаксії.
  • Виражену тривалу гіпотермію.
  • Непритомність.
  • Зниження кров’яного тиску.
  • Пригнічення вироблення лейкоцитів, що призводить до запально-інфекційних ускладнень.

Негативна дія медикаменту на організм деяких дітей іноді закінчується летальним результатом. Саме тому в лікуванні малюків Анальгін застосовується вкрай рідко і в основному разово, коли більш безпечні ліки недоступні.

При перевищенні дозування Анальгіну у дитини виникає сонливість, блювота, задишка, тахікардія, болі в животі та інші ознаки отруєння.

Зайве велика доза негативно позначається на функції нирок, може спровокувати судоми, різке зниження тиску, крововиливи і інші небезпечні симптоми. У багатьох випадках діти з передозуванням вимагають госпіталізації і серйозного лікування.

В яких формах проводиться

Анальгін буває:

У таблетках. Зазвичай вони представляють собою круглі білі таблетки в баночках або блістерах по 10 штук і більше. Дозування метамізолу в 1 таблетці становить 500 мг, а допоміжними речовинами в такий твердій формі виступають тальк, стеарат кальцію, повідон та інші сполуки.

У ректальних свічках. Це пулеобразной супозиторії білого кольору з жовтуватим або кремовим відтінком. Вони запаковані по 5 штук в одному блістері і продаються по 10 штук в одній пачці. Кожна свічка може містити 100 мг або 250 мг активної речовини, доповненого твердими жирами.

В ампулах для уколів. Такий рідкий препарат має концентрацію 25 або 50% і випускається в ампулах 1 і 2 мл. У пачці може міститися 5-10 ампул. Цю форму Анальгіну застосовують внутрішньом’язово або вводять у вену. Крім метамізолу ампули містять тільки стерильну воду.

Інструкція із застосування

Давати препарат при температурі у дітей радять при показниках понад +38,5 градусів. Хоча іноді потрібно збивати температуру нижче цієї цифри, наприклад, при ризику судом.

Оскільки у ліки є негативний вплив на слизову шлунка, випити таблетовану форму при лихоманці радять під час прийому їжі або відразу після їжі.

Перш ніж ввести дитині свічку, варто зробити клізму, оскільки це поліпшить ефект від лікування. Супозиторій акуратно вводять маленького пацієнта в задній прохід, після чого дитині потрібно лежати в ліжку мінімум 30 хвилин.

Уколи Анальгіну дітям до року повинні бути тільки внутрім’язовими. Неприпустимо, щоб медикамент потрапив під шкіру або всередину шкіри, оскільки такий спосіб введення стане причиною запальної реакції або подразнення. Робити внутрішньом’язові уколи допустимо і в домашніх умовах. Препарат вводиться в м’язову тканину плеча або стегна, оскільки укол в сідниці може призвести до потрапляння медикаменту під шкіру.

Внутрішньовенне введення Анальгіну виконується лише в стаціонарі, де можна проконтролювати показники серцебиття, дихання і кров’яного тиску. Розчин вводиться дуже повільно, а дитина під час ін’єкції повинен бути в лежачому положенні.

Анальгін від температури: дитяча дозування

Кількість препарату в уколах або таблетках дітям до 8 років розраховують за вагою , множачи масу тіла малюка в кілограмах на 5 або 10 мг. Так розраховують добове дозування, а оскільки частота застосування Анальгіну у діток становить 2-3 рази на день, її ділять на 2-3 прийоми.

Разова доза ліків в 2-3-річному віці зазвичай становить 50-100 мг метамізолу, в 4-5-річному – 100-200 мг, а в 6-8-річному – 200 мг. Для дітей 8-13 років на один прийом беруть від 250 до 300 мг препарату, а в 14-річному віці і старше разову дозу допустимо підвищити до 500 мг.

Супозиторії застосовують у віці 3-12 місяців по половині свічки на добу. Дітям 1-3 років допустимо вводити по 1 свічці 1-2 рази на день, а в 4-7-річному віці – одну свічку на добу з дозуванням 250 мг або по 1 свічці з дозуванням 100 мг 2-3 рази на день. Дитині старше 8 років супозиторії застосовують в кількості від 1 до 3 штук протягом дня.

Тривалість застосування Анальгіну при високій температурі не повинна бути більше 3 днів. Якщо потрібно продовжити лікування, слід порадитися з лікарем і зробити аналіз крові.

Застосування разом з іншими препаратами

Анальгін не слід давати одночасно з іншими знеболюючими ліками, оскільки це буде посилювати токсичний побічний вплив препаратів.

Комбінація з іншими жарознижувальними засобами (наприклад, з Парацетамолом) підвищує ризик колапсу і гіпотермії.

Якщо поєднувати метамізол і барбітурати, жарознижуючий ефект зменшиться, а доповнення препарату седативними засобами або транквілізаторами, навпаки, посилить його дію.

При застосуванні ліків разом з антидепресантами або алопуринолом його токсичний вплив підвищиться.

Ін’єкційна форма не повинна з’єднуватися в одному шприці з якимись іншими препаратами. Її допустимо змішувати лише з розчином глюкози або фізіологічним розчином.

Лікування анальгін підвищує ефективність глюкокортикоїдних гормонів (преднізолон, дексаметазон та інших). Таке ж взаємодія відзначають при лікуванні гіпоглікемічними ліками і непрямими антикоагулянтами.

Щоб швидко знизити температуру у дитини, часто використовується комбінація Анальгіну з димедролом, до якої іноді додають Папаверин. Альтернативним варіантом такої суміші, званої літичної, виступає поєднання метамізолу з ліками Но-шпа (замінює Папаверин) і Супрастин (замінює Димедрол). Використання жарознижуючого ліки разом з димедролом особливо затребуване при «білої» лихоманці.

Якщо у дитини кишкова, жовчна або ниркова колька, Анальгін призначають в ін’єкційної формі, поєднуючи медикамент з будь-яким спазмолитиком (Папаверин, Дротаверин).

Як купити і зберігати

Щоб придбати дитині ліки в аптеці, слід спочатку отримати рецепт від лікаря. Тримати препарат будинку важливо в віддаленому від маленьких діток місці при температурі не вище 25 градусів тепла. Термін придатності супозиторіїв становить 3 роки, а розчину для ін’єкцій або таблеток – 5 років. При цьому розкриту ампулу дозволено зберігати не більше 15 хвилин.

Відгуки

Лікарі відгукуються про анальгін дітям як жарознижуючий медикаменту, лише як про швидкодіючому і тимчасовому способі збити високу температуру. Педіатри, серед яких і доктор Комаровський, при лихоманці у дітей більше схильні використовувати менш небезпечні ліки, наприклад, Парацетамол. Вони допускають застосування Анальгіну, якщо інші нестероїдні препарати виявилися неефективними або відсутні в домашній аптечці, а ситуація критична.

Мами серед переваг Анальгіну часто називають доступність і невисоку ціну таких ліків, а також виражений ефект при його використанні. Вони відзначають, що засіб досить швидко допомагає при температурі, а якщо давати його рідко, ніяких негативних ефектів на дитячий організм не робить. Що стосується мінусів, то батьки відносять до них високий ризик побічних ефектів, наприклад, гіпотермії.

Чим можна замінити?

Щоб знизити високу температуру у дітей, замість Анальгіну найчастіше використовують препарати, що містять парацетамол:

  • Свічки або суспензію Панадол.
  • Сироп, супозиторії, таблетки або суспензію Парацетамол.
  • Свічки або сироп Еффералган.

Також ефективними жарознижувальними аналогами метамізолу, дозволеними для дітей, є ібупрофен і німесулід. У лікуванні дитини старше 3 років також можна використовувати комбінований засіб Ібуклін, що містить і ібупрофен, і парацетамол.

Чи можна дітям давати «Анальгін»

«Анальгін» – популярний лікарський препарат, який має протизапальну, жарознижувальну, знеболювальну діями. Багато чоловіків і жінки на власному досвіді переконалися у високій ефективності цього засобу. Але чи можна давати «Анальгін» дітям і не принесе це шкоди дитячому організму – питання, звичайно, резонне.

Ліки, основу якого складає метамізол натрію, випускається в різних фармакологічних формах: таблетках, ректальних супозиторіях, розчину для внутрішньовенних і внутрішньом’язових ін’єкцій.

Основні показання до прийому «Анальгіну»

При внутрішньому застосуванні ліки швидко розчиняється в кровотоці, що забезпечує високу ступінь його ефективності. «Анальгін» рекомендується приймати в наступних випадках:

  • При сильних головних болях, мігрені.

  • Зубний біль.
  • Підвищенні температури, лихоманці.
  • Ниркових або жовчних коліках.
  • Невралгії.

Препарат в ролі жарознижуючий засіб можна давати тільки в тому випадку, якщо рівень температури тіла підвищується до 38,5 °. Але в деяких ситуаціях, коли людину крім підвищення температури тіла турбують хворобливі спазми і судоми в м’язах, озноб, розлади свідомості рекомендується прийняти жарознижуючий препарат якомога раніше.

застосування препарату

У кожній упаковці до ліків є інструкція, де детально описано, коли і в яких дозах рекомендується його приймати. Дорослим пацієнтам слід вживати по 1 таблетці через 15-30 хвилин після прийому їжі, 2-3 рази на добу.

Рідкий «Анальгін» дітям найчастіше рекомендується вводити внутрішньовенно по 1 мл 2-3 рази на добу. Препарат для внутрішньовенного використання відрізняється більш високою ефективністю, так як починає діяти набагато швидше, ніж звичайні таблетки.

Дітям «Анальгін» слід давати виключно в рідкій формі, при цьому даний препарат категорично заборонено давати малюкам у віці до 3 місяців. «Анальгін» дітям від підвищеної температури дається тільки під наглядом лікаря.

У тому випадку, якщо звичайне жарознижуючий засіб виявляється малоефективним, можливе застосування так званої літичної суміші: «Анальгін» з «Димедрол» дітям, часто сполученим з папаверином. Це засіб дозволяє протягом всього 10-15 хвилин позбутися від жару і повернути гарне самопочуття.

Для лікування можна використовувати рідкі розчини «Папаверина», «Димедролу» з «Анальгін», що вводяться внутрішньом’язово. У разі якщо з якої-небудь причини дитині немає ніякої можливості зробити укол, можна скористатися лікарськими препаратами у формі таблеток.

Щоб збити температуру дітям, необхідно взяти «Парацетамол», «Анальгін» і «Супрастин». Підліткам старше 10 років можна замінити «Парацетамол» «Димедрол». У разі якщо підвищення температури тіла супроводжується хворобливими спазмами і онімінням кінцівок, парацетамол рекомендується замінити «Но-шпой» або «дротаверин».

Також віддають перевагу анальгіну в вигляді свічок для дітей, що випускаються під назвою «Анальдім» і мають в своєму складі «Анальгін» і «Димедрол». У деяких випадках за показаннями педіатра дітям робиться клізма з препаратом.

Шкода ліки для дитячого організму

«Анальгін, відомий як« Метамизол », вже з 1990 року не рекомендується Всесвітньою організацією охорони здоров’я до використання для лікування дітей.

«Анальгін» дітям при високій температурі не рекомендується приймати, так як даний лікарський препарат може викликати такі наслідки:

  1. Агранулоцитоз, часто закінчується летальним результатом.
  2. Гіпотермія.
  3. Непритомність.
  4. Розвиток анафілактичного шоку.

Дані наслідки викликаються за допомогою перорального, внутрішньом’язового або внутрішньовенного прийому лікарського препарату або ж його застосування в якості супозиторіїв.

Застосування «Анальгіну» для лікування дітей

Батьків цікавить: чи можна застосовувати «Анальгін» для лікування маленьких пацієнтів, і зі скількох років він як дозволений препарат для прийому дітьми.

«Анальгін» в формі свічок дозволяється дати дитині, яка досягла 6-місячного віку. У цьому віці рекомендована доза ліків становить? супозиторія, для однорічного малюка доза вже збільшується до цілої свічки.

Для дітей у віковій категорії від 3-х до 7-ми років оптимальна добова доза становить 400 мг, маленьким пацієнтам старше 7-ми років дозволяється давати 600 мл лікарського препарату.

Якщо говорити про таблетки, то їх не слід використовувати для лікування дітей, так як цей процес може супроводжуватися роздратуванням травлення, появою болючих спазмів в животі.

Для дітей використовується наступна дозування:

  • Для малюка 2-х-3-х років досить приймати по 50-100 мг препарату на добу.
  • Дітям у віці від 3-х до 5-ти років рекомендується вживати по 100-200 мг «Анальгіну».
  • Рекомендована разова доза для дітей 7-8-ми років може варіюватися від 200 до 300 мг препарату.

Розчин «Анальгіну» використовується в кількості 10 мг на 1 кг маси тіла дитини, до нього додається по 0,1 мл «Димедролу», «Папаверина» або «Но-шпи». Дворічна дитина – це привід збільшити дозування додаткових препаратів до 0,2 мл.

Протипоказання

«Анальгін», як і будь-який інший лікарський препарат, має ряд протипоказань до застосування, а саме:

  • Серйозна ступінь ниркової недостатності.
  • Різні захворювання крові.

  • Бронхоспазм, бронхіальна астма.
  • Препарат не призначається для лікування дітей, вік яких менше 3-х місяців.
  • Поєднання «Анальгіну» і «Димедролу» строго заборонено для лікування немовлят, які не досягли однорічного віку.
  • Підвищена чутливість до активних компонентів, присутніх у складі лікарського препарату.

У разі якщо у дитини є підвищена чутливість до активних компонентів, що входять до складу препарату, вживання ліків може супроводжуватися анафілактичним шоком, набряком Квінке, появою алергічної висипки на шкірі. У деяких випадках воно провокує різкі перепади артеріального тиску, а також викликає збої в роботі нирок.

Як можна зробити висновок, «Анальгін» – незамінний засіб в екстреній ситуації, допомагає позбутися від зубного болю або лихоманки. Але ні в якому разі не варто зловживати цими ліками, так як це може негативно відбитися на стані дитячого здоров’я.

Для тих хто збивав температуру дитині анальгіном

Коментарі користувачів

Мені збивали. Мамі тоді на швидкій сказали тоді якщо оч висока і не збивається то рідкий анальгін дати. Але мені було років 12 тоді.

Анальгін можна якщо не збивається довго температура, там мізерна доза, її навіть швидка коліт

Не можна дітям анальгін, купа побочек від нього !!

Оооооо боже! У мамашки! Ви про дітей думаєте воообще? НЕ МОЖНА НЕ АНАЛЬГІН НЕ АЦЕТІЛКУ. Жах просто … куди світ котиться … бідні дітки?

А ви коли небудь дивилися на свою дитину з t 41? Свічки не помогают.А швидка не їде. Ні кому не побажаю такого побачити! І ось анальгін, якраз допомагає.

Швидка не їде, берете дитину і їсте самі. Ви відповідаєте за життя дитини. Анальгін і Димедрол давно вже заборонені в дитячій практиці і в цілому заборонений в 98% країн навіть для дорослих. Німесуліл під наглядом лікаря дають. А від ацетілкі взагалі кров розріджується, якщо Вам це про щось говорить.

З t 40-41 одягнути дитину взимку і їхати? Безліч препаратів заборонені у всьому світі, однак ми п’ємо)) А ацетілку забороняють бо вона шлунок садить якщо що, а для розрідження її деяким досі призначають! При високій температурі йде зневоднення організму, а як наслідок загустение крові. Так що одноразовий прийом тільки в плюс. Вище читайте, мова йде про одноразових прийомах. Якби автор давала анальгін, вона б тут не питала.

Я Вам ні чого доводити не буду. Я як провізор розумію, що ці препарати тератогенні і давно заборонені до використання. Саме через таких відчайдушних і не обізнаності мамашек, зняли з виробництва анальгін в свічках і заборонили продаж димедролу. Нехай Всі дітки будуть здорові, і не дай бог звичайно кому то побачити на градуснику цифру 41, це реально страшно.

Через 30 хв впала (вводили внутрішньом’язово). Вистачило на 6-8 годин, точніше не пам’ятаю

Швидка коліт рідкий анальгін від високої температури. Мені лікар говорила, якщо температура висока, то парацетамол 0,1 на рік життя і анальгіну додати.

Так, його не рекомендують. Однак по швидкої лікарі колють анальгін + димедрол. Високу температуру, яка раз у раз повзе вгору, можна збивати і анальгіном.А так само знайомий зі швидкої мені як то підказав що можна 1/2 анальгіну + 1/2 ацетілкі ((

Згодна. Але це одноразово. Постійно збивати їм не можна.

)) Я і пишу про однократность, в екстрених випадках

Анальгін з ацетілкой я даю коли вже за 39 перевалює, а з 38 до 39 парацетамол.

Просто я зрозуміла, що дівчина збиває вже повторно ім.

КОРИСНІ ПОРАДИ:
Збережи – не втратити

РАДА 1: Що МОЖНА і що НЕ МОЖНА робити при високій температурі у дитини (7 золотих правил) Збережіть, щоб не втратити.

Чи є користь від високої температури? Безсумнівно! Лихоманка – це відповідь на інфекцію, захисний механізм, що допомагає організму боротися з вірусами, при підвищенні температури тіла в організмі виробляються захисні фактори.

1. Як і коли збивати температуру у дитини

Збиваємо, якщо вище 39 Ваше завдання – знизити Т до 38.9 С в попці (38.5 С пахвова западина). • для зниження Т використовуйте парацетамол (ацетоминофен), ібупрофен. Ніколи не використовуйте аспірин, особливо, якщо у дитини вітрянка. • роздягніть дитини (НЕ вкутуйте!). Не забудьте про прохолодному, свіжому повітрі в кімнаті. • для зниження Т можна використовувати також прохолодні ванни (температура води відповідає нормальній температурі тіла). • не використовуйте спиртові обтирання, особливо у маленьких дітей. Пам’ятайте, алкоголь – отрута для дитини.

2. Чому Парацетомол і Ібупрофен не завжди допомагають?

Справа в тому, що всі препарати в педіатричній практиці розраховуються на вагу конкретної дитини. Препарати потрібно приймати, правильно розраховуючи дозу на вагу конкретної дитини, за допомогою спеціальних мірних шприців Виробники, особливо дешевих парацетамол, чомусь занижують дози, а орієнтуватися на рекомендацію – «від 6 місяців до 3 років» так само не разумнотак як не може одна доза препарату підходити дитині вагою від 8 до 18 кг.

3. Як правильно приймати жарознижуючі? (Розраховуємо дозу ліків)

Парацетамол (Панадол, Еффералган, Цефекон Д) разова доза препарату – 15 мг / кг. Тобто для дитини вагою 10 кг разова доза буде 10кг Х 15 = 150 мг. Для дитини вагою в 15 кг – 15Х15 = 225 мг. Таку дозу можна давати до 4 разів на добу, якщо це потрібно.

Ібупрофен (Нурофен, Ібуфен ®) Разова доза препарату 10 мг / кг. Тобто дитині вагою 8 кг потрібно 80 мг, а вагою 20 кг – 200 мг. Препарат можна давати не більше 3 разів на добу.

Препарати знижують температуру протягом години-півтори, приблизно на 1-1,5 градуса, очікувати зниження температури до «норми» 36,6 годі було.

4. Які препарати МОЖНА давати дитині

Анальгін (метамізол натрію). Застосування препарату в цивілізованому світі не схвалено через високу токсичність, яка пригнічувала дії на кровотворення. У Росії використовується широко, особливо в умовах невідкладної допомоги, в складі «літичної суміші». Можливо одноразове введення препарату в умовах, коли інші, більш безпечні препарати недоступні. Але постійний прийом анальгіну при кожному підвищенні температури абсолютно неприпустимий.

Аспірин (Ацетилсаліцилова кислота) – застосування препарату у дітей до 12 років при вірусних інфекціях заборонено через можливе токсичної енцефалопатії з пошкодженням печінки – синдрому Рейє.

Німесулід (Найз, Німулід) – кілька років тому широко рекламувався як жарознижуюче у дітей через прогалини в законодавстві. Температуру знижує чудово. Виробляється тільки в Індії. У цивілізованому світі застосування в дитячому віці заборонено через можливість розвитку важкого ураження печінки (токсичного гепатиту). На даний момент застосування препарату у дітей до 12 років в Росії заборонено Фармкомітету.

– Прикладати холодні предмети до «температурить» тілу дитини – це провокує спазм судин шкіри. І якщо зниження температури шкіри і відбувається, то температура внутрішніх органів, навпаки, збільшується, що становить виняткову небезпеку. – Розтирати спиртом або оцтом не можна, оскільки через шкіру ці речовини потрапляють в організм дитини, а значить, можливе отруєння.

6. Що робити при ‘білої гарячці’?

Чи є користь від високої температури? Безсумнівно! Лихоманка – це відповідь на інфекцію, захисний механізм, що допомагає організму боротися з вірусами, при підвищенні температури тіла в організмі виробляються захисні фактори. Якщо шкіра вашої дитини, не дивлячись на високу температуру, рожева і волога на дотик, ви можете бути відносно спокійні – баланс між теплопродукцией і тепловіддачею не порушений. Але якщо при високій температурі шкіра бліда, руки і ноги холодні, а дитину б’є озноб, то це «біла лихоманка», при якій виникає спазм судин. Причиною можуть бути пошкодження в ЦНС, нестача рідини, зниження тиску і ін. Причини. При білої гарячці: 1) Спробуйте дати підлогу таблетки Нош-пи і інтенсивно розтирайте руками холодні кінцівки дитини. Врахуйте, що жарознижуючі не почнуть діяти в повну силу,поки не пройде спазм судин. Обов’язково викликайте швидку допомогу – вони зроблять ін’єкцію ‘літичної суміші’!

2) Виключіть будь-які методи фізичного охолодження – обтирання, загортання в холодні простирадла і т.д.! У вашої дитини і так вже відбувається спазм судин шкіри.

7. Яку форму ліки вибрати?

При виборі форми ліки (рідкої мікстури, сиропу, жувальних таблеток, свічок) слід враховувати, що препарати в розчині або сиропі діють через 20-30 хвилин, в свічках – через 30-45 хвилин, але їх ефект більш тривалий. Свічками можна скористатися в ситуації, коли у дитини виникає блювота при прийомі рідини або він відмовляється пити ліки. Свічки краще використовувати після дефекації дитини, їх зручно вводити на ніч.

Чи можна давати анальгін дітям від температури?

Багато батьків дають Анальгін дітям від температури, хоча навколо цього лікарського засобу безліч суперечок. Навіть лікарі не можуть прийти до єдиного рішення щодо раціональності його використання.

Чи можна дітям давати Анальгін?

Думки лікарів про те, чи можна давати дітям Анальгін з метою усунення спека при вірусних та інфекційних захворюваннях, розходяться. Одні педіатри вказують на те, що цей засіб можна використовувати, якщо інші ліки не дають потрібного терапевтичного відповіді. Інші наполягають на тому, що Анальгін вкрай негативно впливає на організм, тому від нього варто відмовитися, – краще давати дітям Парацетамол.

Анальгін – лікарський засіб, що володіє знеболюючим дією. Жарознижуючий ефект препарату є допоміжним, хоча і виражений він досить добре. Показання до застосування:

  • вірусні захворювання;
  • хвороби, викликані інфекційними збудниками;
  • наявність в організмі патогенної мікрофлори, що викликає запалення і підйом температури;
  • прорізання зубів (в даному випадку препарат усуває біль і нормалізує температуру);
  • негативна реакція організму на вакцинацію;
  • інтенсивні алергічні реакції (може бути використаний як антигістамінний засіб, купірує негативні реакції).

Даний засіб входить до групи нестероїдних протизапальних препаратів. Завдяки подвійному ефекту – усунення болю і нормалізації температури – Анальгін застосовується в лікуванні бронхіту, гострих вірусних респіраторних захворювань, пневмонії та ряду інших інфекцій, спровокованих вірусами або бактеріями.

Анальгін дітям при температурі прописують, якщо інші, більш безпечні для організму ліки (наприклад Ібупрофен або Парацетамол), не допомагають або дають тільки короткочасний ефект. Анальгін демонструє більш виражений терапевтичний результат. При високих температурах найкраще застосовувати препарат в ін’єкційної формі (для внутрішньом’язового введення з невеликою швидкістю).

Найефективнішим поєднанням є рідкий Анальгін і Димедрол. Після ін’єкційного введення лікарського засобу стан швидко стабілізується і поліпшується. Але після такої ін’єкції дитини потрібно забезпечити великою кількістю гарячих напоїв, щоб попередити розвиток зневоднення.

Перед тим, як давати дитині Анальгін, потрібно пам’ятати, що це засіб є синтетичним і володіє різними дією. З одного боку, має виражений жарознижувальний ефект, допомагає навіть при високих температурах. З іншого, ліки можуть завдати шкоди, ймовірність виникнення побічних ефектів після його прийому висока.

Незважаючи на те що в інструкції по застосуванню Анальгін для дітей дозволений з 3 років, через високі ризики ускладнень і побічних реакцій в більшості країн світу його в педіатрії не використовують, тому що періодичний прийом може спровокувати появу агранулоцитозу – патології, яка характеризується зменшенням концентрації кров’яних тілець (лейкоцитів). При агранулоцитозе організм втрачає свої захисні сили і не може протистояти вірусам і бактеріям.

У країнах СНД Анальгін не заборонений, він знаходиться в аптеках у вільному продажу. Але з недавнього часу цей лікарський засіб виключено зі списку життєво необхідних препаратів.

В яких випадках давати Анальгін дітям заборонено?

Перед тим, як давати дитині Анальгін для нормалізації температури, потрібно впевнитись у відсутності протипоказань. До них відносяться:

  • бронхоспазм;
  • хвороби крові;
  • анемія гемолітичного типу, що носить спадковий характер;
  • ниркова недостатність;
  • випадки аспириновой астми в анамнезі;
  • порушення функціонування кісткового мозку;
  • період відновлення після терапії ліками з групи цитостатиків;
  • гострі болі в животі, особливо якщо причина їх появи не з’ясована.

Потрібно враховувати той факт, що збити температуру у дитини Анальгін допоможе, але одночасно з цим він може викликати алергічну реакцію. Тому, якщо маленький пацієнт схильний до різних алергічних проявів, варто відмовитися від даного препарату на користь більш безпечних.

Заборонено приймати ліки при наявності в анамнезі випадків алергії на інші медикаменти, в складі яких присутній метамізол. Не можна приймати препарат при наявності непереносимості медикаментів з групи анальгетиків, яка проявляється кропив’янкою і розвитком ангіоневротичного набряку.

При наявності болю в животі приймати засіб без встановленого діагнозу категорично заборонено. Ліки, крім зниження температури, прибирає і біль, змащуючи тим самим симптоми, які можуть вказувати на екстрені випадки, що вимагають негайного надання лікарської допомоги, аж до необхідності хірургічного втручання.

Особливості впливу лікарського препарату

Анальгін при температурі у дитини дає хороший і досить швидкий результат завдяки чинному компоненту – метамізолу натрію. Активна речовина впливає на нервові закінчення, блокуючи процес проходження больових імпульсів і пригнічуючи чутливість реакцій організму.

Метамізол натрію має високу швидкість всмоктування, швидко розноситься по організму, тому зниження температури настає швидко: через 20-30 хвилин після прийому всередину. Якщо Анальгін буде вводитися ін’єкційно, діяти він почне швидше: від 10 до 15 хвилин. Ліки діє тривалий час (протягом 4-6 годин).

Форми випуску препарату

Знеболюючий і жарознижуючий Анальгін продається в 3 формах: ректальних супозиторіях, таблетках і розчині для ін’єкційного введення. Кожна форма випуску має свої особливості застосування і вікові обмеження для прийому дітьми.

Свічки Анальгін для дітей

Супозиторії для ректального введення мають білий колір з жовтуватим відтінком. Дозування свічок – 100 і 250 мг чинного компонента. Рекомендовані супозиторії до застосування дітьми з 3 місяців.

таблетки

Кількість чинного компонента в 1 таблетці – 500 мг. Анальгін в таблетованій формі не рекомендований дітям. Давати його можна тільки у виняткових випадках, якщо немає інших засобів. Препарат в таблетках призначений тільки для короткого курсу застосування, що становить не більше 3 днів.

Допустимий вік – з 3 років, поки дитина не буде в змозі ковтати таблетки. Недолік таблетованій форми полягає в скрутному підборі дозування.

розчин

Анальгін в ампулах випускається з концентрацією діючої компонента 25% і 50%, по 1 і 2 мл. Використовувати Анальгін при температурі у дітей без дозволу лікаря заборонено, тому що потрібен індивідуальний підбір дози в залежності від віку і ваги.

Ін’єкційна форма ліки застосовується досить рідко, переважно в умовах лікарняного стаціонару і при наявності до цього особливих показань. Рідкий Анальгін має перевагу – допомагає збивати занадто високу температуру, починає діяти набагато швидше, ніж супозиторії і таблетки.

Малюкам укол Анальгіну роблять виключно внутрішньом’язово. Категорично забороняється введення ліків під шкірний покрив, т. К. Це призводить до виникнення запальних процесів і сильного роздратування на шкірі. Анальгін можна вводити в плече або стегно. Ставити ін’єкції в м’яз сідниці не рекомендоване, тому що при такому введенні ризик потрапляння засобу під шкіру збільшується.

Дитяча дозування застосування Анальгіну

Незважаючи на те що більшість педіатрів досить негативно ставиться до цього препарату як до жарознижувальній засобу, така практика існує. З метою безпеки, щоб попередити будь-які ускладнення і виникнення побічних реакцій, потрібно ретельно стежити за дозуванням.

Дозування Анальгіну для дітей в залежності від віку:

  1. З 6 до 12 місяців: використовуються тільки ректальні свічки, ½ супозиторія або 100 мг діючої речовини.
  2. 1-3 роки: 200 мг ліки в добу, перевага віддається ректальним суппозиториям.
  3. 3-7 років: 400 мг, кращі супозиторії.
  4. З 7 до 12 років: 600 мг препарату на добу.

Дитяча дозування Анальгіну в таблетках і формі розчину визначається за вагою пацієнта. Але вона не повинна перевищувати таких значень:

  • 2-3 роки: 50-100 мг;
  • 4-5 років: 100-200 мг;
  • 6-7 років: 200 мг;
  • Від 8 років: від 250 до 300 мг.

Давати дітям молодше 2 років таблетовану форму препарату вкрай не рекомендується.

Рекомендовані дозування ректальних супозиторіїв:

  1. До 12 місяців. 50 мг або ½ свічки по 100 мг активного компонента.
  2. 1-3 роки. 100-200 мг або 1, 2 супозиторії на добу.
  3. 4-7 років. 200-400 мг або до 3 свічок в день.
  4. З 8 років. 200-600 мг або від 1 до 2 свічок з вмістом активного компонента 250 мг.

Перевищення дози призводить до виникнення побічних симптомів і може стати причиною передозування.

Наявність побічної симптоматики

Негативна реакція організму на перевищення дозування може виникнути відразу або через деякий час (у міру накопичення активного компонента в організмі). Можливі побічні ефекти:

  • непритомність;
  • гіпотермія;
  • алергічні прояви аж до анафілактичного шоку;
  • зниження артеріального тиску;
  • поява запальних вогнищ;
  • сонливість і надмірна втома;
  • нудота і блювота;
  • порушення серцевого ритму;
  • болю в животі і шлунку.

Передозування може виникнути при разовому попаданні в організм занадто високої дози препарату. Ознаки передозування:

  • нудота і рясна блювота;
  • раптове зниження температури тіла з вираженою гіпотонією;
  • шум у вухах;
  • прискорений пульс;
  • зменшення добового об’єму сечі.

При сильному передозуванні виникають судоми, порушення в роботі нирок і печінки. Надання першої допомоги при передозуванні – провокування блювання, промивання шлунка, прийом сорбентів. У важких випадках може знадобитися проведення симптоматичної терапії для нормалізації роботи внутрішніх органів. Провокувати блювоту у дітей до 3 років категорично заборонено.

Умови покупки та зберігання

Анальгін знаходиться у вільному продажі, для його придбання не потрібно надавати рецепт від лікаря. Зберігається при температурному режимі до + 25 ° С в сухому місці без доступу сонячних променів.

Поєднання з іншими ліками

При проведенні комплексної терапії із застосуванням Анальгіну як жарознижуючий засіб потрібно враховувати, що він взаємодіє не з усіма медикаментами. Слід уникати комбінацію Анальгіну з:

  1. Препаратами знеболюючого спектра дії – підсилюють ступінь його токсичного впливу на організм, збільшують ймовірність виникнення побічних ознак.
  2. Антидепресантами – збільшують його токсичність.
  3. Барбітуратами – зменшують його терапевтичну дію.
  4. Засобами седативного дії і транквілізаторами – підсилюють його дію, що призводить до виникнення побічних ефектів.
  5. Парацетамолом – може призвести до колапсу і гіпотермії, тому що Парацетамол збільшує токсичну дію Анальгіну.

Крім того, ін’єкційний розчин жарознижуючого ліки категорично забороняється змішувати в одному шприці з іншими медикаментами. Також Анальгін посилює дію антикоагулянтів непрямої дії, препаратів гипогликемической групи іглюкокортикостероїдів, тому таке поєднання заборонено в дитячому віці.

Допустимі поєднання препарату з метою більш ефективного зниження температури – Папаверин, Димедрол, Супрастин, Но-шпа.

аналоги

Лікарські засоби, які можуть бути використані як аналоги Анальгіну для зниження високої температури:

  1. Парацетамол. Має різні форми випуску: таблетки, сироп, ректальні супозиторії, ін’єкційний розчин. Дітям дозволено давати з 12 місяців. Йому віддається перевага через мінімальні ризиків розвитку побічних реакцій, добру переносимість і швидкої дії.
  2. Панадол. Чинний компонент – парацетамол. Дозволений до застосування з 3 місяців.
  3. Еффералган. В основі медикаменту – парацетамол. Форми випуску: ректальні супозиторії і сироп. Давати дітям можна з 1 місяця.
  4. Нурофен. Активна речовина – ібупрофен. Форми випуску: ректальні свічки і суспензія. У педіатрії застосовується з 3 місяців.
  5. Ібуклін. Має 2 діючих компонента – парацетамол та ібупрофен. Випускається в таблетованій формі. Приймати можна з 3-річного віку.
  6. Німесил. Головним компонентом в складі є німесулід. Форма випуску: порошок. Приймати можна дітям з 12-річного віку.

Незважаючи на те що Анальгін дозволений дітям, це все-таки не найбезпечніший для організму препарат, тому приймати його можна тільки коротким курсом. Як жарознижуючий засіб рекомендується вибирати інші ліки з більш м’яким спектром дії, а Анальгін використовувати тільки у виняткових випадках.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *